Ona jest biologicznie mężczyzną, on kobietą. Właśnie się zaręczyli

On urodził się jako dziewczynka o imieniu Samantha, ona przyszła na świat jako chłopiec. W okresie dojrzewania poczuli, że coś jest nie tak. Zaczęli powoli zmieniać swój wygląd. Louis zaczął upodabniać się do mężczyzny, Jamie do kobiety. Żyją jako transseksualiści, ale już niedługo przejdą operację zmiany płci. Poznajcie historię tej niesamowitej pary, która twierdzi, że opowiadając o swojej miłości zmienia świat.
Louis Davies i Jamie Eagle Louis Davies i Jamie Eagle Screen z You Tube

Louis Davies i Jamie Eagle

25-letni Louis Davies i 20-letnia Jamie Eagle mieszkają razem w Bridgend, w południowej Walii.  Są studentami. Głośno mówią o swoim niekonwencjonalnym związku, pomimo ataków nienawiści, które spotykają ich na każdym kroku. Są parą ponad rok. W marcu się zaręczyli.

Jamie Eagle Jamie Eagle STEWART WILLIAMS/STEWART WILLIAMS

Ciągłe komentarze

Louis i  Eagle przyznali w wywiadzie dla independent.co.uk, że żyją w małym miasteczku i cały czas spotykają się z niemiłymi komentarzami. Są, jak mówią, w jakimś sensie przygotowani na przemoc zarówno tą twarzą w twarz, jak i przez internet. Jamie wyznaje, że nie może przejść spokojnie ulicą, niezaczepiona przez pieszych lub przejeżdżające auta. Doznaje też przemocy przez internet. Niestety musi brać antydepresanty, ale próbuje być silna.

To jak z gejami, czarnoskórymi i kobietami. Żadna z tych grup nie miałaby praw gdyby nie walczyła o zmianę krzywdzących stereotypów - cytuje Jamie dailymail.co.uk.- opowiadając publicznie moją historię, czuję jakbym chociaż trochę zmieniała historię.

Chociaż teraz Jamie wygląda jak kobieta, kiedy chodziła do szkoły, nie było to takie oczywiste.

W szkole nie pasowałam ani do dziewczyn, ani do chłopców, Byłam inna i przez to ciągle mi dokuczano. Wszyscy myśleli, że jestem gejem, byłam więc wyzywana. Dokuczano mi np. wkładając gumę do żucia we włosy - podaje dailymail.co.uk - To było głupie, bo wiedziałam, że nie jestem gejem, ale nie wiedziałam co jest we mnie dziwnego - dodaje Jamie.

.Screen z You Tube

Louis Davies i Jamie Eagle Louis Davies i Jamie Eagle Screen Facebook

Nie było łatwo

Poznali się, kiedy Louis zaprosił Jamie do grupy uniwersyteckiej. Było to tuż po tym jak ujawniła się jako transseksualistka.

Wiem, jak trudno przyznać się do swoich preferencji przed rodziną i przyjaciółmi. Ja wiedziałam, że coś jest nie tak już będąc dzieckiem. Cały czas ubierałam się jak dziewczyna - powiedziała Jamie w wywiadzie dla ITV's This Morning.

Louis i Jamie zgodnie przyznają, ze nie jest łatwo powiedzieć rodzicom o swojej seksualności.

Pierwsza osoba jakiej powiedziałam, kiedy miałam 16 lat, była moja siostra. Przyjęła to bardzo dobrze. Więcej czasu na zaakceptowanie nowej sytuacji zajęło mojej całej rodzinie. Od czterech lat, powoli amieniam się w kobietę - powiedziała Jamie w tym samym wywiadzie.

.Screen Facebook

Dla Louisa sprawa była łatwiejsza. Jak powiedział w tym samym wywiadzie, akceptacja przyszła dosyć szybko.

Byłem bardziej zdenerwowany, żeby zapytać o numer telefonu Jamie, niż tym, aby powiedzieć, iż jestem transseksualistą.

Louisa denerwuje ignorancja społeczeństwa.

Myślę, że wielu ludzi myli płeć z seksualnością. Na szczęście mówienie o tym dostarczy wiedzy i zmieni stereotypy. Mówiąc najprościej, ja jestem chłopakiem, a Jamie jest dziewczyną.

.Screen Facebook

Louis Davies Louis Davies Screen z You Tube

Louis i Jamie inspirują innych

Louis i Jamie cały czas dostają mnóstwo maili z podziękowaniami. Ich historia inspiruje i pomaga osobom, które mają podobne problemy albo walczą z nietolerancją. Para nie zdawała sobie sprawy z tego, jak pomocne są ich zwierzenia.

Tak dużo ludzi już powiedziało mi, że ich zainspirowaliśmy. Mnóstwo przyszło do nas po radę, włączając rodziców dzieci, które borykają się z podobnymi problemami - wyznała Jamie.

Louis i Jamie też zostali zainspirowani. Idolką Jamie, która rozbudziła w niej odwagę i pewność siebie była brytyjska piosenkarka, Tulisa. To dzięki niej Jamie rozpoczęła swoją transformację.

Tulisa stała się moją idolką, bo jest szczerza, a jej styl dał mi odwagę, aby stać się dziewczyną - powiedziała Jamie w wywiadzie dla thesun.co.uk. - Ona jest odważna w wyborze swoich strojów, a ja czuję że muszę być silna za każdym razem, kiedy przekraczam próg mieszkania i ludzie gapią się na mnie.
Louis Davies i Jamie Eagle Louis Davies i Jamie Eagle Screen z You Tube

Czekają na operację

Louis i Jamie zdecydowani są na zmianę płci. Dopóki tego nie zrobią, nie dojdzie między nimi do zbliżenia.

Ciężko jest nam teraz być w sytuacji intymnej, ponieważ nie czujemy się dobrze z naszymi ciałami. Oboje to szanujemy, ale potrzebujemy operacji żeby iść do przodu -powiedział Louis w ITV's This Morning.

Jamie i Louis nie chcą pamiętać czasów szkoły. Okres dojrzewania to był dla nich koszmar.

Nie chodzi o to, że miałam złe ciało, chodzi tylko o pewne części mojego ciała. Nienawidzę mojej przeszłości i chciałabym się od niej zupełnie odciąć. Dzięki operacji, którą przejdę, mam nadzieję w przeciągu roku, wszystko się zmieni - wyznała Jamie.

.Screen Facebook

Okazuje się, że zmiana płci to proces, który trwa jeszcze przed samą operacją.

Musimy przejść mnóstwo spotkań z psychiatrami. Ta podróż jest długa, proces jest wymagający, bo lekarze chcą być pewni, czy na pewno jesteśmy gotowi. - powiedziała Jamie.

Parę dni temu para opublikowała dobrą wiadomość na Facebooku. Okazuje się, że Louis jest coraz bliżej operacji - umawia już dogodny termin.

 

.Screen Facebook

 

Trzymamy kciuki!

Więcej o:
Komentarze (8)
Ona jest biologicznie mężczyzną, on kobietą. Właśnie się zaręczyli
Zaloguj się
 • sensacja

  Oceniono 162 razy 146

  Ocenianie ludzi borykających się z takimi problemami jest biciem leżącego. Nigdy do końca nie zrozumiem co oni przeżywają mając osobowość niezgodną z ciałem.

 • gosia994

  Oceniono 90 razy 70

  każdemu należy się szczęście

 • born81

  Oceniono 71 razy 45

  Nie wierzę w to, ale szanuję. Brak akceptacji dla własnej płci moze byc tak głęboko uwarunkowany, że tylko fizyczna przemiana przyniesie ulgę psychiczną. Jest to jednak moim zdaniem bardzo głęboki problem psychologiczny, tylko, tylko i jeszcze raz tylko zaburzenie o etiologii psychologicznej. Drastyczna operacja pozbawiająca możliwości uzyskiwania satysfakcji seksualnej to dla mnie horror, i tylko dlatego odczuwam impuls, żeby perswadować takim ludziom podobne decyzje. Jeśli jednak są zdecydowani, należy się im szacunek. Pod warunkiem, ze okazują szacunek innym, rzecz jasna, a nie ściemniają.

  Dla mnie Grodzka jest kobietą, i nie miałbym problemu, zeby do niej mówic per pani. Tylko ostatni palant i jakiś pozbawiony empatii debil, ludzkie ścierwo może się znęcac nad drugą osobą, jeśli widzi, że ta osoba z tego powodu cierpi. Jesli ktoś chce być facetem, i płacze, szlocha, wyje, ma depresję, to po co taką osobę dobijać? Po co, po co, po co. A wystarczy mówic pan, a nie pani, i wszystko będzie w porządku. Tylko ktoś okrutnie skrzywdzony może potem się wyżywać na takich słabszych psychicznie istotach, i nie szanować ich sygnałów. Skoro nazywanie kogoś kobitą moze doprowadzić nawet do samobójstwa, to kim trzeba być, żeby drążyć temat? Moim zdaniem, przec.welonym przez własnego ojca tępym idiotą, który nie miał się komu poskarżyć, i stał się taką samą durną świnią.

 • sansa

  Oceniono 76 razy 42

  Z technicznego punktu widzenia lepiej byłoby główne atrybuty zostawić bez ingerencji chirurgicznej. Teraz wszystko działa sprawnie, a po operacjach może być różnie.
  Życie bywa naprawdę skomplikowane.

 • materazzi

  Oceniono 108 razy -8

  Ona ma siurka, on cipkę, czyli wszystko się dobrze składa

 • forfiter_jr

  Oceniono 78 razy -30

  Mogliby nic nie robić i wyszło by na to samo.
  Pewnych rzeczy nie ogarniam. Nie muszę.

 • wnyntrwnyntr

  Oceniono 65 razy -39

  wow, ale problmy, bez przesady, nie da się tak żyć

 • cyrix25

  Oceniono 76 razy -44

  Są przecież związki że kobieta kieruje a facet jest cipowaty. Po co się okaleczać ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX