Prezenterka telewizyjna, treserka koni, gwiazda serialu dla młodzieży... Co dzieje się z aktorami "Domku na prerii"

To był kiedyś jeden z najchętniej oglądanych seriali telewizyjnych. Przez 10 lat widzowie z zapartych tchem śledzili perypetie rodziny Ingallsów. Jesteście ciekawi, co słychać u aktorów, którzy wcielali się w postaci z serialu "Domek na prerii"?
Domek na prerii Domek na prerii EAST NEWS/NANA PRODUCTIONS

"Domek na prerii"

"Domek na prerii" to luźna ekranizacja powieści Laury Ingalls Wilder. W książce pisarka opowiedziała dzieciństwo i młodość, które spędziła na częstych podróżach przez amerykańskie prerie. Kiedy w 1974 roku wyemitowany został pierwszy odcinek serialu, dla stacji NBC było już jasne, że musi wykupić koncesje na nadawanie serialu. "Domek na prerii" był jedną z najchętniej oglądanych produkcji telewizyjnych. Sześciokrotnie znajdował się w zestawieniu 20 najchętniej oglądanych seriali.

THE LITTLE HOUSE ON THE PRAIRIE CREDIT: NBC TV PICTURE FROM THE RONALD GRANT ARCHIVE THE LITTLE HOUSE ON THE PRAIRIE CREDIT: NBC TV Date:EAST NEWS//Mary Evans Picture Library

10 sezonów i 10 lat nadawania przyniosły aktorom z "Domku na prerii" mnóstwo nagród, w tym Złote Globy. W Polsce serial wyemitowany był już po zakończeniu wszystkich sezonów - w 1985 roku. Zobaczcie, jak potoczyła się kariera postaci kochanych przez Amerykanów, a później przez widzów na całym świecie.

 

Michael Landon Michael Landon NBC / ALBUM/

Michael Landon jako Charles Philip Ingalls

Charles Ingalls, czyli głowa rodziny Ingallsów, był zaradnym i pracowitym mężczyzną. Wspaniały mąż, kochający ojciec, wspaniałomyślny i sprawiedliwy człowiek - taką kreację w "Domku na prerii" stworzył Michael Landon. Naprawdę nazywał się Eugene Maurice Orowitz, ale używał pseudonimu Mike Emo. W młodości chciał zostać sportowcem, ale przez przypadek trafił do szkoły aktorskiej. Potem był serial "Bonanza", który przyniósł mu popularność, a następnie "Domek na prerii" i "Autostrada do nieba". Aktor grał w filmach i serialach, reżyserował i produkował,  aż do swojej śmierci 1 lipca 1991 roku. Landon zmarł na raka trzustki. Osierocił gromadkę dzieci, w tym dwoje adoptowanych. Portal Findadeth.com tak opisuje ostatnie chwile aktora.

1 lipca, kiedy sobie uświadomił, że koniec jest blisko, poprosił swoją 34-letnią żonę Cindy, żeby przyprowadziła wszystkie 9 dzieci do sypialni. "Kocham was wszystkie, ale teraz może zejdziecie i dacie mi trochę czasu z Cindy". Była tylko ona, kiedy zamknął oczy i zmarł kilka minut później. To było o 13:10, a on miał 54 lata.
Karen Grassle Karen Grassle Screen z You Tube

Karen Grassle jako Caroline Ingalls

Caroline była żoną Charlesa. To ona trzymała rodzinę w ryzach. Nalegała, żeby jej córki były odpowiednio wykształcone. Tradycyjna rola kobiety jako kury domowej nie odpowiadała jej temperamentowi i przekonaniom. Zapytana o najlepsze rzeczy z XIX wieku, a więc z czasów, kiedy toczy się akcja "Domku na prerii", odpowiedziała:

To, co najlepsze, nie mieszka w XIX wieku! Mamy tendencję do idealizowania tego czasu i sposobu życia. W przypadku kobiet jest to jednak niekończący się obowiązek - czytamy na stronie Zunshine.com.

Trudno w to uwierzyć, ale aktorka ma już 71 lat i była trzykrotnie zamężna. Gressle zagrała w kilku produkcjach, ale filmy nie okazały się hitami. Próbowała też swoich sił jako scenarzystka. Aktualnie mieszka w San Francisco z adoptowaną córką, Lily.

.Screen z You Tube

.Screen z You Tube

Melissa Sue Anderson jako Mary Ingalls Melissa Sue Anderson jako Mary Ingalls Screen z You Tube.com

Melissa Sue Anderson jako Mary Ingalls

Mary Ingalls była najstarszą córką Caroline i Charlesa. Nieoczekiwanie zaczęła tracić wzrok. Chorą Mary zagrała Melissa Sue Anderson, która po zakończeniu serialu kontynuowała karierę aktorską, chociaż żaden z seriali i filmów z jej udziałem nie zdobył takiej popularności jak "Domek na prerii".

Jej mężem jest Michael Sloan, z którym ma dwójkę dzieci: córkę Piper i syna Griffina. W 2010 roku aktorka wydała autobiografię "The Way I See It: A Look Back at My Life on Little House". Wtedy wiele osób dowiedziało się, że Melissa Sue Anderson i Melissa Gilbert nie przepadały za sobą. Sue Anderson praktycznie zignorowała w swojej książce koleżankę z planu.

Szczerze mówiąc, nie mamy zbyt wiele wspólnych wspomnień. Byłyśmy bardzo, bardzo różne - przyznała dla portalu Atlanta.com.

Melissa Sue Anderson wraz z rodziną mieszka obecnie w Montrealu. Od 2007 roku są naturalizowanymi Kanadyjczykami.

.Screen z You Tube

.Screen z You Tube.com

Melissa Gilbert Melissa Gilbert Screen z You Tube

Melissa Gilbert jako Laura Elizabeth Ingalls Wilder

Rudowłosą, zadziorną i o wielkim sercu Laurę Ingalls kochali wszyscy. Dziewczynkę grała Melissa Gillbert, 49-letnia teraz aktorka. Chociaż po zakończeniu serialu nadal grała w filmach, mi.in. "Cudzie Bożego Narodzenia", "Cudotwórczyni" czy "Pamiętniku Anny Frank", nie powtórzyła już sukcesu z dzieciństwa. Gościnnie mogliśmy ją zobaczyć w takich serialach jak "Bez skazy" czy "Siódme niebo". W 1985 roku odcisnęła swoją dłoń w hollywoodzkiej Alei Sław jako najmłodsza aktorka w historii.

Nie miała szczęścia do związków. Dwa lata temu rozwiodła się z aktorem Brucem Boxleitnerem, znanym z serialu "Jak zdobywano Dziki Zachód". To był drugi rozwód Gilbert, która wychowuje dwóch nastoletnich synów: Dakotę i Michaela.

W 2012 roku aktorka wzięła udział w amerykańskiej edycji "Tańca z gwiazdami".

Melissa Gilbert at The Warner Bro. Pictures' World Premiere of Born to be Wild 3d held at The California Science Center in Los Angeles, California on April 03,2011 ? 2010 Hollywood Press Agency /face to face - Germany, Austria, Switzerland, Luxemburg, Czech Republic, Slovakia, Slovenia, Hungary, Croatia, Serbia and Bulgaria rights only - face to face/REPORTERFACE TO FACE/REPORTER/VanStory/face to face

Aktorka przyznała się do uzależnienia od alkoholu.

To było około 10 lat temu, kiedy zmarł mój dziadek - powiedziała w 2009 roku dla portalu Momlogic. - Zaczęłam pić kieliszek wina przed snem, potem drugi, trzeci... Potem butelkę, dwie butelki, trzy...

Napisała książkę o swoich zmaganiach z alkoholizmem mając nadzieję, że pomoże ona innym uporać się z tym problemem.

Melissa Francis. Melissa Francis. Youtube.com

Melissa Francis jako Cassandra Cooper Ingalls

Słodka, lecz płaczliwa Casandra była adoptowaną córką Ingallsów. Melissa Francis, która wcielała się w tę rolę jest dziś prezenterką informacyjnej stacji CNBC.

.Screen z You Tube

.Sreen z You Tube

Lindsay Greenbush, Sidney Greenbush. Lindsay Greenbush, Sidney Greenbush. Youtube.com

Lindsay i Sidney Greenbush jako Carrie Ingalls

Carrie Ingalls była trzecią córką Charlsa Ingallsa, grały ją siostry bliźniaczki: Lindsay i Sidney Greenbush. "Domek na prerii" był ich najważniejszą przygodą filmową. Potem jeszcze kilka razy udzieliły się aktorsko, aż ostatecznie wycofały z branży. Obecnie trenują konie wyścigowe i startują w zawodach jeździeckich. Lindsay zajmuje się także boksem. Niekiedy dają się namówić na wspominkowe audycje telewizyjne lub radiowe.

.Screen z You Tube

.Screen z You Tube

Wendi Turnbaugh, Brenda Turnbaugh. Wendi Turnbaugh, Brenda Turnbaugh. Youtube.com

Wendi i Brenda Turnbaugh jako Grace Ingalls

Wendi i Brenda Turnbaugh to kolejne bliźniaczki, które zagrały jedną postać: Grace Ingalls. Ciekawostką jest fakt, że dopiero w 8. sezonie producenci zdecydowali się upublicznić tę informację. Kiedy skończył się "Domek na prerii", bliźniaczki kilka razy wystąpiły w reklamach, po czym zerwały z aktorstwem. Wendi - psycholog z wykształcenia - pracuje jako jako projektantka stron internetowych, a jej Brenda jest nauczycielką historii w szkole średniej.

Jason Bateman. Jason Bateman. Youtube.com

Jason Bateman jako James Cooper Ingalls

James również był adoptowanym dzieckiem Charles'a i Caroline. Dla młodziutkiego Jasona Bateman'a udział w serialu był pierwszym wyzwaniem aktorskim i jak się później okazało, przemysł filmowy wciągnął go na dobre. Bateman wystąpił np. w komediach "Zamiana ciał" oraz "Szefowie wrogowie". W 2004 roku otrzymał Złoty Glob w kategorii najlepszy aktor w za rolę w serialu komediowym "Bogaci bankruci".

Jason BatemanFacebook.com

Patrick Labyorteaux, Matthew Labyorteaux. Patrick Labyorteaux, Matthew Labyorteaux. Youtube.com

Patrick i Matthew Labyorteaux jako Andrew Garvey oraz Albert Ingalls

Patrick i Matthew Labyorteaux to kolejne rodzeństwo w "Domku na prerii". Ciekawostką jest jednak fakt, że nie zagrali rodzeństwa. W dodatku jako mali chłopcy zostali adoptowani, więc nie ma między nimi biologicznego pokrewieństwa. Sympatyczną, pucołowatą twarz Patricka Labyorteauxa możecie pamiętać z serialu "J.A.G." w którym zagrał porucznika Robertsa. Aktor prowadzi wideobloga poświęconego zdrowemu odżywianiu i odchudzaniu.

Patrick LabyorteauxYoutube.com

Shannen Doherty Shannen Doherty Screen z You Tube

Shannen Doherty jako Jenny Wilder

Shannen Doherty to jedna z bardziej popularnych dziecięcych aktorek z "Domku na prerii". Do historii przeszła jednak jako odtwórczyni Brendy Walsh w serialu "Beverly Hills 90210". Można ją pamiętać również ze "Śmiertelnego zauroczenia", w którym główną rolę zagrała Winona Ryder.

.Screen z You Tube

Shannen Doherty,gwiazdy sprzed latthehollywoodgossip.com

Shannen Doherty attends the New Films Cinema's Premiere of Burning Palms held at The Arclight Theatre in Hollywood, California on January 12,2011 CAP/RKE/DVS ?DVS/RockinExposures/Capital PicturesCAPITAL PICTURES/DVS/RockinExposures/Capital Pictures

W 2006 przyjęła propozycję poprowadzenia reality show dla amerykańskiej telewizji kablowej Oxygen, w którym miała pomagać uczestnikom wyrwać się z toksycznych związków. W 2010 wzięła udział w 10. edycji "Tańca z gwiazdami", gdzie wraz z Markiem Ballasem, zajęli ostatnie, 11. miejsce. W 1994 roku pozowała dla "Playboya". Była trzykrotnie zamężna, obecnie związana z fotografem gwiazd, Kurtem Iswarienko.

Shannen DohertyPlayboy

Kyle Richards. Kyle Richards. Youtube.com

Kyle Richards jako Alicia Sanderson Edwards

W serialu zagrała również uczestniczka programu "The Real Housewives of Beverly Hills" i ciotka Paris Hilton - Kyle Richards. Zagrała Alicję Sanderson, adoptowaną córkę pana Edwarda. Pojawiła się też w kultowym serialu "Ostry dyżur", gdzie wcielała się w postać pielęgniarki Dori. Kyle jest obecnie bardzo popularną celebrytka w Stanach Zjednoczonych.

Kyle Richards attends the NBC Universal after party following the 68th annual Golden Globe Awards in Beverly Hills, California January 16, 2011. REUTERS/Phil McCarten (UNITED STATES - Tags: ENTERTAINMENT PROFILE) (GOLDENGLOBES-PARTIES)REUTERS/PHIL McCARTEN

HOLLYWOOD, CA - APRIL 26: Kyle Richards and Paris Hilton arrive at the US Weekly Annual Hot Hollywood Style Issue Party Celebrating 2011 Style Winners at Eden on April 26, 2011 in Hollywood, California. (Photo by Gregg DeGuire/PictureGroup)GREGG DEGUIRE/PICTUREGROUP/EAST NEWS/Gregg DeGuire

Paris Hilton, right, and her aunt Kyle Richards pose together at Us Weekly's Annual Hot Hollywood Style Issue event, Tuesday, April 26, 2011, in Los Angeles. (AP Photo/Chris Pizzello)AP/Chris Pizzello

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.