Zelt i Gawryluk, Deląg z córką Jandy, Fronczewski z Pacułą. Oni kiedyś byli razem

Pamiętacie te pary? Zapraszamy na kolejną odsłonę naszego cyklu.
Anna Samusionek, Piotr Burczyk. Anna Samusionek, Piotr Burczyk. East News

Anna Samusionek i Paweł Burczyk

Paweł Burczyk był pierwszym mężem Anny Samusionek. Oboje pochodzą z Olsztyna, ale poznali się na studiach w warszawskiej PWST. Chodzili ze sobą 3 lata, zanim zdecydowali się na ślub. Chociaż w środowisku uważano ich za dobraną parę, to portal Wp.pl informuje, że Samusionek w pewnym momencie zaczęła narzekać na rutynę i brak "ognia" w związku. Po 8. latach małżeństwo aktorów rozpadło się w 2008 roku.

Maria Seweryn, Paweł Deląg. Maria Seweryn, Paweł Deląg. Kapif

Maria Seweryn i Paweł Deląg

Marię Seweryn z Pawłem Delągiem połączyła miłość silna, ale krótka. Byli ze sobą rok, po czym Seweryn odeszła. Była potem żoną Roberta Jaworskiego z którym ma dwie córki. Deląg obecnie jest z właścicielką kliniki ortodontycznej, Emmą Kiworkową.

Jan Englert, Dorota Pomykała. Jan Englert, Dorota Pomykała. Kapif

Jan Englert i Dorota Pomykała

Kiedy się poznali w 1979 roku, Jan Englert był żonaty z Barbarą Sołtysik. Dorota Pomykała cierpliwie czekała aż ukochany rozwiedzie się i przyjdzie do niej. Po 10 latach Englert rzeczywiście się rozwiódł, ale dla innej - czytamy w "Na żywo".

Ewa Gawryluk, Piotr Zelt. Ewa Gawryluk, Piotr Zelt. Kapif

Ewa Gawryluk i Piotr Zelt

Ewa Gawryluk i Piotr Zelt poznali się na studiach filmowych w Łodzi. Po ukończeniu studiów w 1992 roku, przenieśli się do Warszawy. Według portalu Styl.pl, poróżnił ich stosunek do małżeństwa - Zelt nie miał nic przeciwko życiu bez ślubu, Gawryluk pragnęła zalegalizować związek.

Maja Hirsch, Grzegorz Małecki. Maja Hirsch, Grzegorz Małecki. Kapif

Maja Hirsch i Grzegorz Małecki

To była studencka miłość. Maja Hirsch i Grzegorz Małecki poznali się w trakcie nauki w warszawskiej Akademii Teatralnej. Związek rozpadł się wkrótce po zakończeniu studiów.

Krzysztof Krauze, Ewa Sałacka. Krzysztof Krauze, Ewa Sałacka. AG

Krzysztof Krauze i Ewa Sałacka

Ewa Sałacka była drugą żoną przystojnego reżysera. Nie bardzo pasowali do smutnej i szarej rzeczywistości PRL-u. W "Polityce" czytamy, że szybko wyjechali na Zachód. Najpierw, w 1980 roku, był Wiedeń, potem Paryż. Sporo grali w tamtejszych teatrach. Kiedy się skończył stan wojenny, wrócili. Najpierw on, kilka miesięcy później ona. Ich małżeństwo przetrwało 3 lata. Sałacka zmarła w 2006 roku w wyniku wstrząsu anafilaktycznego po użądleniu przez osę.

Barbara Bursztynowicz, Mirosław Konarowski. Barbara Bursztynowicz, Mirosław Konarowski. Kapif

Barbara Bursztynowicz i Mirosław Konarowski

Mirosław Konarowski był kolegą Barbary Bursztynowicz na studiach w warszawskiej PWST. Zaiskrzyło między nimi w Leningradzie, czyli dzisiejszym Petersburgu. Pojechali tam w ramach wymiany studenckiej. Pod koniec pobytu Bursztynowicz dopadła choroba nerek, w konsekwencji, konieczny był powrót do Polski. Tutaj opiekę nad nią roztoczył Jacek Bursztynowicz, który potem został mężem aktorki.

Piotr Fronczewski, Joanna Pacuła. Piotr Fronczewski, Joanna Pacuła. Kapif

Piotr Fronczewski i Joanna Pacuła

W latach 80-tych ubiegłego wieku Joanna Pacuła była jedną z najseksowniejszych polskich aktorek. Piotra Fronczewskiego poznała na planie serialu "07 zgłoś się". Wybitny aktor uległ czarowi pięknej Pacuły, ale to nie wystarczyło, żeby zdecydował się rzucić dla niej żonę Ewę. Jakiś czas później oboje zagrali razem w teatrze. Interia.pl pisze, że napięcie było tak silne, że Fronczewski zerwał spektakl! Jednak nawet wtedy nie zdecydował się odejść od żony i córki.

Ryszard Filipski, Małgorzata Potocka. Ryszard Filipski, Małgorzata Potocka. Kapif

Małgorzata Potocka i Ryszard Filipski

Małgorzata Potocka i Ryszard Filipski poznali się w 1972 roku na planie "Hubala". Starszy o 19 lat aktor imponował wkraczającej w dorosłe życie dziewczynie. Szybko się jednak okazało, że dla tego jedynego, ona była jedną z wielu - donosi "Na żywo".

Monika Kwiatkowska, Waldemar Błaszczyk. Monika Kwiatkowska, Waldemar Błaszczyk. Kapif

Monika Kwiatkowska i Waldemar Błaszczyk

Monika Kwiatkowska i Waldemar Błaszczyk to kolejna para, która się poznała na studiach, na wydziale aktorskim warszawskiej Akademii Teatralnej. Ich związek trwał 4 lata. Według "Na żywo", oboje niechętnie wracają do tamtego okresu zwłaszcza, że nie rozstali się w zgodzie. Do dzisiaj nie wiadomo, o co poszło. Teraz on jest z Ewą Gawryluk, ona zaś w trakcie trudnego rozwodu z reżyserem Maciejem Dejczerem.

Więcej o: