Minęło 20 lat od premiery "Bezsenności w Seattle"! Jak się zmienił i co dziś robi chłopiec z filmu?

Dokładnie 20 lat temu na ekrany kin weszła komedia romantyczna "Bezsenność w Seattle". W rolę Jonaha, czyli synka filmowego wdowca, którego grał Tom Hanks wcielił się 9-letni wtedy Ross Malinger i skradł nasze serca. Co stało się z dziecięcą gwiazdą?
Jonah, Jonah, "Bezsenność w Seatle". Screen z Yuotube.com

Jonah w "Bezsenności w Seatle"

Ross Malinger w "Bezsenności w Seattle" wcielił się w rolę Jonaha, syna wdowca Sama granego przez Toma Hanksa. Rola synka, który pragnie, by jego tata znów zaczął kochać przyniosła mu olbrzymią popularność. Bystry Jonah martwiący się o swojego tatę był niezwykle przekonujący. Do historii przeszły już jego cytaty:

W filmach kobieta zawsze drapie mężczyznę po plecach, a później krzyczy w trakcie uprawiania seksu! Czy ty też tak będziesz robić? - pytał rezolutnie ojca.

A kiedy jego ojciec całował się z kobietą, Jonah zamiast zareagować spokojnie, zaczął po prostu krzyczeć.

Jonah, "Bezsenność w Seatle"Screen z Yuotube.com

Jonah gorąco namawiał ojca, by umówił, że z Annie graną przez Meg Ryan. Dzięki niecenionej pomocy chłopca, po wielu perypetiach, w końcu udało się doprowadzić do spotkania zakochanej pary na szczycie wieżowca.

Jonah, "Bezsenność w Seatle"Screen z Youtube.com

Rola w filmie była dla niego przepustką do kariery, a jak się dalej potoczyły jego losy?

Nagła śmierć. Nagła śmierć. Screen z Youtube.com

Ross Malinger

Malinger urodził się w 1984 roku. Rola z "Bezsenności w Seattle" nie była jego debiutem. Aktor zagrał już wcześniej mniejsze role, wystąpił m.in. obok Arnolda Schwarzeneggera w "Gliniarzu w przedszkolu" z 1991 roku czy "Spóźnionych na obiad".

Po hicie kinowym wciąż grał w filmach, choć nie wszystkie były tak spektakularne. W dramacie "Bye Bye love" z 1995 roku zagrał syna  głównego bohatera granego przez Matthew Modine'a. Aktora mogliśmy zobaczyć także u boku Jean-Claude Van Damme'a w "Nagłej śmierci" z 1997 roku. Wcielił się w rolę syna głównego bohatera, strażaka, którego zagrał oczywiście Van Damme.

Nagła śmierćScreen z Youtube.com

Chociaż sam film okazał się spektakularną klapą, Malinger zainkasował za niego imponującą sumkę - jego honorarium opiewało na 1.1 miliona dolarów. W porównaniu do gaży za "Bezsenność w Seattle", za którą zainkasował 24 tysiące dolarów, było się czym pochwalić.

Ross Malinger miał także okazję zagrać z Kirsty Alley. W filmie "Zębowa wróżka" z 1997 roku wcielił się w rolę dziecka, które prosi wróżkę o pomoc, a rezultat jest dosyć zaskakujący.

Zębowa WróżkaScreen z Youtube.com

13-latek przekonująco zagrał zbuntowanego i niegrzecznego młodzieńca, który zębową wróżkę nazywał "idiotką", bo nosi dziwaczny strój.

Zębowa WróżkaScreen z Yuotube.com

Ross Malinger. Ross Malinger. Forum

Ross Malinger

Potem Malinger zaangażował się w seriale. Już jako już dorastający młodzieniec zagrał z w serialu dla nastolatków "Party of Five". Występował w nim przez 2 lata (1997-1998). Potem przestał pojawiać się na szklanym ekranie, a występy ograniczył tylko do ról epizodycznych.

Ross MalingerForum

W 2001 roku wystąpił w jednym z odcinków "Dotyku Anioła", w którym wcielił się w rolę zbuntowanego nastolatka, który nie może pogodzić się z separacją rodziców.

Ross Malinger. Ross Malinger. Screen z Youtube.com

Ross Malinger

Ostatni raz mogliśmy zobaczyć go na ekranie w 2006 roku: zagrał w odcinku serialu "Bez śladu" ("Without a Trace"), miał wówczas 22 lat. Parę lat temu Ross wypowiedział się na temat pracy na planie swojego najsłynniejszego filmu czyli oczywiście "Bezsenność w Seattle" w programie "50 Najsłodszych dziecięcych gwiazd".

Z Tomem na planie filmu rozgrywała się niezła komedia - powiedział.

Ross MalingerScreen z Youtube.com

A potem słuch o aktorze zaginął. Ostatecznie Malinger zrezygnował z aktorstwa. Od 2008 roku pracuje jako dyrektor generalny w firmie sprzedającej samochody Automotive Legends w Malibu, podaje TMZ.com. Lada dzień Malinger skończy 29 lat. Były aktor bardzo dba o swoją prywatność i nie pokazuje się w mediach.

Więcej o: