To z tego hotelu Gessler chciała wyjechać bez płacenia. Zobacz, jak wygląda "Dolina Charlotty" i w jakim pokoju mieszkała gwiazda

Trójmiasto.gazeta.pl nagłośniło konflikt Magdy Gessler z hotelem, w którym mieszkała restauratorka. Gwiazda ponoć nie chciała zapłacić za nocleg i bardzo narzekała na warunki kwaterunku. My postanowiliśmy się przyjrzeć rzeczonemu hotelowi bliżej. Zobaczcie, co oferuje i jak wygląda.

Dolina Chartlotty Dolina Chartlotty Screen z Facebook.com

Dolina Charlotty

Pod Słupskiem, 10 km od Ustki umiejscowiony jest cały kompleks hotelowy Dolina Charlotty Resort & SPA. To tu zakwaterowała się Magda Gessler przy okazji nagrywania kolejnego odcinka "Kuchennych rewolucji". Niestety, gdy przyszło do płacenia rachunku za pobyt rozgorzał spór o jego wysokość ("Chciała wyjechać bez płacenia za nocleg w hotelu". Gessler: Spotkamy się w sądzie. Interweniuje prezydent miasta!).

Magda GesslerKapif

Postanowiliśmy przyjrzeć się hotelowi, który wzbudził takie kontrowersje. Trzeba przyznać, że patrząc jedynie na zdjęcia, ciężko dopatrzeć się jakikolwiek niedogodności w "Dolinie Charlotty". Wręcz przeciwnie, miejsce sprawia wrażenie wyjątkowo luksusowego i otwartego na potrzeby gości.

Dolina Charlotty Dolina Charlotty Screen z http://www.dolinacharlotty.pl

Pokoje

Dolina Charlotty Resort & SPA ma bardzo dobrą opinię. W 2011 roku zdobył prestiżowe wyróżnienie Best Hotel Award 2011 - zajął 1. miejsce w kategorii hoteli SPA. Nawet pokoje o podstawowym standardzie wydają się wyjątkowo komfortowe.

Wszystkie nasze pokoje wyposażone są w wygodne łóżka, telewizję, dostęp do internetu i prywatną łazienkę, posiadają unikalny wystrój wnętrz - czytamy na stronie hotelu.
Hotel Dolina Charlotty Hotel Dolina Charlotty Screen z Facebook.com

Apartament

W "Dolinie Charlotty" są także pokoje o podwyższonym standardzie, czyli apartamenty. To w jednym z nich miała być pierwotnie zakwaterowana Magda Gessler. Wnętrza wyglądają bardzo elegancko, a przy tym oryginalnie. Każdy umeblowano wyjątkowymi sprzętami.

To, co wyróżnia nasz hotel to prostota ręcznie robionych, drewnianych mebli, harmonijnie łącząca się ze starą cegłą na ścianie i miękkimi tkaninami. Tonacja wnętrz to kolory natury, które współgrają z klimatem otoczonego lasem jeziora. Większość pokoi posiada tarasy z widokiem na jezioro - czytamy na stronie hotelu.
Dolina Chartlotty Dolina Chartlotty Screen z Facebook.com

Apartament Królewski

Ostatecznie Gessler nie zamieszkała w zwykłym apartamencie, lecz w "apartamencie królewskim". Dlaczego? W wyniku pomyłki obsługi okazało się, że wcześniej zajęli go już inni goście. Wtedy, aby wynagrodzić gwieździe nieprzyjemności, prowadzącą "Kuchenne rewolucje" ugoszczony w apartamencie królewskim.

W zamian daliśmy pani Gessler apartament na poddaszu, który latem zajmie Carlos Santana. Najładniejszy pokój w całym hotelu, w którym mieszkają honorowi goście naszych sponsorów i nikt dotąd nie narzekał - mówił menadżer hotelu dla trójmiasto.gazeta.pl.

Dolina ChartlottyScreen z Facebook.com

Niestety Magdzie Gessler nie spodobało się, że nie ma w nim klimatyzacji.

Dają mi w końcu apartament na poddaszu, gdzie nie działa klimatyzacja, chyba że ktoś chce sobie podgrzać powietrze do 36 st. - mówiła gwiazda w rozmowie z trójmiasto.gazeta.pl.
Hotel Dolina Charlotty Hotel Dolina Charlotty Screen z Facebook.com

Otoczenie

Nie tylko pokoje sprawiają wrażenie bardzo komfortowych. Zadowolenie gościom ma także zapewnić moc hotelowych atrakcji. Nie mówimy tu jedynie o pięknym krajobrazie, rzeźbie terenu, urokliwych jeziorkach i urzekającej zieleni...

Dolina CharlottyScreen z http://www.dolinacharlotty.pl

W Dolinie Charlotty znajdziemy bowiem także SPA, sale konferencyjne, restaurację, kręgielnię i pub.

Dolina CharlottyScreen z http://www.dolinacharlotty.pl

Dolina CharlottzScreen z Facebook.com

Ale to nie wszystko. Do dyspozycji gości jest także park linowy, przystań wodna, stajnia a nawet...ZOO, które zostało oficjalnie uznane za ogród zoologiczny.

Dnia 29 czerwca 2012 otworzyliśmy nową część naszego Ogrodu, gdzie znajduje się zbiornik wodny z siedmioma wyspami. Wyspy te zamieszkują różne gatunki małp i ptaków m.in.: magoty, makaki japońskie i lemury oraz pawie złote, żurawie koroniaste, czubacze zwyczajne, papugi ary, a po wodzie pływa kilkanaście gatunków gęsi i kaczek. Otwieramy również nowe wybiegi dla kapibar i antylop kob liczi - czytamy na stronie hotelu.

Dolina Charlotty - Zoo, wielbłądScreen z Facebook.com

Najmłodsi od zeszłego roku mogą bawić się Kranie bajek, w której dzieci mogą spotkać swoich ulubionych bohaterów np. Czerwonego Kapturka, Królewnę Śnieżkę czy Pinokia. Trochę starsi z pewnością nie pogardzą atrakcjami, które oferuje amfiteatr.

Dolina CharlottyScreen z http://www.dolinacharlotty.pl/

Dolina Charlotty Dolina Charlotty Screen z Facebook.com

Imprezy

Jak podkreślał nawet menadżer hotelu, Mirosław Wawrowski, w wywiadzie dla Trójmiasto.gazeta.pl, działalność Doliny Charlotty wpływa na popularyzację całego regionu. W amfiteatrze organizowane jest wiele koncertów, na które zapraszane są gwiazdy światowego formatu np. Deep Purple (Ian Gillan), Nigel Kennedy, jak również polskie sławy: Perfect, Dżem czy Budka Suflera. W czerwcu do hotelowego amfiteatru przyjedzie Zucchero, Paul Young i Carlos Santana!

Cezary Pazura w Dolinie CharlottyScreen z Facebook.com

Dolina Charlotty stara się do siebie przyciągnąć nie tylko miłośników muzyki. Na terenie hotelu organizowane są także imprezy o przeróżnej tematyce. Np. Festiwal Legendy Rocka, Kabaretony czy Wieczór Flamenco. Najbliższym wydarzeniem są ogólnopolskie wędkarskie zawody spławikowe o tytuł "Wędkarskiego Króla Doliny Charlotty", które odbędą 19.05.2013.