Oboje zmienili płeć, zakochali się w sobie i... niedługo biorą ślub!

Felix Morfitt, urodzony jako dziewczynka Katie oraz Helen Morfitt, wcześniej znana jako mężczyzna o imieniu Leslie, poznali się w grupie wsparcia dla transgenderystów. Po latach cierpień psychicznych i fizycznych patrzą na siebie z miłością. Są w końcu szczęśliwi. Mają nadzieję, że ich historia da siłę i nadzieję innym, którzy urodzili się kobietą w ciele mężczyzny lub na odwrót.
Helen Morfitt, Felix Laws Helen Morfitt, Felix Laws screen youtube.com

Helen Morfitt i Felix Laws

Są teraz jedną z najbardziej popularnych par w Wielkiej Brytanii. Będą pierwszą taką parą, gdzie oboje partnerzy zmienili płeć, ich metryki urodzenia zostały zmienione i będą mogli we wrześniu legalnie wziąć ślub.

Może to się wydawać dziwne dla kogoś z zewnątrz, ale dla nas jest to zupełnie normalne. Jesteśmy po prostu zakochani jak każda inna para kobiety i mężczyzny - wyznała Helen. - Wiele przeszliśmy przez ostatnie lata i było nam bardzo ciężko podczas procesu zmiany płci, ale odnaleźliśmy się w końcu i to jest najważniejsze.

Para poznała się w 2008 roku na spotkaniach grupy wsparcia, stworzonej przez Helen. Przychodzili tam ludzie, którzy przeżywali dokładnie to, co oni. Feliksa skierował tam jego lekarz, który planował mu operację, ale chciał zadbać też o zdrowie psychiczne pacjenta.

Helen Morfitt jak Leslie Helen Morfitt jak Leslie screen tumblr.com

Helen Morfitt

Na zdjęciu Helen jako Leslie, z żoną numer 3.

Helen przeszła operację zmiany płci 10 lat temu. Zanim to nastąpiło, przeszła przez 3 małżeństwa, z których ma 8 dzieci. Był to dla niej bardzo stresujący czas.

Chciałam zanegować to, kim naprawdę jestem - kobietą w ciele mężczyzny!

Helen utrzymuje bardzo dobre kontakty z dwoma poprzednimi małżonkami. Zanim podjęła się operacji, wyjaśniła swoim dzieciom, dlaczego zamierza to zrobić.

Byłam bardzo chora w tamtym czasie z powodu stresu. Wyjaśniłam moich najmłodszym dzieciom, które miały tylko 5 i 6 lat, że jedynym sposobem, żebym wyzdrowiała było zostać dziewczynką. Bardzo łatwo to zaakceptowały.
Felix jako Katie Felix jako Katie screen tumblr.com

Felix Laws

Felix, jako asystent nauczyciela w szkole, wiedział od 8. roku życia, że powinien urodzić się chłopcem.

Dziewczynki dookoła bawiły się lalkami i wózkami, a ja chciałem wspinać się na drzewa, grać w piłkę i brudzić się w błocie - wyznał Felix - Nawet siedzenie na sedesie wydawało się dziwne. Ale to były lata 70., nie rozmyślało się wtedy w takich kategoriach.

Felix, próbując stłumić swoje uczucia, w wieku 21 lat wyszedł za mąż (zdjęcie powyżej) i urodził dwóch synków. Zaraz po weselu, kiedy poszedł do pokoju, wiedział, że popełnił największy błąd swojego życia.

Mimo że kochał bardzo swoje dzieci, postanowił opuścić ich i oddać pod opiekę ich ojcu. Dzieci miały 10 i 12 lat, ale Felix nie miał już siły dłużej walczyć sam ze sobą. Po 6-letnim związku z lesbijką, w końcu zdecydował się na zmianę płci, czego dokonał w 2009 roku.

Helen Morfitt i Felix Laws Helen Morfitt i Felix Laws screen twitter.com

Helen Morfitt i Felix Laws

Felix oświadczył się Helen w 2011 roku. Helen jest pewna, że tym razem się uda:

Byłam w związkach małżeńskich już 3 razy, ale tym razem wiem, że to jest to, bo w końcu jestem odpowiedniej płci!

Zapytani o to, jaką tworzą parę, zgodnie odpowiadają:

Normalną, jak każda inna. Mamy podział obowiązków, robimy to, w czym jesteśmy dobrzy. Nawet w sypialni - żadne z nas nie ma na co narzekać!

Para weźmie ślub 13 września 2013 roku. Jest to dla nich bardzo ważna data, ponieważ oboje tego dnia poddali się operacji zmiany płci, co prawda w odstępie 7 lat.

Helen Morfitt i Felix Laws w końcu czują się dobrze w swoich ciałach, zabrało im to pół życia, ale są szczęśliwi. Mają nadzieję, że ich historia pomoże innym osobom, przechodzącym przez podobne doświadczenia.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.