Pamiętacie "Miasteczko Twin Peaks"? Jak wyglądają po latach bohaterowie serialu

"Miasteczko Twin Peaks" to serial kultowy. Pierwszy odcinek można było zobaczyć dokładnie 23 lata temu! Co dzieje się z aktorami, którzy przyciągali nas przed telewizory? Oglądaliście serial?
Miasteczko Twin Peaks Miasteczko Twin Peaks gazeta.pl

Miasteczko Twin Peaks

David Lynch i Mark Frost stworzyli historię o idyllicznym miasteczku na dalekiej północy USA. Mieszkańcami wstrząsa brutalne morderstwo młodej dziewczyny, Laury Palmer i wtedy opowieść się zaczyna. Poznajemy miasteczko Twin Peaks, jego mieszkańców i ich mroczne sekrety. Serial zawładnął milionami widzów, którzy z zapałem śledzili kolejne odcinki.

Czołówka serialu była również bardzo ciekawa, oryginalna i wprowadzająca dozę tajemniczości.

Twin Peaks Twin Peaks Fot. mat. prasowe

Kyle MacLachlan

MacLachlan grał rolę ekscentrycznego agenta FBI Dale'a Coppera. Obecnie 54-letni aktor stworzył niesamowitą postać funkcjonariusza. Zagrał u sławnego reżysera jeszcze kilkukrotnie, stąd czasem nazywany jest "ulubionym aktorem Davida Lyncha". Jest znany z dość rozrywkowego trybu życia i kilka gorących romansów, m.in. z Lindą Evangelistą. Ostatnio aktor jednak ustatkował się i podjął kilka prób reżyserskich.

Kyle MacLachlan, Gotowe na wszystko, desperate housewivesKyle MacLachlan

Zapytany o początki "Miasteczka Twin Peaks" opowiadał:

"Twin Peaks" wcale nie miało być serialem. Zaplanowano go jako film telewizyjny. Nazywało się to "film tygodnia" i było emitowane w niedzielne wieczory. Nie robiłem nic dla telewizji i pomyślałem, że będzie fajnie. Ale jak większość ekipy nie przypuszczałem, że wyjdziemy poza pilota.

Cieszy go to, że "Miasteczko Twin Peaks" nie "umarło" i ogląda go młode pokolenie:

Piszą do mnie nastolatki, które obejrzały "Twin Peaks" na DVD i chcą powiedzieć, jak bardzo im się podobał.

Kyle MacLachlan

Aktor występował w tak popularnych serialach jak "Seks w wielkim mieście" czy "Gotowe na wszystko". A co robi w wolnym czasie?

Nic ważnego. Dużo czasu spędzam w ogrodzie. Gram w golfa. No i staram się podróżować - opowiada były agent Cooper - Robię też z przyjacielem wino w winnicy w moim ojczystym stanie Waszyngton, w miejscowości Walla Walla, której nazwa brzmi, jakby znajdowała się gdzieś w Australii. Nie produkujemy dużo, ale to bardzo dobre wino.

Od ponad 10 lat jest żonaty z Desiree Gruber, z którą ma 5-letniego syna. Przyznał, że kręci również filmy o psach i wrzuca je do sieci.

To pomysł mojej żony. W zeszłym roku nakręciliśmy strasznie dużo filmów z psami. Zaprzyjaźniona reżyserka pomogła nam to zmontować i podłożyć głosy. Ale to bardzo niskobudżetowe produkcje.

Actor Kyle McLaughlin (C) scans the crowd near U.S. Treasury Secretary Timothy Geithner (L) and former US Secretary of State Colin Powell at the White House Correspondents' Association Dinner in Washington May 9, 2009.  REUTERS/Jonathan Ernst (UNITED STATES POLITICS ENTERTAINMENT BUSINESS)Fot. JONATHAN ERNST REUTERS

Sherilyn Fenn Sherilyn Fenn East News/Forum

Sherilyn Fenn

Sherilyn Fenn w "Miasteczku Twin Peaks" grała Audrey Horne. Jej kariera ruszyła dzięki serialowi. Wśród jej byłych miłości znaleźli się: Johnny Depp, Kiefer Sutherland, Prince. Romansowała również z reżyserem "Miasteczka Twin Peaks", Davidem Lynchem. W domu ma dwa koty - Ophelię i Redmonda. Lubi jeździć na rowerze, medytuje, pływa i uwielbia gotować. Jej syn Myles Maximillian z małżeństwa z byłym mężem Toulousem Holliday ma już 19 lat.

Sherilyn FennEast News,Forum

Audrey Horne (Sherilyn Fenn) - Twin Peeks Audrey Horne (Sherilyn Fenn) - Twin Peeks Audrey Horne (Sherilyn Fenn) - Twin Peeks

Sherilyn Fenn

Sherilyn Fenn wciąż jest bardzo aktywna zawodowo i bierze udział w wielu projektach.

Obecnie 48-letnia aktorka wystąpiła też swego czasu w sesji dla Playboya.

Sherilyn FennPlayboy

Lara Flynn Boyle Lara Flynn Boyle EastNews/Forum

Lara Flynn Boyle

Lara Flynn Boyle, grająca najlepszą przyjaciółkę zamordowanej Laury Palmer - Donnę Hayward, swego czasu zachwycała wyglądem. Określano ją jako tajemniczą i mroczną piękność. Aktorka miała jednak dużo problemów. Wieloletnia narzeczona Jacka Nicholsona walczyła z anoreksją, a później rzuciła się w wir zabiegów medycyny estetycznej.

Lara Flynn Boyle, oscary, baletnicaEast News

Lara Flynn Boyle Lara Flynn Boyle MARK J. TERRILL/AP

Lara Flynn Boyle

Obecnie gwiazda w niczym nie przypomina dawnej siebie. Ma nadmuchane usta, nabrzmiałą twarz i podejrzanie nieruchome czoło. Ciekawe jakby wyglądała, gdy nie starała się na siłę zatrzymać czasu...

.EastNews

Mädchen Amick Mädchen Amick Twin Peaks

Mädchen Amick

Madchen Amick grała kelnerkę Shelly Johnson, która oferowała legendarny placek z wiśniami... Jest obdarzona wielkimi zdolnościami muzycznymi - gra na pianinie, basie, wiolonczeli, gitarze. Aktorka do tej pory jest bardzo aktywna w świecie filmu. Od 1992 roku jej mężem jest David Alexis, z którym ma dwójkę dzieci.

twin peaksscreen z tumblr.com

PHOTO:EAST NEWS/EVERETT COLLECTION  GOSSIP GIRL, Madchen Amick, 'Summer, Kind of Wonderful', (Season 2, ep. 201, aired Sept. 1, 2008), 2007-.EAST NEWS

David Lynch David Lynch ? NICOLAS GUERIN/CORBIS/Nicolas Guerin

David Lynch

David Lynch to jeden z najbardziej kultowych i kontrowersyjnych reżyserów filmowych. Sławę przyniosły mu takie filmy jak: "Głowa do wycierania", "Blue Velvet", "Dzikość serca" czy "Mulholland Drive". W duecie z Markiem Frostem stworzyli świetny serial, który wprowadził sporo zamieszania do świata filmu i telewizji.

W 1992 roku Lynch wyreżyserował prequel "Twin Peaks: Ogniu krocz ze mną" - pełnometrażowy film opowiadający historię ostatnich dni Laury Palmer.

W 1994 roku na zlecenie amerykańskiej stacji BRAVO Lynch nakręcił do każdego z odcinków kilkuminutowy wstęp (Log Lady intro) z jedną z bohaterek serialu − Kobietą z pieńkiem − w roli zagadkowej narratorki.

To zdjęcie RedB przypomina scenę znalezienia ciała Laury Palmer z jego ukochanego To zdjęcie RedB przypomina scenę znalezienia ciała Laury Palmer z jego ukochanego "Twin Peaks". Jak myślicie, którym filmem Walta Disneya inspirowana była ta fotografia? fot. thomasczarnecki.com

Kto zabił Laurę Palmer?

Serial zaczyna się od wyjaśnienia tajemnicy morderstwa Laury Palmer, jednak nie jest to jedyny sekret odkryty w serialu. Wielokrotnie klimat gęstniał, zapanowywał mroczny niepokój i nastrój tajemniczości, co tym bardziej przyciągało widzów.

Ogromną rolę w budowaniu klimatu serialu odegrała ścieżka dźwiękowa skomponowana przez Angela Badalamentiego przy udziale Lyncha. Ukazały się dwa oficjalne albumy: "Music from Twin Peaks" i "Twin Peaks Music - Season 2 Music and More".

. . forum/Roman Kotowicz, forum/Piotr Małecki, Andrzej Krasowski, Aliganza, materiały prasowe (montaż)

Sekretny dziennik Laury Palmer

Córka Lyncha, Jennifer napisała książkę powiązaną z filmem pt. "Sekretny dziennik Laury Palmer". Laura zaczyna pisać pamiętnik w wieku 12 lat. Pierwsze wpisy to notatki dziewczynki, powoli wkraczającej w życie nastolatki: relacje ze spotkań z koleżankami, wrażenia ze wspólnych zabaw, opisy ciuchów. Jednak już przy drugim wpisie znajdujemy wzmiankę o wizytach, jakie składa Laurze tajemniczy i nieprzyjemny mężczyzna - Bob, którego w filmie grał Frank Silva.

.Bob - Twin Peaks

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.