Jako dzieci byli gwiazdami seriali. Co dziś robią i jak wyglądają młodzi aktorzy sprzed lat

Pamiętacie?
Sergiusz Żemyłka. Sergiusz Żemyłka. fot. screen Youtube

Sergiusz Żymełka

Sergiusz Żymełka swoją karierę medialną rozpoczął w serialu "Rodzina Zastępcza". Mając 8 lat, chłopiec wcielił się w postać bystrego i dociekliwego Filipa. Jego perypetie widzowie mogli oglądać przez ponad 10 lat! Młody aktor ma też na swoim koncie kilka epizodów filmowych m. in w obrazie "Tam, gdzie żyją Eskimosi". Przed mutacją użyczał również głosów bohaterom filmów animowanych. Dzisiaj Żymełka ma 21 lat i studiuje psychologię biznesu na jednej z prywatnych uczelni w Warszawie.

Sergiusz Żemyłkafot. Facebook Sergiusz Żemyłka

Keshia Knight Pulliam. Keshia Knight Pulliam. fot. Materiały prasowe

Keshia Knight Pulliam

Serial "Bill Cosby Show" był swego czasu jednym z najpopularniejszych amerykańskich seriali. W rolę uroczej Rudy, najmłodszej córki Huxtable'ów wcieliła się Keshia Knight Pulliam. Za swoją postać była nominowana do nagrody "Emmy". Nic więc dziwnego, że dziewczynka podążała tą ścieżką, by stać się popularną i rozchwytywaną aktorką. Pulliam ma na swoim koncie wiele ról filmowych i serialowych. Ostatnio można było ją oglądać w jednej z amerykańskich produkcji "Tyler Perry's House of Payne". Za rolę w tym serialu otrzymała wiele znaczących nagród. Dzisiaj ma 33 lata.

Keshia Knight Pulliam poses backstage with the award for outstanding supporting actress in a comedy series for "Tyler Perry's House of Payne" at the 43rd NAACP Image Awards on Friday, Feb. 17, 2012, in Los Angeles. (AP Photo/Matt Sayles)AP/Matt Sayles

Fred Savage. Fred Savage. fot. Materiały prasowe

Fred Savage

Chyba każdy oglądał choć jeden odcinek uroczego serialu "Cudowne lata". Młodzieńcze problemy Kevina Arnolda gromadziły przed telewizorami miliony Amerykanów i tysiące Polaków. Ta rola niewątpliwie otworzyła mu drzwi do wielkiej aktorskiej kariery. Był dwukrotnie nominowany do nagród "Emmy" i "Złotych globów". Savage nadal czynnie pracuje jako aktor, a swoją działalność rozszerzył o produkcję filmową. Dzisiaj jest szczęśliwym mężem i ojcem dwójki dzieci: syna Oliviera i córki Lily Aerin. Ma 36 lat.

Actor Fred Savage, star of the new ABC television comedy series "Crumbs", answers questions from television critics during the ABC Summer press tour hosted by the Television Critics Association in Beverly Hills July 26, 2005. Savage stars as a gay screenwriter who reunites with his estranged brother to deal with their mother, played by Jane Curtin, who is being discharged from a psychiatric facility. REUTERS/Fred Prouser

Aleksander Ihnatowicz. Aleksander Ihnatowicz. fot. screen Youtube

Aleksander Ihnatowicz

W rolę serialowego brata Żymełki, Romka, wcielał się przez wiele lat Aleksander Ihnatowicz. Młody aktor nie zdecydował się na kontynuowanie kariery aktorskiej. W 2007 roku zrezygnował z udziału w serialu "Rodzina Zastępcza". Poświęcił się całkowicie studiom na Politechnice Warszawskiej i zdobywaniu doświadczenia w branży informatycznej. Obecnie pracuje jako programista w jednym z dużych przedsiębiorstw.

Aleksander Ihnatowiczfot. Facebook

Sara Muldner. Sara Muldner. fot. KAPIF

Sara Müldner

Sara Müldner zaistniała głównie dzięki roli w szalenie popularnym niegdyś serialu "Na dobre i na złe". Występowała także w "Tygrysach Europy" i innych pomnijeszych familijnych produkcjach. Jej kariera zapowiadała się naprawdę bardzo imponująco. Po ośmiu latach zrezygnowała z serialu i słuch o niej zaginął. Sara podjęła naukę w szkole aktorskiej w Paryżu. Dzisiaj ma 23 lata, a widzowie TVP 2 mogli ją zobaczyć w specjalnym odcinku "Familiady", gdzie grała w drużynie "Duże dzieci TVP". Naszym zdaniem prawie nic się nie zmieniła.

 

Sara Muldnerfot. WBF

Mary Kate i Ashley Olsen. Mary Kate i Ashley Olsen. fot. screen Youtube

Mary Kate i Ashley Olsen

Mary Kate i Ashley Olsen to dziś chyba najbardziej rozpoznawalne siostry w świecie show-biznesu. Swoją przygodę z aktorstwem rozpoczęły bardzo wcześnie, bo w wieku 9-ciu miesięcy. Zagrały wówczas w popularnym amerykańskim serialu komediowym "Pełna chata". Aktorki na przemian wcielały się w postać uroczej dziewczynki Michelle Tanner. Przez lata zagrały w wielu filmach, a w późniejszym wieku swoją popularność (i pieniądze zarobione z aktorstwa) przeznaczyły na na swój rozwój. Dzisiaj są projektantkami mody i stworzyły prawdziwe imperium biznesowe. Mają swój magazyn, produkują filmy i gadżety... Bliźniaczki często pojawiają się na najważniejszych imprezach w Hollywood. Dziś mają po 26 lat.

Ashley Olsen, left, and Mary-Kate Olsen arrive at the Fresh Air Fund Salute to American Heroes gala at Pier Sixty on Thursday May 31, 2012 in New York. (Photo by Evan Agostini/Invision/AP)

Shawn Toovey. Shawn Toovey. fot. screen Youtube

Shawn Toovey

Pamiętacie tego uroczego chłopca z serialu "Dr. Quenn"? Przez 5 lat wcielał się w rolę Briana Coopera. Po zakończeniu zdjęć do serialu zagrał kilka epizodów filmowych. Parę lat później zrezygnował z aktorstwa na rzecz dziennikarstwa. Ukończył studia i przez jakiś czas pracował w wymarzonym zawodzie. Na na swoim koncie także doświadczenie w CBS. Był również stażystą w... Disney World.

Shawn Tooveyfot. Facebook

Mikołaj Radwan. Mikołaj Radwan. fot. screen Youtube

Mikołaj Radwan

Kto by nie pamiętał bystrzaka z krótkometrażowego serialu" Tata, a Marcin powiedział"? Mikołaj Radwan, który wcielił się w głównego bohatera, w niczym nie przypomina dzisiaj chłopca sprzed lat. Podobnie jak Ihnatowicz postawił na karierę programisty. Po ukończeniu studiów informatycznych na Uniwersytecie Warszawskim zatrudnił się w dużej korporacji, gdzie pracuje do dziś. Jak się okazuje, nie zrezygnował całkowicie z aktorstwa. Od niedawna gra w serialu "Na Wspólnej", gdzie wciela się w postać Cienkiego, gitarzysty rockowego. Młody aktor tak bardzo się zmienił, że stał się nawet bohaterem domotywatora. Prawda, że jest do siebie w ogóle niepodobny?

 

Mikołaj Radwan, tata a marcin powiedział, dorosłyScreen z www.demotywatory.pl

Danica McKellar Danica McKellar fot. screen Youtube

Danica McKellar

Danica McKellar wcieliła się w rolę Winnie Cooper, w kultowym serialu "Cudowne lata". Dzięki postaci Winnie, dziewczyny Kevina, została czterokrotnie nominowana do nagrody Young Artist Award. Ostatecznie tę statuetkę zdobyła w 1989 roku. Danica zagrała jeszcze w kilku innych produkcjach, ale jej role przeszły bez większego echa. Ostatnio zajęła się pisaniem scenariuszy i reżyserią. W wolnym czasie czynnie uprawia sport- surfing i narciarstwo.

Danica McKellarFot. strona internetowa aktorki

Mirella Olczyk, Jagoda Karwowska, Mirella Kurkowska. Mirella Olczyk, Jagoda Karwowska, Mirella Kurkowska. mat.prasowe

Mirella Olczyk

Mirella Olczyk to młoda gwiazda serialu "Czterdziestolatek", wcieliła się ona w rolę córki głównego bohatera Stefana Karwowskiego - Jagodę. Mimo ogromnego sukcesu serialu, Mirella nie chciała dłużej zajmować się aktorstwem. Obroniła tytuł doktora i wykłada historię w Centrum Europejskim Uniwersytetu Warszawskiego. Historia stała się jej prawdziwą pasją. Prócz licznych publikacji naukowych, Mirella jest także autorką podręczników do historii do podstawówki i liceum. Po krótkim pobycie we Francji, wróciła do kraju, na warszawski Mokotów, gdzie wraz z mężem Dariuszem wychowuje syna Marcina.

 

Familiada, nagranie odcinka Dzieci TVP, 19.10.2012, fot. WBF/ Piotr PodlewskiWBF