5 powodów, dla których KOCHAMY Jakuba Gierszała

Za co uwielbiamy zdolnego aktora.
Jakub Gierszał. Jakub Gierszał. Forum

Powód 1: Jest dobry w tym, co robi

Jakub Gierszał to aktualnie jeden z najbardziej pożądanych polskich aktorów młodego pokolenia. Pochodzący z Krakowa przystojniak zdobył przychylność krytyków już po roli Kazika w filmie "Wszystko, co kocham". Jednak prawdziwą sławę przyniosła mu kreacja Dominika w "Sali samobójców". Gierszałowi nie można odmówić talentu; syn reżysera teatralnego z aktorstwem miał do czynienia od dziecka. Jakub studiuje na krakowskiej PWST, więc można przypuszczać, że nie pokazał jeszcze 100% swoich możliwości. A już teraz może pochwalić się zdobyciem nagrody dla najlepszego młodego aktora na Festiwalyu Filmowym w Berlinie, "Złotą Kaczką" i nominacją do najbardziej prestiżowej polskiej nagrody filmowej - "Orły 2012".

Actor Jakub Gierszal of Poland poses on red carpet as he arrives for the 'Shooting Star Award', a prize for the ten most promising young European actors, at the 62nd Berlinale International Film Festival in Berlin February 13, 2012.   REUTERS/Morris Mac Matzen (GERMANY - Tags: ENTERTAINMENT)

jakub gierszał

Kuba, czekamy na więcej!

Jakub Gierszał. Jakub Gierszał. Reuters

Powód 2: Jest prawdziwym ciachem!

O takim facecie marzy nie jedna dziewczyna. Wysoki, przystojny, zawsze świetnie wygląda: czy to w garniturze na oficjalnej gali, czy w zwykłych dżinsach na mniej formalnych spotkaniach. Gierszał to po prostu ciacho nie z tej ziemi.

Jakub Gierszał

Jakub Gierszal

Jakub Gierszał. Jakub Gierszał. Agencja Gazeta

Powód 3: Jest skromny

Choć jego kariera nabiera tempa, a jego twarz dzięki "Sali samobójców" kojarzą miliony Polaków, Jakub pozostał skromnym facetem. Nie gwiazdorzy, cierpliwie rozdaje autografy. Pracę z młodym aktorem bardzo chwaliła sobie m. in. Agata Kulesza, która w hicie Jana Komasy zagrała matkę głównego bohatera.

Agata Kulesza, Jakub Gierszał, Aleksandra Hamkało

Jakub Gierszał. Jakub Gierszał. Krzysztof Kuczyk

Powód 4: Nie romansuje z mediami

O życiu prywatnym Jakuba wiemy niewiele i... bardzo nas to cieszy! Aktor nie spowiada się w kolorowych pismach. Chętnie udziela wywiadów, jednak mówi wyłącznie o sprawach zawodowych. Umiał wytyczyć granicę i konsekwentnie się jej trzyma.

Jakub Gierszał. Jakub Gierszał. Kapif

Powód 5: Nie spoczywa na laurach

Jak na swój wiek, osiągnął już bardzo dużo. Gierszał nie zamierza jednak poprzestawać na swoich dotychczasowych dokonaniach. W tym roku zobaczymy go w dwóch produkcjach: "Chwilach nieulotnych" i "Yumie", gdzie pojawi się u boku Katarzyny Figury. Nie możemy się doczekać, by móc znowu podziwiać Jakuba na ekranach. A Wy?

12.01.2011 WARSZAWA , KATARZYNA FIGURA , JAKUB GIERSZAL NA PLANIE FILMU JUMA .  FOT. ALINA GAJDAMOWICZ / AGENCJA GAZETA

jakub gierszał