Marieta Marecka pokazała mieszkanie. Mnóstwo butelek z alkoholem i stolik z maszyny do szycia. Największe wrażenie robi... łóżko

Marieta Marecka, prowadząca bloga "W kuchni bez dubli" i gospodyni programu "ABC gotowania"(emitowanego na antenie Kuchnia +), zaprosiła do swojego domu Omenę Mensah
Marieta Marecka i Omenaa Mensah Marieta Marecka i Omenaa Mensah Materiały prasowe Domo+

Jak mieszka Marieta Marecka?

Zapytana o to, jakie miejsca w mieszkaniu są jej abc, Marieta odpowiedziała:

A - oczywiście kuchnia, B - niestety łóżko, bo kocham spać i C - moje miejsce pracy, a ostatnimi czasy więcej pracuję przy komputerze i z książkami, niż w kuchni.

Więcej odcinków prowadzonego przez Omenę Mensah programu "Domy gwiazd" można obejrzeć w telewizji Domo+. Najbliższy odcinek już we środę 30 września o godz. 14:40 i 22:00.

Sypialnia Sypialnia Materiały prasowe Domo+

Jak mieszka Marieta Marecka?

Marieta wraz z rodziną mieszka w 100-metrowym mieszkaniu na warszawskich Kabatach.

Jest wygodnie, bo mam metro pod domem. Poza tym okolica jest fajna. Place zabaw, sklepy - wszystko jest na miejscu - chwali blogerka.

Jej cztery kąty są dwupoziomowe - na dole jest kuchnia połączona z częścią jadalną i niewielkim salonem oraz łazienka, a na górze znajdują się sypialnie. Marieta i jej mąż śpią na wielkim i wygodnym łóżku.

Kuchnia Mariety Mareckiej Kuchnia Mariety Mareckiej Materiały prasowe Domo+

Jak mieszka Marieta Marecka?

Fronty szafek w kuchni Mariety są w rzadko spotykanym kolorze zielonym. Najbardziej rzucają się tu w oczy słoiczki z wszelkiego rodzaju przyprawami. Blogerka narzeka trochę na wielkość blatów roboczych - mogłoby ich być więcej. A co dla blogerki jest najważniejsze, jeśli chodzi o wyposażenie?

Rzecz, którą mam schowaną, czyli blender z malakserem - małe urządzenie, które jest już wręcz zdewastowane, a cały czas działa. Oczywiście można sobie poradzić z jednym nożem i deską do krojenia, ale w tej chwili mamy takie możliwości! Są małe malaksery, które w sekundę robią ci pastę albo pesto, albo cokolwiek innego - nawet ciastka.
Pokój dziecka Pokój dziecka Materiały prasowe Domo+

Jak mieszka Marieta Marecka?

W pokoju synka Mariety znajduje się przede wszystkim cała masa zabawek. Wśród nich ta już trochę zapomniana - koń na biegunach. Ostatnimi czasy chłopiec najchętniej bawi się kolejką - zajmuje ona teraz centralne miejsce w pokoju. Oczywiście, jest tutaj także łóżeczko dla dziecka i, na wypadek, gdyby mały marudził w nocy, sofa dla rodziców.


Marieta Marecka i Omenaa Mensah Marieta Marecka i Omenaa Mensah Materiały prasowe Domo+

Jak mieszka Marieta Marecka?

Ścianę zdobi wielki kot-naklejka.

Miałam plan, że sporo tutaj takich rzeczy ponaklejam i myślę, że ten plan zrealizuję. Zwłaszcza, że mój syn jest artystą, co widać po ścianach (pomalowanych - przyp. red.) - wyjaśniła Omenie Marieta.
Sypialnia Sypialnia Materiały prasowe Domo+

Jak mieszka Marieta Marecka?

Ważnym elementem wystroju sypialni Mariety i jej męża są... butelki z alkoholem. Gruba warstwa kurzu wskazuje na to, że blogerka kolekcjonuje je od lat. ;)

Miejsce do pracy Miejsce do pracy Materiały prasowe Domo+

Jak mieszka Marieta Marecka?

Miejsce do pracy Mariety to przede wszystkim stolik zrobiony ze starej maszyny do szycia, na którym stoi laptop, i regały z książkami - półki uginają się od wydań na tematy kulinarne.