Niespełniona artystka i była żona Kukulskiego. Monika Borys WRÓCIŁA. Kim jest mama Pikeja i macocha Natalii

Monika Borys, muzyczna gwiazda lat 90., powraca. Była żona kompozytora Jarosława Kukulskiego przypomina o sobie jednak nie nową płytą, ale publicznymi wypowiedziami o nieporozumieniach pomiędzy nią i jej synem Piotrem Kukulskim "Pikejem" a pasierbicą, Natalią Kukulską. Kim jest Monika Borys i co o niej wiemy?
Monika Borys Monika Borys Kapif

Zadebiutowała rolą w "Seks i pieniądze"

Monika Borys urodziła się w 1965 roku w Warszawie. Karierę zaczęła bardzo wcześnie, bo już w wieku 19 lat. Wtedy bowiem zadebiutowała w spektaklu "Seks i pieniądze" w Teatrze Syrena. Pomógł jej przypadek. Główną rolę otrzymała bowiem zastępując w spektaklu chorą koleżankę. Jak wspomina w wywiadzie dla Onetu, roli musiała się nauczyć błyskawicznie.

Zrobiłam wielkie oczy, że to na mnie padł wybór, gdyż wiele aktorek, starszych ode mnie stażem, ostrzyło sobie zęby na tę rolę. Miałam równo 4 godziny na nauczenie się wszystkich numerów.

To był sukces. Po przedstawieniu Borys dostała owacje na stojąco, a od dyrektora teatru kosz kwiatów.

Monika Borys Monika Borys Kapif

Poznała Jarosława Kukulskiego

3 lata później nawiązała współpracę z kompozytorem i aranżerem, Ryszardem Poznakowskim. Jest to o tyle ważna w jej życiu postać, że to właśnie on poznał Monikę Borys z Jarosławem Kukulskim. Ten z kolei wkrótce został nie tylko mężem piosenkarki, ale także twórcą jej piosenek. Kukulski z miejsca zakochał się w młodziutkiej wokalistce.

Była przebojowa, piękniutka, miała ogromny temperament. Myślę też, że była we mnie zakochana, tyle że liczyła na zbyt wiele z mojej strony - wspominał Kukulski swój związek z 21 lat młodszą od siebie piosenkarką.

zdjęcia, gabriela kownacka, galeria, wojciech siemion, jerzy turek, janusz zakrzeński, john forsythe, gary coleman, śmierć gwiazdy, maciej kozłowski, pietro taricone, elżbieta czyżewska, tony kutis, katarzyna sobczyk, bobby farell, leslie nielsen, romuald czystawAgencja Gazeta

Monika Borys Monika Borys Youtube

Uważa, że kiedyś wyglądała obciachowo

Image Moniki Borys jako artystki był w dużej mierze kopią wizerunku Madonny z lat 90. Teraz Borys podchodzi do swojego ówczesnego wyglądu bardzo krytycznie.

Czasem, jak patrzę na swoją fryzurę z tamtych lat, ogarnia mnie żałość - mówi.

I dodaje, że ma ogromne poczucie obciachu:

Nie miałam wtedy sztabu stylistów i fryzjerów, więc musiałam sobie radzić sama.

Teraz piosenkarka wygląda tak...

fot. WBFFOT. WBF/

Jarosław Kukulski, Piotr Kukulski Jarosław Kukulski, Piotr Kukulski WBF/

Małżeństwo zaczęło "pękać"

Małżeństwo Moniki Borys i Jarosława Kukulskiego nie było szczęśliwe. Monika Borys podobno stawiała swojemu mężowi wysokie wymagania.

Chciała, abym pisał dla niej piosenki i nie rozumiała, że aby były to dobre rzeczy, potrzebuję oddechu. Z biegiem czasu coś zaczęło między nami pękać - mówił Kukulski o swoim małżeństwie.

Kukulski napisał dla swojej żony jej największy przebój, "Co ty, królu złoty". Owocem ich związku jest syn Piotr, dzisiaj początkujący hip-hopowiec o ksywie Pikej.

Spędziłem z Moniką 15 lat, właściwie tylko dla Piotrusia. A potem uznaliśmy, że jest już na tyle duży, że przyjmie rozstanie w miarę bezboleśnie - przyznawał kompozytor.

Monika Borys Monika Borys WBF/

Nie wzięła od byłego męża ani grosza

Kiedy jej małżeństwo z Jarosławem Kukulskim się rozpadło, pojawiły się plotki, że dostała od byłego męża pokaźną sumę pieniędzy. Tymczasem ona sama tłumaczy:

Nigdy nic od Jarka nie chciałam i nie wzięłam. Wyprowadzając się od niego, zabrałam tylko moje ubrania. Zamieszkałam wówczas w domu, w którym właśnie jesteśmy. Sama go wybudowałam.


Monika Borys Monika Borys FOT. WBF/

Media zrobiły z niej "jędzę"?

Po rozwodzie Monika Borys zniknęła ze sceny muzycznej. Nieporozumienia w rodzinie trwały w najlepsze. Borys twierdzi, że media zrobiły z niej "jędzę", która krzywdziła pasierbicę oraz że skutecznie jej to przeszkodziło w powrocie na scenę.

Doszłam do wniosku, że głową muru nie przebiję, bo znowu wróciły te cudowne artykuły, skupiające się na robieniu ze mnie jędzy, a z Natalii pokrzywdzonej - tłumaczy. - Jakby ktoś robił to specjalnie... Wiele osób przeszkadzało mi w powrocie. I to takich, po których bym się tego nie spodziewała.

Monika BorysKapif

Monika Borys, Natalia Kukulska Monika Borys, Natalia Kukulska Kapif

Rozwiązanie?

Stan rzeczy na dziś jest taki, że Monika Borys i Natalia Kukulska obie mówią o sądzie.

Poważnie zastanawiam się nad skierowaniem sprawy do sądu - mówi Borys. - To oczernianie mnie, mojego syna i publikowanie nieprawdy...

Na jej oficjalnej stronie  Natalii Kukulskiej pojawiło się oświadczenie, opublikowane przez jej menadżerkę:

Wszelkie nieprawdziwe i krzywdzące Natalię Kukulską informacje, które ukazały się w wywiadzie z Panią Moniką Borys, zostaną wyjaśnione na drodze prawnej.