Pracownik urzędu i największa fanka córki. Co wiemy o mamie Dody?

Doda i jej mama to zgrany duet. Są najlepszymi przyjaciółkami i tylko Wanda Rabczewska potrafi ujarzmić niepokorną córkę. Poznajcie mamę Dody.
Doda. Doda. KAPIF

Doda z rodzicami

Wspierają ją zawsze i wszędzie. Wanda i Paweł Rabczewscy są wielkimi fanami swojej córki. Ostatnio pojawili się razem z nią na proteście przeciwko GMO. O tacie, medaliście Mistrzostw Świata w podnoszeniu ciężarów, wiadomo jednak trochę więcej. A co wiemy o mamie Dody?

Doda z mamą. Doda z mamą. KAPIF

Mama Dody

Wanda Rabczewska jest absolwentką wydziału prawa i administracji oraz urzędnikiem państwowym. Tata Dody jest jej drugim mężem, z pierwszym ma syna Rafała, który jest menadżerem koncertowym Dody. O Pawle Rabczewskim mówi, że była to miłość od pierwszego wejrzenia:

Wszedł do mojego domu przystojny, pięknie umięśniony. Bez słów przytuliliśmy się do siebie. Miłość od pierwszego wejrzenia. Może dlatego nasz dom był pełen miłości - powiedziała w rozmowie z Kobieta.pl.

Najważniejsza zasada w domu Rabczewskich to:

Pierwsza z nich: dziecka nie wolno krytykować. Nigdy. Zawsze trzeba je chwalić. Wzmacniać jego poczucie wartości. Dorotka miała krzywe zęby, nosiła aparat. Mówiłam jej: "Będziesz piękną kobietą". Codziennie powtarzałam: "Kocham cię najbardziej na świecie" - czytamy na Kobieta.pl.

W tej niepozornie wyglądającej kobiecie drzemie wielka stanowczość i przebojowość.

Moja mam jest bardzo przebojowa, bardzo temperamentna - powiedziała Doda.

Sami mieliśmy okazję kilka razy rozmawiać z Panią Wandą. Jest to przemiła i konkretna osoba.

Doda z mamą. Doda z mamą. KAPIF

Mama i Doronia

Doda szybko opuściła dom rodzinny w Ciechanowie. Dostała angaż w teatrze Buffo i jako 13-latka sama zamieszkała w Warszawie. Mama to przeżyła, ale robiła wszystko, by rozwijać talent córki.

Bardzo się bałam o Dorotkę. Ale musiałam dokonać wyboru pomiędzy moim egoizmem a jej karierą.  Mogłam zatrzymać ją w Ciechanowie. Ale co by ją tutaj czekało? Wydawałam więc majątek na telefony. Dzwoniłam do Michała Milowicza albo do kogoś innego z teatru. Prosiłam, żeby podwiózł ją do internatu. Godzinami wysiadywałam na korytarzu w Buffo. Czekałam, aż Dorotka skończy spektakl. "Metro" obejrzałam chyba ze 150 razy - powiedziała w "Vivie".

Mama jest zapatrzona w córkę i uważa, że ta ma ponadprzeciętny talent. Zobaczcie, jak opowiada o pierwszym występie Dody, gdy ta zaśpiewała piosenkę "Ogórek wąsaty":

Doda i pani Wanda mają ze sobą świetny kontakt, co zresztą widać w wywiadzie dla "Dzień dobry TVN". Rozmawiają codziennie i są najlepszymi przyjaciółkami. Mama nie mówi o córce inaczej niż Doronia lub Dorotka. I nie da powiedzieć o niej złego słowa.

Doda z mamą. Doda z mamą. KAPIF

Mama i kariera córki

Wanda Rabczewska jest bardzo zaangażowana w karierę córki.

Staram się interesować życiem córki, żebym w razie czego mogła jakieś te jej emocje, może za bardzo wybujałe, ewentualnie zneutralizować. Ale cieszę się, że taka jest, wcale nie chciałabym, żeby się zmieniała - powiedziała w "Dzień Dobry TVN".

Nawet na wywiad w "DD TVN" przyszła przygotowana - przed nią leżało kilka stron, na których było podsumowanie dokonań zawodowych Dody w 2011 roku.

Jednak to nie o pracy rozmawiają najczęściej:

Doda z mamą. Doda z mamą. KAPIF

Mama cenzor

Czasami ktoś musi okiełznać żywiołową Dodę. Nikt nie robi tego lepiej niż jej mama. Ba, pani Wanda nawet cenzuruje córkę. Tak było w przypadku głośnego wywiadu w "Newsweeku", którego Doda udzieliła po wyroku skazującym ją za obrazę uczuć religijnych.

hahah mega cios:))) moja mama postanowila wprowadzic poprawki do udzielonego przeze mnie dosyc ostrego wywiadu.w poniedzialek w kioskach.padlam ze śmiechu!!!Wanda wymiata,uwaga : moje "wypier...lac" zamienila na...DAWAĆ NURA:))))sweet mamunia:******** - napisała Doda na swoim profilu na Facebooku.

Doda, NewsweekFot. Facebook.com/NewsweekPolska

Doda z mamą. Doda z mamą. KAPIF

Mama obrończyni

Mama Dody jest bojowa - nie da skrzywdzić córki i zawsze stoi za nią murem. A temu, kto się jej narazi, nie szczędzi ostrych słów. Nergal odczuł to na własnej skórze:

Jestem zniesmaczona wypowiedziami Adama na temat mojej córki. Przecież wszyscy wiedzą i pamiętają, jak było naprawdę. Ile Doronia poświęciła czasu, by walczyć o jego życie- powiedziała w rozmowie z "Show".

W "Dzień Dobry TVN" też nie przebierała w słowach:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.