Najbardziej znane lesbijki na świecie

Znana z "Seksu w wielkim mieście" Cynthia Nixon, w najnowszym wywiadzie dla "New York Times" opowiedziała o swoim homoseksualizmie i o tym, że uważa, że jest to świadomy wybór. Kiedyś spotykała się z mężczyznami, ale od kilku lat żyje w szczęśliwym związku z kobietą. Bo tak chciała. Zobaczcie inne znane lesbijki.
Cynthia Nixon zagrała ambitną Mirandę. Zimną i twardą prawniczkę. W polskiej wersji to... Cynthia Nixon zagrała ambitną Mirandę. Zimną i twardą prawniczkę. W polskiej wersji to... Cynthia Nixon/Janet Mayer / PR Photos

Cynthia Nixon

Jeszcze kilka lat temu Cynthia Nixon, aktorka znana z "Seksu w wielkim mieście", była związana z mężczyzną, profesorem języka angielskiego, Dannym Mozesem. Mają dwoje dzieci: córkę Samanthę i syna Charlesa. Para rozstała się w 2003 roku, a już w 2004 Nixon spotykała się z aktywistką Christine Marinoni.

Jeśli chodzi o orientację seksualną, nie czuję, żebym się zmieniła. Przez całe życie byłam z mężczyznami i nigdy nie zakochałam się w kobiecie. Ale kiedy to się stało, nie wydawało się to dziwne. Po prostu jestem kobietą zakochaną w innej kobiecie - powiedziała w wywiadzie z "The Telegraph".

Cynthia w 2006 roku zachorowała na raka piersi, ale pokonała chorobę. W lutym zeszłego roku Marinoni urodziła synka pary, Maxa.

Sarah Jessica Parker, Kristin Davis, Cynthia Nixon i Kim Cattrall na premierze

Ellen DeGeneres Ellen DeGeneres AP/Chris Pizzello

Ellen DeGeneres

Ellen to chyba najbardziej znana lesbijka na świecie. I przy okazji najbardziej lubiana. Nie zawsze było tak miło. W 1997 roku grała w bardzo popularnym sitcomie "Ellen", gdzie wykorzystywała swój wielki talent komediowy. Wtedy też zdecydowała się na publiczne przyznanie się, że jest lesbijką. Powiedziała o tym w talk show u Oprah Winfrey. Zdecydowano, że jej bohaterka w serialu także będzie lesbijką. Odcinek, w którym o tym mówi, obejrzała rekordowa liczba widzów. Ale po tym popularność "Ellen" spadała i w końcu w 1998 roku przerwano produkcję. Kariera DeGeneres się załamała. Po dużych sukcesach odeszła w zapomnienie.

.

Powróciła w 2003 roku z własnym talk-show "The Ellen DeGeneres Show". Swoim poczuciem humoru i świetnymi pomysłami szybko podbiła serca amerykańskiej widowni. Cały czas jest na topie. Prowadziła nawet Oscary.

Spotykała się z aktorką Anne Heche. Ale to w 2004 roku poznała swoją wielką miłość - Portię De Rossi, z którą w 2008 roku wzięła ślub.

Mimo tego nie pogardzi pocałunkiem z Colinem Farrellem :)

ellen DeGeneres,colin farrell

Portia de Rossi Portia de Rossi Fot. Agencja Wyborcza.pl

Portia De Rossi

Australijska aktorka jest w Polsce najbardziej znana chyba ze swojej roli w serialu komediowym "Ally McBeal". Przez trzy lata (1996-1999) była żoną filmowca Mela Metcalfa. Później spotykała się z piosenkarką Francescą Gregorini. A od 2004 roku jest w związku z Ellen DeGeneres. Dopiero w 2005 roku Portia przyznała publicznie, że jest lesbijką. W 2008 roku para wzięła ślub, a w 2010 De Rossi oficjalnie zmieniła nazwisko na DeGeneres. Niedawno wyznała, że w czasie kręcenia "Ally McBeal" chorowała na anoreksję.

Ellen Degeneres, Portia De Rossi

Tom Cruise, Kelly McGillis. Tom Cruise, Kelly McGillis. Top Gun

Kelly McGillis

Okazuje się, że piękność z kultowego filmu "Top Gun" także jest lesbijką. Kelly McGillis przyznała się do tego bardzo późno, bo dopiero w 2009 roku. Wcześniej zdążyła trzy razy wyjść za mąż. Ma dwie córki. W 2010 roku aktorka zawarła związek cywilny z Melanie Leis, specjalistką do spraw sprzedaży.

Kelly McGillis

Jane Lynch Jane Lynch AP/Chris Pizzello

Jane Lynch

Aktorkę Jane Lynch możemy ostatnio oglądać w przebojowym serialu muzycznym "Glee". Gra wredną trenerkę cheerleaderek i cały czas chodzi w dresach. Za tę rolę zdobyła Złoty Glob oraz Emmy w kategorii najlepsza drugoplanowa aktorka komediowa.

jane lynch, sue sylverster, glee

Przez długi czas bała się wyznać, że jest lesbijką, nawet rodzinie. Ale w końcu zaakceptowała siebie i przestała się ukrywać. W 2010 wzięła ślub z Larą Embry, ma dwie pasierbice.

Jane Lynch, left, and Lara Embry arrive at the 17th Annual Screen Actors Guild Awards on Sunday, Jan. 30, 2011 in Los Angeles. (AP Photo/Chris Pizzello)

Rosie O'Donnell. Rosie O'Donnell. fot. Peter Kramer/AP

Rosie O'Donnell

Aktorka komediowa i osobowość telewizyjna w 2002 roku przyznała się, że jest lesbijką. Aktywnie działa na rzecz praw osób homoseksualnych. Miała swój talk-show "The Rosie O'Donell Show", była także jedną ze współprowadzących "The View". W 2004 roku wzięła ślub z Kalli Carpenter, mają troje adoptowanych dzieci oraz jedno biologiczne (urodziła je Kelli). Para rozstała się w 2007 roku. Następnie Rosie spotykała się z artystką, Tracy Kachtick-Anders. Obecnie jest zaręczona z Michelle Rounds:

Rosie O'Donnell

Więcej o: