DAMIAN UKEJE zwycięzcą "The Voice of Poland"!

Damian Ukeje pokonał w finale "The Voice of Poland" Antka Smykiewicza, Mateusza Krautwursta i Piotra Niesłuchowskiego, wygrywając tym samym kontrakt fonograficzny z wytwórnią Universal Music Polska. Do zwycięstwa poprowadził go lider, Adam "Nergal" Darski. Zobacz, jak Damian radził sobie w programie!
Nergal, Damian Ukeje. Nergal, Damian Ukeje. za: Facebook

Damian Ukeje zwycięzcą "The Voice of Poland"

25-letni Damian Ukeje był podopiecznym Nergala. Pochodzi ze Szczecina, ma jednak nigeryjskie korzenie. Najlepiej czuje się w takich gatunkach muzycznych, jak blues, grunge i rock.

Oprócz ciekawej barwy głosu Damian Ukeje ma dodatkowy atut - do złudzenia przypomina amerykańskiego aktora Marka Sallinga, znanego m.in. z kultowego serialu "Glee" ("Damian Ukeje jest sobowtórem amerykańskiego gwiazdora"). Być może zapewniło to Damianowi kilka dodatkowych głosów od fanów serialu?

nargal, finał the voice of poland

A tak relacjonowaliśmy na żywo: "Finał THE VOICE OF POLAND - relacja na żywo"

Damian Ukeje. Damian Ukeje. Forum

Występ w finale

W finałowym odcinku "The Voice of Poland" Damian Ukeje miał okazję zaśpiewać kilka różnorodnych piosenek, w których zaprezentował swój potencjał wokalny. Powrócił między innymi do swego ulubionego utworu - "Another way to die". Razem ze swoim mentorem zaśpiewał piosenkę "Highway to hell". Mogliśmy usłyszeć też specjalnie dla niego skomponowany utwór "Nie mamy nic". Zdecydowanie zbyt rzadko słyszeliśmy Ukeje w polskojęzycznym repertuarze, nie sądzicie?

damian ukeje

Monika Urlik, Damian Ukeje. Monika Urlik, Damian Ukeje. za: Facebook

Półfinał, czyli droga do ostatecznego starcia

Od półfinałowego występu Damiana zależało jego być albo nie być w programie. Zwłaszcza, że do bitwy stanął z faworytką, Moniką Urlik. Razem (choć przeciwko sobie) zaśpiewali piosenkę "Light my fire". I choć obydwojgu poszło bardzo dobrze, wykonanie to stało się przepustką Damiana to finału.

Damian Ukeje. Damian Ukeje. za: Facebook

Damian o swoim udziale w programie

W dzisiejszym odcinku "The Voice of Poland" Damian wypowiedział się na temat swojego udziału w show:

Miałem jeden cel - dać z siebie wszystko. Jak widać zaowocowało to finałem, czego się nie spodziewałem. Do teraz jest to dla mnie zaskoczenie. Podchodzę do tego z dystansem, ten program jest trampoliną. Jest Damian Ukeje, on się pokazał i stoi teraz przed drzwiami do kariery muzycznej. Nie wiem narazie, czy mam klucze do tych drzwi... - wyznał skromnie Damian.

Klucze do tych drzwi wręczyli mu dziś widzowie programu.

damian ukeje

Damian Ukeje. Damian Ukeje. youtube.com

Przesłuchania w ciemno

Już na etapie przesłuchań w ciemno Damian Ukeje zachwycił jurorów. Wykonał wówczas piosenkę "Use somebody" z repertuary grupy Kings of Leon. Jako pierwszy na swoim fotelu odwrócił się Nergal, następnie Piasek i Kayah.

Musisz być w mojej grupie. Po prostu musisz i kropka! - przekonywał wtedy Nergal.

Darski wiedział, co mówi. Poprowadził swego podopiecznego wprost do zwycięstwa.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.