20 lat temu zagrała w "Grinch: świąt nie będzie", dziś jest gwiazdą rocka. Jak zmieniły się inne dzieci ze świątecznych hitów?

W świątecznych filmach nie brak dziecięcych bohaterów, w których wcielają się młodzi, zwykle początkujący aktorzy dziecięcy. Dla niektórych to szansa na prawdziwą karierę. Zobaczcie, jak potoczyły się losy małych aktorów z najbardziej znanych bożonarodzeniowych filmów.
Taylor Momsen Taylor Momsen Screen 'Grinich: świąt nie będzie'' ; taylormomsen/Instagram

Cindy Lou Who z "Grinch: świąt nie będzie"

7-letnia Taylor Momsen w 2000 roku zagrała w filmie "Grinch: świąt nie będzie" niewinnie wyglądającą Cindy Lou Who. Gdy miała 14 lat dostała rolę w serialu "Plotkara". Pracowała też jako modelka. Dziś 27-letnia Momsen skupia się na muzyce i swoim postgrunge'owym zespole The Pretty Reckless. Jest aktywna w mediach społecznościowych. 

Taylor Momsen
Fot. taylormomsen/Instagram

Taylor Momsen
Fot. taylormomsen/Instagram

Thomas Sangster Thomas Sangster Screen ''Love Actually' ; East News

Sam z "To właśnie miłość"

Thomas Brodie-Sangster miał 13 lat, kiedy zagrał syna Liama Neesona w filmie "To właśnie miłość" (Love Actually). Nie był to jednak jego debiut. Dziś 30-latek ma na swoim koncie wiele dużych ról. Grał w takich produkcjach jak "Gra o tron", "Więzień labiryntu" czy "Ostatnia klątwa". Ostatnio mogliśmy go oglądać w miniserialu Netflixa "Gambit królowej".

Johnny Galecki Johnny Galecki Screen 'W krzywym zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju'' ; Instagram/ sanctionedjohnnygalecki

Rusty Griswold z "W krzywym zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju"

45-letni dziś Johnny Galecki w 1989 roku wcielił się w rolę w syna Clarka Griswalda (Chevy Chase) w filmie "W krzywym zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju". Od tego momentu filmografia Galeckiego zaczęła się szybko rozrastać. Dziś aktor najbardziej kojarzony jest z rolą Leonarda Hofstadtera z "Teorii wielkiego podrywu", za którą w 2012 roku otrzymał Złotego Globa. 

Juliette Lewis Juliette Lewis Screen ''W krzywym zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju''; Juliette Lewis/Facebook

Audrey Griswold z "W krzywym zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju"

Juliette Lewis dziś ma 47 lat. Piękna aktorka ma na koncie mnóstwo ról. Zagrała w takich hitach, jak "Co gryzie Gilberta Grape'a" czy "Urodzeni mordercy". Widzowie mogą pamiętać ją też z filmu "W krzywym zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju". Lewis jest nie tylko aktorką, ale też wokalistką rockowego zespołu Juliette and the Licks. Na scenie pojawiła się też u boku zespołów Giraffe Tongue Orchestra i The New Romantiques. Jest aktywna w mediach społecznościowych. Na Instagramie komentuje ważne problemy społeczne. Wspierała między innymi Strajk Kobiet. Prowadzi sklep internetowy, w którym można kupić jej płyty czy gadżety związane z twórczością. 

Joseph Cross Joseph Cross Screen 'Jack Frost' ; Instagram/joejrcross

Charlie Frost z filmu ''Jack Frost"

34-letni Joseph Cross zadebiutował w pierwszym amerykańskim filmie M. Nighta Shyamalana "Dziadek i ja". Potem zagrał w serialu komediowym Comedy Central "Powrót do klasy". Po drodze był też świąteczny film dla całej rodziny, czyli "Jack Frost". Szerszej publiczności znany jest również dzięki roli w "Dotyku anioła". Dziś Cross nadal związany jest z aktorstwem. Ostatnio pojawił się w takich filmach, jak: "Mank", "Poza zasięgiem", czy "Tilt". Gwiazdor interesuje się fotografią, na jego Instagramie nie brak ciekawych kadrów z różnych części świata.

Buzz z 'Kevin sam w domu' Buzz z 'Kevin sam w domu' Screen 'Kevin sam w domu' ; Instagram/ devinratray

Buzz z "Kevin sam w domu"

Devin Ratray ponad 30 lat temu zadebiutował w filmie "Kevin sam w domu". Wcielił się tam w brata głównego bohatera, złośliwego Buzza. Prywatnie Devin aktywnie prowadzi konto na Instagramie. Niejednokrotnie dzieli się swoimi spostrzeżeniami i anegdotami z życia. Aktor przez lata zmagał się z nadwagą. 

Mara Wilson Mara Wilson Screen 'Cud na 34. ulicy' ; marawilson/Instagram

Susan Walker z "Cudu na 34. ulicy''

Mara Wilson miała zaledwie 7 lat, kiedy pojawiła się na planie bożonarodzeniowego filmu "Cud na 34.ulicy". Już wtedy Wilson miała doświadczenie przed kamerą. Zagrała wcześniej w takich filmach, jak: "Pani Doubtfire" czy "Matylda". Dziś 33-latka nie pojawia się na szklanym ekranie. Jest jednak aktywna w mediach społecznościowych. Spełnia się też w roli pisarki. 

Gracie z 'I'll Be Home for Christmas' Gracie z 'I'll Be Home for Christmas' Mat. promocyjne filmu 'I'll Be Home for Christmas' ; Instagram/giselleeisenberg

Gracie z "I'll Be Home for Christmas"

Giselle Eisenberg dziś ma 13 lat. Nastolatka cztery lata temu zagrała w świątecznym filmie Netfliksa "I'll Be Home for Christmas". Młodziutka aktorka po tej roli zaczęła otrzymywać angaże w serialach. Możemy więc oglądać ją w takich produkcjach, jak: "Nie ma lekko" czy "Scenki z życia". Giselle chętnie dzieli się z fanami swoim życiem prywatnym. Na Instagramie publikuje też zakulisowe zdjęcia z planów filmowych. Mimo młodego wieku stara się zabierać głos w ważnych sprawach, takich jak ruch Black Lives Matter.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.