Trzy twarze Anni Koryto

Anna Koryto zasłynęła w "Top model" jako "dziewczyna z blizną". Aspirująca modelka ma za sobą tragiczną historię - "koleżanka" uderzyła ją kuflem w twarz. Koryto jednak nie załamała się i konsekwentnie realizowała swoje marzenia. Niedawno przeszła zabieg usunięcia blizny. Jak teraz wygląda?
Anna Koryto Anna Koryto Screen Facebook.com

Przed wypadkiem

Anna Koryto jest bez wątpienia piękną dziewczyną. Niedawno zamieściła na Facebooku zdjęcie sprzed wypadku. Na jej twarzy próżno było szukać jakichkolwiek niedoskonałości. Zachwycała świeżością i naturalnością.

Anna KorytoScreen Facebook.com

Dziewczyna zarażała pozytywnym nastawieniem mimo tego, że nawet przed wypadkiem jej życie nie było usłane różami.

Moi rodzice znajdują się za granicą. To jest kiepski temat do rozmowy. Rodzice są po rozwodzie, tylko z mamą mam kontakt i nie za bardzo nam się układa razem. Taty nie pamiętam, wyjechał, jak byłam małą dziewczynką. Mama wyjechała, jak miałam 13 lat - powiedziała w "Top model".

Dla dorastającej dziewczyny porzucenie przez matkę musiało być silnym przeżyciem i odcisnęło trwałe piętno w jej psychice.

Wtedy, kiedy moja mama mnie zostawiła, to był najgorszy moment w życiu. Moje koleżanki chwaliły się, że jadą gdzieś z rodzicami, a ja czym się mogłam pochwalić, że moja mama pojechała i mnie zostawiła? - wyjawiła w "Sekretach chirurgii".
Anna Koryto Anna Koryto TVN/X-News

W "Top model"

Anna Koryto przyszła do programu, by realizować swoje marzenia. Jurorzy "Top model" byli wzruszeni jej historią. Urzekła ich naturalnością i dziewczęcością. W programie opowiedziała, jak to się stało, że na jej twarzy pojawiła się blizna.

Dostałam szklanym kuflem w twarz. Od dziewczyny. Stąd ta blizna tutaj - powiedziała wskazując na policzek.

Anna KorytoTVN/X-News

"Franca", jak ją nazwała Joanna Krupa w programie, wyrządziła Koryto krzywdę z zazdrości.

Dziewczyna, która mi to zrobiła, zawsze zazdrościła mi urody i w jakimś stopniu udało jej się mnie oszpecić. Pamiętam, że tańczyłam wtedy z koleżankami, nagle ona podeszła do mnie i zaczęła mną szarpać. Poczułam, jak spływa mi piwo po twarzy, ale samego uderzenia na tyle nie czułam. Wszyscy wzięli mnie do toalety, jak zobaczyłam siebie w lustrze, to była scena jak z horroru - wyjawiła w "Sekretach chirurgii".

Anna KorytoSekrety chirurgii

Koryto starała się znaleźć dobre strony tej smutnej historii.

Wydaje mi się, że jest to mój znak szczególny, niektórzy mówią, że jestem przez to bardziej wyrazista i seksowna - dodała.

Ale nie zawsze tak było. Tuż po wypadku miała ochotę zapaść się pod ziemię i ukryć przed ludźmi, zwłaszcza, że pochodzi  z małej miejscowości, gdzie każdy o każdym wszystko wie.

Bałam się wychodzić z domu, bałam się reakcji ludzi. Czułam się jak trędowata. Wszyscy na mnie patrzyli i wiedziałam, że wszyscy o mnie też mówią - zdradziła w "Sekretach chirurgii".

Po odpadnięciu z "Top model", Ania Koryto, dostała szansę od Joanny Krupy - ta zaproponowała jej zabieg usunięcia blizny w klinice Dr. Szczyta. Cały zabieg został pokazany w "Sekretach Chirurgii".

Anna Koryto. Anna Koryto. Kapif

Po usunięciu blizny

W "Sekretach chirurgii" Ania przeszła operację: lekarz wyciął jej starą bliznę i zamiast prostego cięcia, zastosował zygzakowate. Założenie miało być takie, żeby pod makijażem blizna była niewidoczna. Koryto cieszyła się, że uda jej się ją ukryć.

Ta operacja jest dla mnie nadzieją na odzyskanie pewności siebie. Jak będę szła ulicą, będę wiedziała, że ludzie już na mnie nie zwracają uwagi przez bliznę, już jej nie będę mieć.  - mówiła.

Anna KorytoX-news

Jak udało nam się dowiedzieć, koszt usunięcia blizny w klinice Dr. Szczyta to kwota rzędu kilku tysięcy.

Usunięcie blizny powyżej 5 cm kosztuje od 2000 do 3500 tysięcy złotych - powiedziano nam w klinice.

Aspirująca modelka pojawiła się publicznie pierwszy raz po operacji na finale "Top model".

Anna KorytoKapif

Nie udało się zupełnie ukryć blizny, choć jest zdecydowanie mniej widoczna i mniej wypukła.

Anna KorytoKapif

Dr Szczyt zamieścił zdjęcie modelki na swoim Facebooku i zapytał fanów, czy "udało jej się pozbyć efektu szpecącej blizny"?

Anna KorytoScreen z Facebook.com

Udało nam się porozmawiać z Anią. Dzięki udziałowi w "Top model" zyskała popularność.

Jestem zapraszana na najróżniejsze wydarzenia, ludzie rozpoznają mnie na ulicy - powiedziała nam z uśmiechem.

Jest przemiłą, skromną osobą i wygląda na kogoś, kto nie chce za wszelką cenę zrobić kariery. A Wy jak oceniacie jej metamorfozę?

Więcej o: