Robert Kozyra - od kochanka Górniak do jurora Mam Talent

Programy telewizyjne.
Robert Kozyra Robert Kozyra kapif

Robert Kozyra - kilka słów o nim

Robert Kozyra zajął w "Mam Talent" miejsce Kuby Wojewódzkiego, który postanowił zostać przy "X-Factor". To pierwsza tak duża fucha Kozyry w telewizji. Coś czujemy, że jesienią jako "nowa" twarz TVN-u Kozyra będzie pod ostrzałem mediów podobnie jak Maja Sablewska wiosną. Przypomnijmy sobie zatem historię Kozyry.

Robert Kozyra. Robert Kozyra. Fot. Forum

Ważny etap - Radio Zet

Kozyra urodził się w 1968 w Koszalinie. Skończył polonistykę na uniwersytecie w Poznaniu. Przez 14 lat pracował w Radiu Zet. Był dyrektorem programowym, redaktorem naczelnym, a następnie prezesem radia przez 9 lat! W 1999 podpisał kontrakt z telewizją CNN, na mocy którego radio stało się wyłącznym partnerem radiowym CNN w Polsce. W 2009 roku nastąpił koniec epoki Kozyry w Radiu Zet. Prezes odszedł, a firma ogłosiła konkurs na nowego prezesa.

Edyta Górniak i Robert Kozyra na okładce VIVY! Edyta Górniak i Robert Kozyra na okładce VIVY! źródło Viva

Romans z Edytą Górniak

Edyta Górniak i Robert Kozyra poznali się w 1997 roku w Londynie, gdzie piosenkarka próbowała wkręcić się go show-biznesu z anglojęzyczną płytą. Pomagał jej w tym Robert. Najwięcej o tym związku mówiło się, gdy para wzięła udział w sesji zdjęciowej dla "Vivy". Sprzedali magazynowi zdjęcia ze swoich wakacji. Związek z Edytą uczynił z Roberta celebrytę. Tylko rok byli parą. Podobno oboje mieli wybuchowe charaktery i nie potrafili znaleźć wspólnego języka. Ponoć rozstawali się w nienawiść. Przez lata nie utrzymywali kontaktu. Dopiero w 2006 roku Kozyra wyciągnął pomocną dłoń i zaproponował artystce udział w kampanii reklamowej Radia Zet. Więcej na polki.pl

Piosenki

Jako prezes Radia Zet odpowiadał za kampanie reklamowe i wybór piosenek do filmów. Kilka hitów wyszło spod jego rąk. Był współproducentem piosenek: "Nie kłam że kochasz mnie" Eweliny Flinty i Łukasza Zagrobelnego, "To nie tak jak myślisz" Edyty Górniak czy "Wierność jest nudna" Natalii Kukulskiej.

Michał Wiśniewski w jury nowego programu TVP2 Michał Wiśniewski w jury nowego programu TVP2 KAPIF

Wiśniewski o Kozyrze: Zesram mu się na głowę

Michał Wiśniewski na swoim oficjalnym blogu dodał wpis, z którego wynika, że staje po stronie Kasi Klich i Yaro w konflikcie z radiem Zet (Kasia Klich chciała popełnić samobójstwo, ponieważ komercyjne stacje radiowe nie chciały puszczać jej muzyki). Wiśnia dał kilka rad Yaro, jak walczyć z Robertem Kozyrą, który jest prezesem radia Zet:

Ja zesram mu się na głowę. Ty tylko na marynarkę. Oki ? No, możesz walnąć coś jeszcze na buty ... wiem, z pewnych źródeł, że przywiązuje do nich wagę. Pedryl jest Pedrylem. Nie zmienisz tego. Ciota jest Ciotą. Wiśniewski Wiśniewskim a Yaro Yarem. Miej honor. Nie daj się stłamsić przez NOBODY !(...) Jakoś słuchalność Radia BZdet nie wzrosła przez wszystkie jego akcje. Raczej zmalała - napisał na swoim blogu Wiśniewski.
robert kozyra, doda robert kozyra, doda forum/kapif

Kozyra kontra Doda

Robert dwa lata temu ostro skrytykował Dodę. Wywróżył nawet prędki koniec jej kariery.

Każde pokolenie musi mieć swoją Violettę Villas. Mamy takie szczęście, że są dziś aż dwie Violetty, bo drugą jest Wiśniewski. Ludzie uwielbiają dziwadła. Mimo że wszyscy znają Dodę, nikt nie potrafi zanucić żadnej jej piosenki. Nie wierzę też w jej wysokie IQ. To krótka kariera i chyba jesteśmy już w jej finale. Doda to tylko marketing. Ma słabe piosenki, tylko dobrze eksponuje biust. Mam nadzieję, że prawdziwy - mówi Kozyra.

Na odpowiedź Dody nie trzeba było długo czekać. Królowa była bezlitosna. Jej słowa długo były cytowane przez media:

Nałykał się chłopaczyna spermy i poprzewracało mu się w głowie. Powinien w końcu zacząć promować polskich artystów, a nie wychwalać beztalencia zza granicy. Szczerze Panu współczuję Panie KoZERO patologicznego wręcz przywiązania do "zachodnich świecidełek" i tego co można by nazwać w Pana przypadku "chorym kosmopolityzmem", i radze szerzej otwierać oczy, by na rodzimym podwórku nie potknął sie Pan o prawdziwą gwiazdę. "Tylko głupcy daleko szukają piękna" - napisała na swoim blogu piosenkarka - napisała Doda.

Seriale

Zagrał gościnnie w takich serialach jak: "Czas honoru" i "Hotel 52". W "Czasie honoru" zagrał postać historyczną - gubernatora Warszawy Ludwiga Fischera.

Robert Kozyra Robert Kozyra kapif

Mam talent - pierwsze koty za płoty

Robert Kozyra ma już za sobą pierwszy casting do programu. Plotek dowiedział się, że były prezes Radia Zet nie radzi sobie najlepiej w roli jurora. Mimo że ma spore duże doświadczenie w pracy przed kamerą to jednak na castingu w Katowicach zjadł go stres. Chciał być bardziej błyskotliwy od Kuby Wojewódzkiego, ale zdenerwował się i w efekcie wypadł słabo.

Więcej o:
Komentarze (31)
Robert Kozyra - od kochanka Górniak do jurora Mam Talent
Zaloguj się
 • no_nick

  Oceniono 10 razy 6

  Za tekst na temat Rabczewskiej - szczere wyrazy szacunku. Jesli zestawic krotki fragment wypowiedzi Kozyry z wypowiedziamy Wisniewskiego i Rabczewskiej - nikt chyba nie ma watpliwosci , ze zarowno czerwonowlosy jak i krolowa Ciechanowa intelektem przypominaja kilof.

 • dak

  Oceniono 4 razy 4

  Nowa polszczyzna PLOTKA: "...rozstawali się w nienawiść." Ciekawe, w co jeszcze rozstaje się PLOTEK? - proponuję, żeby rozstał się.... w pisanie.

 • latarnik

  Oceniono 3 razy 3

  Khazar zawsze se da rade

 • sensacja

  Oceniono 5 razy 3

  Porównując poziom wypowiedzi Kozyra wygrywa walkowerem. Ale co się dziwić, ukończył polonistykę, a Doda razem z Wiśniewskim nawet połowy takiego wykształcenia nie posiadają. Co do przytyków w sprawie orientacji seksualnej, cóż jak się nie ma merytorycznych argumentów zawsze atakuje się człowieka.

 • gguciaa

  Oceniono 2 razy 2

  W życiu bym go na okładce Vivy koło Edytki nie poznała.

 • blacke

  Oceniono 4 razy 2

  @moris: radia w zasadzie nie słucham, więc ciężko mi ocenić ile racji w tych słowach (choć jak jednak mam z radiem do czynienia to często leci w nim jakaś polska sieczka), ale Twoja ocena kawałków współprodukowanych przez Kozyrę jest mocno nieobiektywna. "Nie kłam że kochasz mnie" bezsprzecznie było w swoim czasie hitem, zebrało sporo nagród i królowało na lisach przebojów. "Wierność jest nudna" z kolei to w swojej klasie całkiem poprawne nagranie.
  PS. Możesz wymienić kilku z tej "całej masy" polskich wykonawców robiących dobrą, mainstreamową muzykę?

 • jadzka

  Oceniono 4 razy 2

  nie znoszę tego faceta zapewne będzie o nim po 50 niusów na dzień

 • koneser_snu

  Oceniono 2 razy 2

  To już wiem, kto jest winny, że w Radiu Zet w kółko lecą 3 oklepane piosenki a komentarz d.j.-ów jest mega mdły.

 • grabarz_001

  Oceniono 4 razy 2

  KOZYRA ,tak jak Górniak - DU@Ę wypina ! haha

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX