Piękni i Młodzi

Piękni i Młodzi to polski zespół grający muzykę disco polo i dance. Zespół powstał w 2012 roku, początkowo występował na weselach. Najbardziej znane przeboje grupy to: „Niewiara”, „Kocham się w Tobie” i „Ona jest taka cudowna”. Klipy zespołu mają miliony wyświetleń w Internecie.

Nazwa grupy: Piękni i Młodzi
Rok założenia: 2012
Miejsce założenia: Łomża
Skład zespołu: Magdalena Narożna, Dawid Narożny, Daniel Biczak, Daniel Wilczewski
Gatunki muzyczne: disco polo, pop rock, dance
Facebook: facebook.com/pages/Piękni-i-Młodzi
Instagram: @madzia_pim

Historia zespołu Piękni i Młodzi

Zespół został założony w 2012 roku w Łomży z inicjatywy małżeństwa – Magdaleny i Dawida Narożnych. Z parą od początku współpracuje również Daniel Wilczewski. Zespół rozpoczynał karierę grając na weselach. Jeszcze przed założeniem Pięknych i Młodych, muzycy występowali już razem, jednak w innych zespołach. Grupa zadebiutowała w Internecie w lipcu 2013 roku, kiedy na kanale Pięknych i Młodych na portalu YouTube pojawił się singiel „Niewiara”.
Kolejny singiel zespołu w głosowaniu przeprowadzonym przez radio Disco Polo Party zyskał miano „hito 2013”. W listopadzie tego samego roku grupa opublikowała swój kolejny teledysk do utworu „Kocham się w Tobie”.
W 2014 roku zespół wystąpił na przesłuchaniach do programu muzycznego „Must Be the Music. Tylko muzyka”. Piękni i Młodzi zaprezentowali najpierw utwór „Kocham się w Tobie”, a na późniejszym etapie zaśpiewali piosenkę „Niewiara”. Zespół dostał się do finału i był tym samym pierwszym zespołem disco-polo w historii programu, który dotarł do tak dalekiego etapu.

Piękni i Młodzi po „Must Be the Music. Tylko muzyka”

Po udziale w programie, w czerwcu 2014 roku, zespół wydał w wersji cyfrowej swój debiutancki album pod tytułem „Niewiara”. Trzy miesiące później ukazał się teledysk do utworu „Ona jest taka cudowna”. Klip podbił serca fanów i uzyskał ponad 47 milionów wyświetleń na YouTubie. Na fali popularności zespołu, Magdalena Narożna w czerwcu 2015 roku pojawiła się na okładce magazynu dla mężczyzn „CKM”.
W 2016 roku Piękni i Młodzi zgłosili się do udziału w eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji. Zespół chciał reprezentować Polskę z utworem „Na serca dnie”, jednak nie zakwalifikował się do finału. W maju 2016 roku zespół wystąpił w programie rozrywkowym „Kuba Wojewódzki”.

piękni i młodzi

Więcej o:

piękni i młodzi

Copyright © Agora SA