Olga Szomańska

Olga Szomańska

Olga Szomańska to polska aktorka i wokalistka. Ze sceną związana jest od dzieciństwa. Jak sama podkreśla w wywiadach, nie byłaby w stanie żyć bez muzyki, która jest dla niej bardzo ważna. Ma na koncie współpracę z wieloma znanymi muzykami, w tym z Piotrem Rubikiem.


Imię i nazwisko: Olga Szomańska
Data urodzenia: 18 listopada 1982r.
Miejsce urodzenia: Wrocław
Zawód: aktorka, wokalistka
Instagram: @olga_szomanska
Facebook: facebook.com/olgaszomanska.official

Olga Szomańska - kariera zawodowa

Olga Szomańska przyszła na świat w listopadzie 1982 roku we Wrocławiu. Już jako małe dziecko często występowała publicznie i przejawiała ogromny talent wokalny. Brała udział w konkursach piosenki w całej Polsce, w których zajmowała wysokie miejsca, w tym często miejsca pierwsze. W 1999 roku po raz pierwszy zaprezentowała się ogólnopolskiej publiczności biorąc udział w odcinku "Szansy na sukces", który wygrała. Zaśpiewała wówczas piosenkę Hanny Banaszak "W moim magicznym domku".
Przez kolejne lata związana była zawodowo z działalnością teatrów muzycznych. Pierwotnie występowała na deskach teatru we Wrocławiu, a od 2001 roku związała się z warszawskim teatrem muzycznym Roma. Występowała w słynnym spektaklu Grease. Ciekawostką jest fakt, że to właśnie Olgi Szymańskiej głos słychać w piosence tytułowej do serialu "Pierwsza miłość".
W 2005 roku wokalistka rozpoczęła współpracę z Piotrem Rubikiem. Wspólnie z Przemysławem Brannym zaśpiewała "Niech mówią, że to nie jest miłość", która stała się przebojem i została nagrodzona wieloma wyróżnieniami oraz którą grały wszystkie rozgłośnie radiowe.
W 2011 roku ukazała się pierwsza debiutancka płyta Olgi Szomańskiej. Nosi tytuł "Nówka". W 2014 roku wokalistka zadebiutowała na szklanym ekranie. Rozpoczęła pracę przy serialu "M jak miłość", w którym wcieliła się w rolę Marzeny Laskowskiej.

Olga Szomańska w "Twoja twarz brzmi znajomo"

Olga Szomańska wzięła udział w szóstej edycji programu "Twoja twarz brzmi znajomo". Dwukrotnie zajęła pierwsze miejsce, po raz pierwszy wcielając się w Tinę Turner, a po raz drugi dzięki odegraniu piosenkarki Sia.

Zobacz także:

Maria Tyszkiewicz - Mateusz Banasiuk - Maciej Dowbor

olga szomańska

Więcej o:

olga szomańska

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.