Więcej o aktualnej sytuacji epidemiologicznej przeczytasz na Gazeta.pl.
Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia, 17 listopada padł rekord zakażeń czwartej fali. Wykryto 24 882 potwierdzonych przypadków koronawirusa. Grażyna Wolszczak od początku pandemii przekonywała, że szczepionki są jedyną opcją, która może pomóc w pokonaniu wirusa. Aktorka udzieliła wywiadu, w którym poruszyła temat osób niezaszczepionych. Przyznała, że według niej, ci, którzy nie zdecydowali się na przyjęcie szczepionki, powinni zostać odizolowani od osób zaszczepionych. Podkreśliła, że jest za wprowadzeniem restrykcji dla niezaszczepionych.
ZOBACZ RÓWNIEŻ: Znani Polacy, którzy odeszli w 2021. Kto zmarł w tym roku? Aktorzy, piosenkarze, celebryci
Grażyna Wolszczak chorowała na COVID-19. Aktorka nie ukrywa, że nawet, gdy zaczęła czuć się lepiej, to przez kilka miesięcy musiała mierzyć się z nietypowymi skutkami choroby, jak chroniczne wypadanie włosów.
Okazuje się, że aktorka podziela opinię Krystyny Jandy na temat osób niezaszczepionych. W rozmowie z portalem Jastrząb Post przyznała, że osoby niezaszczepione nie powinny mieć możliwości wstępu do miejsc publicznych.
Szczerze? Wiem, że to nie jest popularny pogląd, ale ja bym była za takimi restrykcjami, jak w innych krajach, czyli, aby wpuszczać do miejsc publicznych, tam, gdzie się gromadzą ludzie, osoby zaszczepione - zaczęła.
Grażyna Wolszczak na co dzień prowadzi teatr Garnizon Sztuki w Warszawie. Dodała, że przeglądając najnowsze informacje na temat wzrostu zakażeń, obawia się, że historia z całkowitym lockdownem, tak jak w zeszłym roku, może się powtórzyć.
Towarzyszą nam ogromne nerwy, że znowu się powtórzy historia i że pozamykają teatry. To będzie naprawdę mega trudne, żeby tak już nie histeryzować - wyznała.
W Polsce trwają szczepienia przeciwko koronawirusowi. Eksperci podkreślają, że szczepionka jest jedynym sposobem na to, by skutecznie pokonać pandemię, a także uchronić życie i zdrowie swoje oraz swoich najbliższych. W poniższych tekstach przeczytasz o tym, jak powstają szczepionki i dlaczego warto się szczepić.
Jeśli się wahasz, czy szczepić się przeciw COVID-19: fakty, które warto poznać
Jak powstają szczepionki? Czym są stabilizatory i adiuwanty?
Jak działają szczepionki? Co znajduje się w ich składzie? [PYTANIA I ODPOWIEDZI]
Produkcja, bezpieczeństwo i kontrola jakości szczepionek. Jak to przebiega w praktyce?