Na sygnale

Na sygnale

„Na sygnale” to polski serial dokumentalno-fabularny nadawany w stacji TVP 2. Tematyką serialu jest praca osób związanych z pogotowiem ratunkowym. Mimo tego, że film emitowany jest tylko przez trzy lata, zdobył już rzesze fanów, a oni zadecydowali o przyznaniu mu kilku nagród.

Tytuł: „Na sygnale”
Gatunek: serial dokumentalno – fabularny
Obsada (główne role): Wojciech Kuliński, Monika Mazur, Dariusz Wieteska, Tomasz Piątkowski, Konrad Darocha, Lea Oleksiak, Marcin Grzymowicz
Reżyser: Krzysztof Kasior, Leszek Korusiewicz, Grzegorz Waller
Data premiery: 12.02.2014r.
Liczba serii: 5
Liczba odcinków: 137
Czas trwania odcinka: 23 minuty
Strona oficjalna: nasygnale.tvp.pl
Facebook: facebook.com/nasygnaletv

Najważniejsze informacje

Serial „Na sygnale” wyprodukowany przez studio Artrama, emitowany jest w stacji TVP2 trzy lata, po raz pierwszy pojawił się na ekranach w lutym 2014 roku. Wyświetlany jest w każdą środę, po niezwykle popularnym od lat serialu fabularnym o podobnej tematyce „Na dobre i na złe”. Za reżyserię „Na sygnale” odpowiadają panowie Krzysztof Kasior, Leszek Korusiewicz oraz Grzegorz Waller, a za scenariusz Robert Mąka. Ścieżkę muzyczną do serialu stworzył Maciej Zieliński, kompozytor znany pod pseudonimem Greenski. W rolach głównych możemy oglądać m.in. Wojciecha Kulińskiego, znanego z seriali, filmów i teatru, Konrada Darochę, któremu popularność przyniosła rola w innym serialu TVP, czyli w „Klanie” czy Marcina Grzymowicza, który obok ról w bardzo wielu popularnych serialach, ma także na koncie rolę w filmie w reżyserii Stevena Spielberga „Lista Schindlera”.

Co przyniosło serialowi popularność?

Polaków fascynuje temat zdrowia i pracy służby zdrowia. Być może właśnie to spowodowało, takie zainteresowanie serialem „Na sygnale”. Od trzech lat serial pokazuje nam z czym borykają się w swojej pracy lekarze pogotowia ratunkowego i inne osoby w nim zatrudnione: kierowcy, pielęgniarki, ratownicy. Poza życiem zawodowym film pokazuje również perypetie osobiste, rozterki sercowe, życie rodzinne. Widzowie bardzo szybko przekonali się do serialu „Na sygnale” przyznając mu kilkakrotnie nagrodę przyznawaną przez czytelników pisma „Teletydzień”, czyli Telekamerę. Pierwszą Telekamerę serial otrzymał w 2015 roku w kategorii serial paradokumentalny. W 2016 i 2017 roku serial zdobywał nagrody w tej samej kategorii, a dodatkowo w 2017 roku zdobył ją także w kategorii serial fabularno-dokumentalny.

na sygnale

Więcej o:

na sygnale