Hugh Hefner

Hugh Hefner

Hugh Hefner to amerykański dziennikarz i wydawca. Jest założycielem legendarnego czasopisma dla mężczyzn "Playboy". W latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku stworzył słynną na całym świecie Rezydencję Playboya, w której na imprezach bawiła się śmietanka towarzyska całej Ameryki.

Imię i nazwisko: Hugh Marston Hefner
Pseudonim: Hef
Data urodzenia: 9 kwietnia 1926r.
Miejsce urodzenia: Chicago, USA
Zawód: dziennikarz, redaktor naczelny "Playboy"
Instagram: @hughhefner
Facebook: facebook.com/hughhefner

Hugh Hefner - lata młodości

Hugh Hefner przyszedł na świat w 1926 roku w Chicago. Jest synem nauczycieli pochodzących z Nebraski.
Hefner jest gruntownie wykształcony. Ukończył psychologię oraz pisarstwo. Rozpoczął również studia socjologiczne, ale ich nie dokończył. Już jako student pracował jako dziennikarz. W czasie II Wojny Światowej pracował dla gazety wydawanej dla Armii Stanów Zjednoczonych, następnie współpracował z magazynem "Esquire".
W 1953 roku Hefner postawił wszystko na jedną kartę. Sprzedał meble, wziął pożyczkę w banku, zapożyczył się u matki oraz znalazł kilkudziesięciu inwestorów i wystartował z magazynem dla mężczyzn "Playboy".

Hugh Hefner i imperium Playboy'a

Magazyn publicystyczno-erotyczny wydawany przez Hefnera zawojował Amerykę. Przez kolejne lata uczynił z Hugh Hefnera multimilionera. Imperium Playboya obejmowało sieć klubów sygnowanych jego nazwą, gdzie półnagie hostessy pełniły role kelnerek, kanał telewizyjny Playboy TV, markę odzieżową oraz linię kosmetyków.
Hefner prowadził życie godne właściciela legendarnej gazety. W latach siedemdziesiątych zakupił posiadłość zlokalizowaną w Los Angeles, która stała się Rezydencją Playboy'a. Imprezy tam urządzane przeszły do historii. Bawili się na nich celebryci, politycy, gwiazdy kina i telewizji.

Hugh Hefner - życie prywatne

Hugh Hefner przez całe swoje życie miał wiele romansów oraz przygodnych związków. Trzykrotnie był również żonaty. Jego pierwszą żoną była Millie Williams, z którą Hefner ożenił się w 1949 roku. Rozwód miał miejsce dziesięć lat później. Drugi raz na ślubnym kobiercu Hefner stanął trzydzieści lat później, w 1989 roku, gdy poślubił Kimberley Conrad. Związek przetrwał dwadzieścia jeden lat i para rozwiodła się w 2010 roku. Dwa lata później Hugh poślubił Crystal Harris, młodszą od siebie o sześćdziesiąt lat modelkę.

Zobacz także:

Crystal Harris - Cooper Hefner - Holly Madison

hugh hefner

Więcej o:

hugh hefner

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.