Tara Reid

Tara Reid

Tara Reid jest amerykańską aktorką. Znana jest przede wszystkim z ról z komediach tj. "American Pie", "Szkoła uwodzenia" czy "Wieczny student". W dzieciństwie występowała w serialach oraz reklamach. Reid wsławiła się także niechlubnym zamiłowaniem do operacji plastycznych. Walczyła z anoreksją.

Data urodzenia: 08.11.1975 r.
Miejsce urodzenia: Wyckoff, New Jersey, USA
Wzrost: 1,65 m.
Twitter: Twitter.com/TaraReid
Instagram: Instagram.com/tarareid

Tara Reid: życiorys i kariera

Tara Reid urodziła się w Wyckoff, w stanie New Jersey. Tam uczęszczała do szkoły średniej. W telewizji zadebiutowała jeszcze w latach dziecięcych. Gdy miała sześć lat, wystąpiła w teleturnieju "Child's Play". Następnie uczęszczała do szkoły artystycznej New York's Professional Children's School. Uczyli się tam m.in. Macaulay Culkin i Sarah Michelle Gellar. Wystąpiła w kilku spotach reklamowych (m.in. reklamowała kredki). Brat Reid, Tommy pracuje w przemyśle rozrywkowym, jest właścicielem firmy produkcyjnej.

W 1987 r. zaczęła występować w serialach - wcieliła się w postać Amandy w "Powrocie do miasteczka Salem". Sześć lat później zaczęła grać w "Saved By The Bell: The New Class", a w 1995 r. pojawiła się w produkcjach "California Dreams" i "Dni naszego życia". Na dużym ekranie zadebiutowała w 1998 r. Zagrała wówczas główne role w "Dziewczynie"i "Kręgu ognia". Jednak to rola żony głównego bohatera w "Big Lebowski" przyniosła jej popularność. Rok później widzowie oglądali ją m.in. w pierwszej części "American Pie" oraz "Szkole uwodzenia". W następnych latach otrzymywała role głównie w komediach romantycznych lub thrillerach. Zagrała m.in. w "Wiecznym studencie", "Kruku 4", "Josie i kociakach", "W sidłach opętania", "American Pie: Zjazd absolwentów", "Igrzyskach na kacu" czy w trzech częściach filmu telewizyjnego "Rekinado". Za role w "Córce mojego szefa" i "Alone in the Dark: Wyspa cienia" otrzymała nominacje do Złotych Malin. Była producentką filmów tj. "Zabić Irlandczyka" czy "Split 7-10".

Tara Reid: życie prywatne

Tara Reid na początku kariery była związana m.in. z wokalistą Limp Bizkit, Fredem Durstem. Plotkowano o jej romansie z kolegą z planu Jasonem Biggsem, z którym grała w "American Pie" oraz piosenkarzem J. C. Chasezem z 'N Sync. Spotykała się także z byłym mężem Pameli Anderson, Tommym Lee. Była zaręczona z Zacharym Kehayovem i Michael Axtmann, jednakże oba związki rozpadły się kilku miesiącach. O Reid głośno było też ze względu na jej problemy ze zdrowiem - walczyła z zaburzeniami odżywiania i uzależnieniami. Wielokrotnie była też bohaterką kolorówek ze względu na nie do końca udane operacje plastyczne.

tara reid

Więcej o:

tara reid