Robert Kupisz

Robert Kupisz

Robert Kupisz jest projektantem, stylistą fryzur oraz tancerzem. Urodził się w Gackach, wychowywał się w Kielcach. Chodził do liceum plastycznego (profil tkactwo). By uniknąć służby wojskowej, poszedł na studia. Skończył pedagogikę na UŚ. Nigdy nie pracował w wyuczonym zawodzie. Jest miłośnikiem jazdy na rolkach.
Data urodzenia: 1967 r.
Miejsce urodzenia: Gacki
Facebook: Facebook.com/robertkupisz4ever (fanpage marki odzieżowej)
Instagram: Instagram.com/rad1066/

Robert Kupisz: kariera

Robert Kupisz przez wiele lat trenował taniec towarzyski. Uczestniczył w konkursach tanecznych, a jednym z jego największych osiągnięć było zdobycie 3. miejsca w World Latin Formation Championships. W 1990 r. założył Szkołę Tańca i Wdzięku Step by Step w Kielcach. Uczył tańca zarówno polskich, jak i zagranicznych tancerzy. Trenowali tam m.in. Edyta Herbuś oraz Tomasz Barański. Układał choreografię, a także zajmował się charakteryzacją oraz kostiumami. Po 10 latach wyjechał z Polski. Mieszkał w Londynie, gdzie ukończył kurs stylizacji fryzur w Toni & Guy Academy. Gdy wrócił do Warszawy, pracował jako stylista fryzur. Współpracował zarówno przy polskich produkcjach filmowych i teatralnych (m.in. z Janem Komasą, Krzysztofem Warlikowskim, Jerzym Skolimowskim), jak i z zagranicznymi magazynami "Vogue", "Elle" czy "Cosmopolitan". W 2011 r. zadebiutował jako projektant mody. Ma własną markę. Jego kolekcja zyskała uznanie zarówno krytyków mody, jak i postaci show-biznesu. Zasłynął jako projektant mody casualowej, inspirowanej muzyką rockową i grunge. Jego charakterystyczne projekty i styl zyskały dużą popularność, co przełożyło się na dobre wyniki sprzedaży. Otworzył butiki m.in. w Warszawie oraz Gdyni. Jego ubrania są także dostępne w sprzedaży internetowej. Dużą zainteresowaniem cieszyły się zwłaszcza t-shirty z motywem orła - nosiły je takie gwiazdy jak Magdalena Mielcarz, Czesław Mozil, Paweł Deląg, Patricia Kazdi, a także Natalia Siwiec podczas EURO 2012. Druga kolekcja "Heros" była inspirowana poezją Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz powstaniem warszawskim. Kolejne nawiązywały do dzikiego zachodu ("Wanted", lato 2013), kultury cygańskiej ( "Galem", zima 2013), igrzysk olimpijskich i sportu ("Fair Play" lato 2014), subkultury harley'owców czy hip hopu. Projektant gościnnie wystąpił w programie "Project runway" (5. odcinek, 1. sezonu).

Robert Kupisz: kontrowersje

Choć Robert Kupisz jest jednym z najbardziej znanych i cenionych przez gwiazdy projektantem, w 2014 doszło do skandalu. Paweł Deląg rozczarowany jakością koszulki od Kupisza zamieścił na swoim Facebooku pełen goryczy wpis, w którym określił ubrania od projektanta jako "jednorazowe". Ostatecznie, jak informował sam Kupisz, okazało się, że dzięki Delągowi sprzedaż wzrosła, a aktorowi poradził zapoznanie się z metką, zawierającą wytyczne pielęgnacyjne.

Zobacz także:

Edyta Herbuś - Adam Darski - Paweł Deląg - Klaudia Halejcio

robert kupisz

Więcej o:

robert kupisz

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.