Ostatnia piosenka - kilka ciekawostek na temat produkcji

Przeczytaj, jakie niespodzianki na planie The Last Song robiła Miley Cyrus, po co aktorom potrzebne były ochraniacze na stopy i...wiele innych zabawnych anegdot!

Już niedługo, 8 października , na sklepowych półkach zadebiutują płyty DVD i Blu-ray z filmem " The Last Song: Ostatnia piosenka ". Z tej okazji Kotek upolował dla Was kilka zabawnych faktów, które przybliżą Wam kulisy tej produkcji :)

CO BYŁO PIERWSZE...? - Tworząc "The Last song: Ostatnia piosenka", Nicholas Sparks po raz pierwszy napisał scenariusz, zanim jeszcze ukończył powieść. Książka, która jest najdłuższym dziełem Sparksa w jego karierze, zadebiutowała, zajmując pierwsze miejsca na listach bestsellerów "USA Today" i "New York Timesa".

RONNIE - Sparks pisał scenariusz wiedząc, że w filmie zagra Miley Cyrus, dlatego pozwolił jej wybrać imię "Ronnie" dla głównej bohaterki.

CHŁOPIEC Z KRAINY OZ - W rolę typowo amerykańskiego chłopaka, Willa Blakelee, wcielił się idol australijskich nastolatek. W rodzinnej Australii Liam Hemsworth jest gwiazdą seriali telewizyjnych "Księżniczka z Krainy Słoni" oraz "Sąsiedzi". Jego dwaj starsi bracia, Chris i Luke, również są znanymi aktorami.

JAK RYBA W WODZIE - Scena w akwarium została nakręcona w Georgia Aquarium w Atlancie, gdzie w zbiornikach mieszczących ponad 36 milionów litrów wody żyje więcej wodnych stworzeń, niż w jakimkolwiek innym akwarium na świecie! Liam Hemsworth zdobył certyfikat z nurkowania specjalnie po to, by wystąpić w scenie bez dublera i na ekranie - w zbiorniku z rekinami - naprawdę widzimy jego i Miley.

POWRÓT DO SZKOŁY - Podczas kręcenia filmu aktorzy musieli nauczyć się wielu nowych umiejętności. Liam Hemsworth brał lekcje nurkowania. Miley Cyrus i Greg Kinnear - w filmie odtwórcy ról uzdolnionych pianistów koncertowych - nigdy wcześniej nie grali na pianinie. Bobby Coleman i Greg Kinnear studiowali sztukę tworzenia witraży pod okiem lokalnego eksperta, a były siatkarz z kadry olimpijskiej został sprowadzony, by trenować aktorów do scen na plaży.

BEZ AUTOGRAFÓW, PROSZĘ - Kulminacyjna scena, w której nowo wyklute żółwie morskie ruszają w stronę oceanu, początkowo miała zostać zrealizowana za pomocą animacji komputerowej, ale w ostatniej chwili producenci zdecydowali, by wykorzystać żywe żółwie. Dzięki uprzejmości Departamentu Zasobów Naturalnych stanu Georgia 24 żółwiki miały szansę zadebiutować na planie filmu "The Last song: Ostatnia piosenka". W chwili narodzin maluszki miały zaledwie 5 cm długości, ale dorosłe osobniki z gatunku karetta mogą osiągnąć nawet 90 cm długości i ważą do 136 kg.

"WHEN I LOOK AT YOU" - Piosenka Miley Cyrus, która stała się centralnym motywem tej historii, była już zaplanowana do wydania, gdy filmowcy uświadomili sobie, że są w niej wszystkie emocje, jakich potrzebowali. Producent "The Last Song: Ostatnia piosenka", Adam Shankman, wyreżyserował teledysk do tego utworu.

DZIECIĘCA GWIAZDA - Dwunastoletni Bobby Coleman zadebiutował jako aktor, gdy miał zaledwie pięć lat, pojawiając się u boku Diane Lane w filmie "Facet z ogłoszenia". W swojej krótkiej karierze zdążył już pracować z największymi gwiazdami Hollywood, wśród których znalazły się m.in. takie sławy jak Frances McDormand, Jennifer Anniston, Ray Liotta, Michael Keaton, Catherine Keener, Minnie Driver, Joan Cusack i John Cusack.

CZY MNIE WZROK NIE MYLI? - Miley Cyrus zaskoczyła stałych klientów restauracji Stingray's na wyspie Tybee, gdy zaczęła wpadać tam od czasu do czasu, by zaśpiewać im i zagrać na swojej gitarze akustycznej.

NIE MA JAK W DOMU - Akcja "The Last song: Ostatnia piosenka" rozgrywa się w rodzinnym stanie Nicholasa Sparksa - Karolinie Północnej - ale film kręcono na wyspie Tybee, w pobliżu Savannah, w stanie Georgia. W języku rdzennych mieszkańców tego rejonu, Indian z plemienia Euchee, słowo "tybee" znaczy "sól", a w zachodniej części wyspy znajduje się ogromne słone bagno. Dwa wieki temu Tybee była popularną kryjówką dla piratów. Dziś jest to prosperujący kurort z malowniczą latarnią morską, która - gdy została zbudowana w 1732 r. - stanowiła najwyższą budowlę w Ameryce.

REZYDENCJA Z HISTORIĄ W TLE - Producentom udało się uzyskać pozwolenie na kręcenie scen przedstawiających dom rodziny Blakelee w rezydencji z czasów kolonialnych, która została wybudowana przez jednego z pierwszych brytyjskich osadników w Georgii.

GORĄCY PLAN FILMOWY - Podczas kręcenia niektórych scen na plaży piasek był tak gorący, że grający w siatkówkę aktorzy musieli naklejać ochronne podkładki na podeszwy stóp, by się nie poparzyć.

MAGIA KOLOROWEGO SZKŁA - Greg Kinnear był pod takim wrażeniem piękna i artyzmu witrażowego okna wykonanego na potrzeby filmu, że zlecił temu samemu rzemieślnikowi wykonanie podobnego do własnego domu.

STARZY ZNAJOMI - Producent "The Last song: Ostatnia piosenka", Adam Shankman, w 2002 r. wyreżyserował film "Szkoła uczuć" z Shane'em Westem i Mandy Moore w rolach głównych, oparty na podstawie bestsellerowej książki Nicholasa Sparksa "Jesienna miłość".

W IMIĘ PRZYJAŹNI - Kelly Preston, przyjaciółka rodziny Cyrusów, dołączyła do obsady, gdy Miley Cyrus osobiście poprosiła ją, by zagrała matkę Ronnie. Jej córka, Ella, była bardzo podekscytowana, gdy Kelly zgodziła się na pojawienie w filmie, bo jest gorliwą fanką Miley Cyrus.

ALMA MATER - Ponad 25 lat temu Nicholas Sparks oraz współautor scenariusza do "The Last song: Ostatnia piosenka" Jeff van Wie studiowali razem na University of Notre Dame, byli współlokatorami i członkami tej samej drużyny lekkoatletycznej. Po studiach pozostali przyjaciółmi, ale kontaktowali się tak rzadko, że van Wie nie miał pojęcia o pełnej sukcesów karierze Sparksa, dopóki nie zauważył na lotnisku turysty, który czytał jedną z jego powieści.

***DOŁĄCZ DO KOTKOWEJ ZAŁOGI W SERWISIE FACEBOOK***

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.