Pierwsze Teledyski Polskich Gwiazd

Dziś teledyskową królową jest Lady Gaga. Zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądały pierwsze klipy gwiazd muzyki? Polskiej muzyki? Zapraszamy do podróży w czasie.

Kasia Kowalska - rok 1994przyniósł debiutancką płytę Kasi pt. "Gemini". To właśnie z niej pochodzi piosenka "Wyznanie". Przed wami pierwszy w karierze Kowalskiej teledysk do tej właśnie piosenki:

Doda - Rabczewska zaczynała w zespole Virgin. Pierwsza płyta grupy wyszła w 2002 roku. Promującym singlem został utwór "To Ty". I właśnie do tej piosenki powstał pierwszy w historii klip Dody. Trzeba przyznać, że Rabczewska jeszcze 7 lat temu nie miała nic wspólnego z różem:

Edyta Górniak - Jest debiutancki klip powstał w 1995 roku do piosenki "To nie ja". Skromny teledysk i... skromna Edyta Górniak. Tak, tak. Edzia, zanim została diwą, była pełna pokory. Zresztą zobaczcie to sami:

Mafia - Zespół powstał w 1993 roku, a ich debiutancka płyta przyniosła kawałek "Idę". Na czele grupy stanął wtedy sam Andrzej Piaseczny. Teledysk powstał 17 lat temu:

Ich Troje - Pierwszy teledysk zespołu Michała Wiśniewskiego powstał w 1996 roku do piosenki "Prawo". Po 13 latach nikt nie pamięta debiutanckiego wideoklipu Ich Troje. Aż do dziś:

O.N.A - Rok 1995 należał do Agnieszki Chylińskiej i chłopaków z grupy O.N.A. Pierwszy klip zespołu powstał do piosenki "Drzwi". Warto obejrzeć początki Agnieszki, by zdać sobie sprawę jaką przeszła metamorfozę:

Więcej o: