Jerzy S. usłyszał drugi wyrok. Aktor został uznany za winnego

Jerzy S. został wcześniej skazany za jazdę po alkoholu. Teraz usłyszał drugi wyrok i wymierzono mu karę pieniężną.

Aktor Jerzy S. w październiku 2022 roku na alei Mickiewicza w Krakowie spowodował kolizję. 1 marca pisaliśmy, że został skazany za jazdę pod wpływem alkoholu. Teraz, 28 marca, w trybie nakazowym przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Krowodrzy zapadł kolejny wyrok. Jak informuje TVN 24, sąd wymierzył Jerzemu S. karę w wysokości trzech tysięcy złotych. Na tym nie koniec, bo zasądzono również 70 zł w ramach kosztów postępowania oraz 300 zł opłaty. 

Zobacz wideo Przefrunął nad torowiskiem i dachował. Kierował pod wpływem alkoholu

Jerzy S. już wcześniej uznany za winnego

Pierwszy wyrok w głośnej sprawie Jerzego S. zapadł 1 marca tego roku w Sądzie Rejonowym dla Krakowa-Krowodrzy. Wówczas aktorowi została  zasądzona najniższa przewidziana przez prawo kara. Decyzją sadu aktor musiał zapłacić grzywnę w wysokości 12 tysięcy złotych oraz przekazać sześć tys. złotych Funduszowi Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Oprócz tego miał ponieść koszt postępowania sądowego w wysokości ponad czterech tysięcy złotych.

Jarzy S. usłyszał drugi wyrok. Został uznany za winnego spowodowania wypadku

17 października w Krakowie doszło do kolizji drogowej. Tę spowodował Jerzy S, który kierując autem, miał zahaczyć o kierowcę motocyklu. Aktor przyznał się do winy. Potwierdził też, że przed kolizją wypił kilka lampek wina. Jednak twierdził, że nie zauważył, że doszło do zderzenia. Poszkodowany motocyklista z kolei twierdził, że udało mu się utrzymać równowagę i zajechać drogę aktorowi, który rzekomo próbował odjechać z miejsca zdarzenia. Na miejscu szybko pojawiła się policja. Przeprowadzono badanie alkomatem, które wykazało, że Jerzy S miał 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Sprawa została wówczas skierowana do prokuratury.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.