Policja szuka śladów po Iwonie Wieczorek? Przekopują plażę i sprawdzają studzienki kanalizacyjne [ZDJĘCIA]

Policja przeszukuje teren przed lokalem dawnej Zatoki Sztuki w Sopocie. Może to mieć związek ze sprawą zaginięcia Iwony Wieczorek.

W czwartek 22 grudnia policja otoczyła taśmą i zabezpieczyła teren wokół budynku dawnej Zatoki Sztuki w Sopocie. Od tego czasu na zlecenie Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Krakowie są prowadzone czynności procesowe. Tydzień później do mediów trafiły zdjęcia, na których możemy zobaczyć, jak wygląda przeszukiwanie terenu. 

Zobacz wideo Matka Iwony Wieczorek w 2013 roku: Chcę po prostu, by sprawa mojej córki wyjaśniła się

Sprawa Iwony Wieczorek? Policja rozkopuje teren przy Zatoce Sztuki. Mobilne laboratorium kryminalistyczne i pies tropiący

Prokurator Karol Borchólski w rozmowie z PAP powiedział, że "czynności procesowe w budynku rozpoczęły się kilka dni temu" i "są cały czas kontynuowane". 

Dopytywany, czy ma to związek ze sprawą Iwony Wieczorek, odpowiedział, że nie może tego potwierdzić. Nie potwierdza też, by znaleziono jej ciało - czytamy na stronie trójmiasto.pl.

Co dokładnie dzieje się na terenie dawnej Zatoki Sztuki? Technicy kryminalistyki przy pomocy specjalistycznego sprzętu oraz psa tropiącego przeszukują plażę w pobliżu klubu. Funkcjonariusze sprawdzają także okoliczne studzienki kanalizacyjne. Na miejscu jest koparka oraz mobilne laboratorium kryminalistyczne.

Policja szuka śladów po Iwonie Wieczorek? Przekopują plażę w pobliżu klubu i sprawdzają studzienki kanalizacyjne [ZDJĘCIA]Policja szuka śladów po Iwonie Wieczorek? Przekopują plażę w pobliżu klubu i sprawdzają studzienki kanalizacyjne [ZDJĘCIA] Agencja Wyborcza.pl

W galerii u góry strony znajdziecie więcej zdjęć. 

W nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku Iwona Wieczorek w towarzystwie znajomych bawiła się na imprezie w Sopocie. Około godziny 3:00 nad ranem zdenerwowana wyszła z klubu i udała się do znajdującego się w Gdańsku mieszkania. Nigdy jednak do niego nie dotarła. Poszukiwania nastolatki były jedną z najgłośniejszy spraw w Polsce. Do tej pory nie udało się ustalić, co wydarzyło się tamtej nocy. Policja jednak nie odpuszcza.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.