Księżna Kate jest w czwartej ciąży? Jeśli plotki się potwierdzą, ktoś się bardzo ucieszy. I nie jest to William

Czy Kate Middleton jest w czwartej ciąży? Harry i Meghan trzymają kciuki. Okazuje się, że mają ważny powód.

Więcej ciekawych artykułów o brytyjskiej rodzinie królewskiej przeczytasz na Gazeta.pl.

Media od dłuższego czasu spekulują na temat czwartej ciąży Kate Middleton. Okazuje się, że potwierdzenie plotek o kolejnym potomku ucieszyłoby nie tylko brytyjskich poddanych, ale także księcia Harry'ego i Meghan Markle. Znamy powód, dla którego ta wiadomość byłaby dla nich taka radosna.

Z kim spotykał się książę Karol? Wszystkie partnerki arystokratyKsiążę Karol był podrywaczem i łamaczem serc. Jedna kobieta wpadła w obłęd

Zobacz wideo Księżna Kate i książę William w filmiku z okazji 10. rocznicy ślubu. Cała rodzina w komplecie

Dlaczego czwarta ciąża Kate Middleton ucieszyłaby księcia Harry'ego i Meghan Markle?

Członkowie rodziny królewskiej podlegają rygorystycznym zasadom. Książę William jako przyszły następca tronu musi szczególnie przestrzegać wszystkich wytycznych. Jedną z nich jest zakaz podróżowania samolotem z całą rodziną. W 2013 roku William musiał prosić babcię o zgodę na wspólne wakacje z najbliższymi. Elżbieta II zrobiła wówczas wyjątek.

Surowe zasady dotyczą również młodszego brata Williama i jego rodziny. Choć Harry i Meghan na własne życzenie wypisali się z większości obowiązków i przywilejów, teoretycznie nadal podlegają królewskim rozporządzeniom. Zgodnie z nimi np. ich syn Archie musiałby prosić królową lub króla o zgodę na małżeństwo.

Jest jednak pewien wyjątek od tej zasady. W myśl prawa o sukcesji z 2013 roku obowiązek ten wygaśnie, jeśli w kolejce do tronu przed synem Harry'ego i Meghan pojawi się jeszcze jedna osoba. To spowoduje, że Archie wypadnie poza pierwszą szóstkę na liście i bez większych przeszkód będzie mógł sam decydować o wybrance serca.

Plotki na temat rzekomej ciąży Kate Middleton pojawiły się kilka miesięcy temu po tym, jak księżna nie pojawiała się publicznie. Do tej pory informacje jednak nie zostały oficjalnie potwierdzone.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne doniesienia w tej sprawie.

Księżna Kate, książę HarryKsiężna Kate, książę Harry Fot. Renata Dąbrowska / Agencja Wyborcza.plWięcej o: