Marta Kaczyńska skrytykowała współczesną młodzież. Tym razem poszło o patriotyzm

Marta Kaczyńska w swoim najnowszym felietonie skrytykowała postawę współczesnej młodzieży.

Marta Kaczyńska już od kilku lat pisze autorskie felietony dla tygodnika "Sieci". Często przez swoje głośno deklarowane refleksje wzbudza sporo kontrowersji. Tak było nawet całkiem niedawno, gdy otwarcie postanowiła skrytykować Halloween. Tym razem światło dzienne ujrzał felieton Kaczyńskiej na temat patriotyzmu. Okazją do tego było stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Bratanica prezesa PiS skupiła się głównie na postawie współczesnej młodzieży, którą dosadnie skrytykowała. 

Marta Kaczyńska o patriotyzmie 

Kaczyńska wyznała, iż jej zdaniem młodzi odrzucają dziś patriotyzm. Nie podoba jej się fakt, że "ulegają urokowi kosmopolityzmu i identyfikują się z ładnie brzmiącym pojęciem obywatel świata". Snując dalsze refleksje, przywołuje również wypowiedzi swojego ojca, Lecha Kaczyńskiego, a także Jana Pawła II.

Zauważa też, iż młodzi nie są w stanie w pełni zrezygnować z życia we wspólnocie, którą w tym przypadku jest ojczyzna.

Każdy z nas rodzi się w konkretnej rodzinie, w pewnej uwarunkowanej pokoleniowo wspólnocie, która opiera swoje istnienie na dziedzictwie kulturalnym, kultywowanych wartościach, religii i tradycji. Nie jesteśmy w stanie całkowicie zanegować swojej tożsamości, która jest wypadkową doświadczeń naszych przodków. (...) Nie uciekniemy także od życia w ukształtowanej wspólnocie niezależnie od tego, jak bardzo oddalimy się od naszej ojczyzny - podsumowuje. 

Kaczyńska w felietonie pisze, że współczesna młodzież nie czuje już tak dużej więzi ze swoim krajem, jak było to w przypadku naszym przodków. Zaznacza przy tym jednak, że globalizacja oraz sprawna komunikacja "nie wytarły granic ani nie wygumkowały narodowości". Córka Lecha i Marii Kaczyńskich zachęciła swoich czytelników do wspólnej debaty na temat dzisiejszej kondycji patriotyzmu wśród młodych. 

Gdy uświadomimy sobie wysiłek poprzednich pokoleń zarówno w dążeniach do przywrócenia istnienia państwa polskiego, jak i jego odbudowy (...), wydaje się to obowiązkowym zadaniem domowym - dodała.

Choć wydaje nam się, iż młodzi aktywnie uczestniczą w życiu naszego kraju, Kaczyńska publicznie postanowiła skrytykować ich postawę. Zgadzacie się z jej słowami?

Zobacz wideo

DH  

Więcej o: