Chodakowska na Facebooku zwraca się do ofiar przemocy. ''Jeśli możesz, uciekaj''. Wstrząsąjące komentarze

Ewa Chodakowska zabrała głos w bardzo ważnej sprawie. Trenerka wykorzystała swój autorytet. W mocnych słowach jasno powiedziała o braku tolerancji dla przemocy w domu.

Na Facebooku Ewy Chodakowskiej pojawił się bardzo ważny wpis. Trenerka często udziela porad swoim fankom, ale tym razem zabrała głos w sprawie przemocy w rodzinie. Jej stanowisko jest jasne. Apeluje do wszystkich kobiet, które doświadczają przemocy w rodzinie, szczególnie ze strony swoich partnerów czy mężów, aby jak najszybciej udały się po pomoc i porzuciły nadzieje, że mężczyzna się zmieni.

TAK! Jestem katoliczką! Szanuję siebie i znam swoje miejsce. Jest ono tuż przy mężczyźnie który: kocha, pielęgnuje, docenia, który "szanuje bliźniego jak siebie samego". Nie mamy obowiązku trwać w toksycznych relacjach! Nie mamy obowiązku jednostronnie spełniać cudzych oczekiwań! Jeśli możesz, UCIEKAJ! Mam nadzieję, że każdego oprawcę dosięgnie sprawiedliwość! I niech będzie miarodajna, adekwatnie do krzywd, jakie wyrządził swoim ofiarom!

O każdym mężczyźnie, który dopuszcza się przemocy napisała wprost.

.. najpewniej w środku, jest PRZESTRASZONYM, MAŁYM, GŁUPIM GNOJKIEM, który żeby poczuć się lepiej, musi komuś ubliżyć... 


Podkreśliła też skalę problemu i brak zgody na to, co się dzieje.

Mam mokre ręce, kiedy to czytam. Oddech robi się ciężki, a serce przyspiesza. Na twarzy pojawia się rumieniec, w żyłach gotuje się krew, szczęka mimowolnie się zaciska. Zaciskają się tez moje pięści.
Ile jest takich par, gdzie mąż - psychopata - schowany za palcem dobrych przykładów, dobrych manier wysokiej kultury osobistej okazuje się być zwykłym POTWOREM wyzutym z cech człowieczeństwa! - kontynuowała.


Pod postem od razu posypało się mnóstwo komentarzy.

Każda z nas bezpośrednio lub że słyszenia dobrze zna temat.
Straszne to jest. Super Ewo, że poruszasz ten temat, może jakaś kobieta przeczyta twój post i odważy się uciec od swojego oprawcy - piszą jej obserwatorki.

Wiele osób otworzyło się i opisało własne, trudne doświadczenia.

 Przez całe małżeństwo niczym się nie martwił. Alkohol, narkotyki. Znęcał się nad nami fizycznie, psychicznie. Mam dwójkę dzieci- autystyczną córkę i syna. Wszystkie problemy włącznie z opłatami, ogrzewaniem, życiem były na mojej głowie. (...) Ja przyklejam uśmiech przed innymi do swej twarzy i tak bardzo chciałam mieć pełną rodzinę. (...)  Przed jedną z rozpraw policjant a jego kolega stwierdził," że tylko problemu narobiłam zgłoszeniem o popełnieniu przestępstwa, bo trudno udowodnić przemoc psychiczną a jakby mnie zabił to przynajmniej byłby niezaprzeczalny dowód "! Nie podałam się! Ma zakaz zbliżania się, rozwód orzeczono z wyłącznie jego winy.
Ja uciekłam. Można zacząć wszystko od nowa. Odnaleźć spokój I szczęścia. Życzę wszystkim siły I determinacji
Amen ! Ja uciekłam ... jedynie czego żałuje w życiu ,to ze nie zrobiłam tego dużo wcześniej.
Mój syn miał dwa latka jak uwolniłam się ze związku w którym byłam poniżana i nie niejednokrotnie popychana i bita. Obecnie mój syn ma 11 lat a ja żyję Nowym życiem z facetem którego kocham najbardziej na świecie i prócz synka mamy 3 letnią córeczkę. Nie było łatwo ale idzie odejść...

 
Ewa Chodakowska jest wzorem dla wielu osób w Polsce. To godne podziwu, że wykorzystała swój autorytet, żeby wesprzeć kobiety w tak dramatycznej sytuacji. Te przecież często nie wiedza co mają robić, ukrywają problem, dlatego warto mówić o tym jak najczęściej.

Chodakowska napisała wprost.

I nie wierz w bajki!!Ze to był ostatni raz!!!

Brawo, Ewa! Dziękujemy!

PC

Więcej o:
Komentarze (46)
Ewa Chodakowska o przemocy wobec kobiet. Mocne słowa trenerki
Zaloguj się
 • timbwolf3

  Oceniono 30 razy 22

  Teraz czekamy na apel matki Polki Anny Lewandowskiej, nastepnie kobiety pracujacej Mariny, na Sarze Boruc konczac

 • Gość: J71

  Oceniono 18 razy 12

  Brawo Ewa!!!!

 • mr sponge

  Oceniono 15 razy 7

  Katoliczka ?
  Księga Kapłańska: rozdz. 12" Dalej powiedział Pan do Mojżesza: 2 «Powiedz do Izraelitów: Jeżeli kobieta zaszła w ciążę i urodziła chłopca, pozostanie przez siedem dni nieczysta, tak samo jak podczas stanu nieczystości spowodowanego przez miesięczne krwawienie. 3 Ósmego dnia [chłopiec] zostanie obrzezany. 4 Potem ona pozostanie przez trzydzieści trzy dni dla oczyszczenia krwi1: nie będzie dotykać niczego świętego i nie będzie wchodzić do świątyni, dopóki nie skończą się dni jej oczyszczenia. 5 Jeżeli zaś urodzi dziewczynkę, będzie nieczysta przez dwa tygodnie, tak jak podczas miesięcznego krwawienia. Potem pozostanie przez sześćdziesiąt sześć dni dla oczyszczenia krwi"

  Ta księga jest podstawa wiary pani Ewy Chodakowskiej...

 • anulam

  Oceniono 14 razy 6

  Brawo! Bardzo ważne i cenne działanie z jej strony. Masa dziewczyn jej słucha, jast dla nich ważna. Jeżeli nawet tylko jedna pod jej wpływem zmieni życie, warto było wkładać kij w mrowisko!

 • marecky666

  Oceniono 20 razy 6

  Facet tez ma spieprzac od rozchwianej emocjonalnie kobiety stosujacej przemoc psychiczna i fizyczna a dzieci zostana przy Nim wraz z otrzymywanymi alimentami. Jesli tak to ja poprosze

 • cucurucu

  Oceniono 11 razy 5

  Gdzie ma uciec facet ponizany i prowokowany przez swoja zone? Co ma zrobic kiedy baba skacze mu do oczu z pazurami bo nie potrafi dyskutowac argumentami? Co ma zrobic facet?!

 • borsuk07

  Oceniono 4 razy 4

  " Jeśli możesz, uciekaj '' tylko dlaczego JEŚLI MOŻESZ zamiast uciekaj. Proszę podać adresy fundacji oraz miejsc dokąd mogą uciec i zamieszkać ! !

 • adamschodowy

  Oceniono 5 razy 1

  genialny pomysł z jej strony.
  tzn, pół pomysłu. bo zapomniała dodać ważnej rzeczy -
  "a jeśli nie możesz to nie uciekaj "
  ;)

 • Gość: Ola

  0

  Gwiazda...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX