Eurowizja. Donatan i Cleo pogratulowali Monice Kuszyńskiej. Skrytykowali za to jedną istotną sprawę

Sobotni występ Moniki Kuszyńskiej na 60. jubileuszowym festiwalu Eurowizji nie należał do najlepszych. Piosenka "In The Name Of Love" zajęła dopiero 23. miejsce. Po tak dotkliwych porażkach często pojawiają się głosy krytyki. Donatan i Cleo, nasi ubiegłoroczni reprezentanci, postanowili skomentować organizację konkursu piosenki.

Od dwóch lat w konkursie Eurowizji decydujący głos mają nie tylko widzowie, którzy wysyłają smsy na swoich faworytów, ale i profesjonalne jury, które ocenia poszczególnych wykonawców. W ten sposób punkty przyznane danemu krajowi są sumą głosów zarówno widzów, jak i jurorów. W polskim składzie jury oceniającym występy tegorocznych finalistów znalazł się m.in. Donatan .

Gdyby wziąć pod uwagę wybór samych widzów, Monika Kuszyńska zajęłaby w tym roku 15. lokatę. Donatan i Cleo skrytykowali system głosowania:

Taką ciekawostkę dziś dostałem - mieliśmy głosy publiczności, czyli kilkuset milionów widzów - a polityka kilku jurorów szła zupełnie w innym kierunku. To dowód na to, że nie ma sensu przejmować się tym, jakie kto miejsce zajmuje na Eurowizji, bo to nie widzowie decydują o losach utworu. W tym roku Australia dostała dobre miejsce, bo warto przyciągnąć nowy kraj, żeby w przyszłym roku kupił abonament Eurowizyjny w nadziei na zwycięstwo - zresztą Izrael jest taką sama Europą jak Australia - napisał dziś na swoim profilu Donatan.

Pozytywnie występ Moniki Kuszyńskiej skomentowała Cleo, która nie szczędziła jej serdeczności i gratulacji. Przy okazji również postanowiła wytknąć organizatorom brak konsekwencji w głosowaniu i krzywdzące podejście do reprezentantów innych krajów:

Serdecznie gratuluję i dziękuję Monice i Całej Ekipie za udział w tegorocznej Eurowizji. Znam warunki panujące na tym konkursie i wiem, że musiała wykazać się ogromną siłą fizyczną i psychiczną. Czekam na czasy, kiedy wykonawcy nie będą oceniani przez pryzmat polityki oraz kiedy głosy setek milionów widzów będą miały większą moc sprawczą. Już kilka razy zastanawiałam się, jak zmienić sposób oceniania, żeby było sprawiedliwie - dość surowo oceniła sytuację Cleo.

Monika Kuszyńska i CleoMonika Kuszyńska i Cleo Facebook.com/cjakcleo Facebook.com/cjakcleo

Przy okazji eurowizyjnej dyskusji, Donatan i Cleo podzieli się z fanami, kogo typowali na swoich faworytów:

Screen z Facebook.comScreen z Facebook.com Facebook.com/dondonatan Facebook.com/dondonatan

A Wy jakie mieliście zwycięskie typy?

Zobacz wideo

amelka

Pobierz nową aplikację Plotek.pl Buzz na telefony z Androidem

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.