Grzywka na Alfa i stylowy garnitur. Tak Matthew McConaughey wyglądał w ostatniej klasie liceum

Matthew McConaughey był przystojniakiem już jako nastolatek.

Matthew McConaughey słynie z umiejętności przeobrażenia się do roli (Zobacz: Matthew McConaughey wygląda PRZERAŻAJĄCO! Jest jeszcze bardziej WYCHUDZONY! ). Jednak w rzeczywistości aktor niewiele się zmienił od czasów szkolnych. 44-latek gościł w programie "Late Night with Jimmy Fallon ". Prowadzący, ku zaskoczeniu swojego gościa, wygrzebał jego stare zdjęcie. W ostatniej klasie szkoły średniej aktor zdobył zaszczytny tytuł "Najprzystojniejszego". Znakiem rozpoznawczym McConaugheya zawsze była gęsta blond grzywa i szeroki uśmiech.

Matthew McConaughey.Matthew McConaughey. Screen z Late Night with Jimmy Fallon Screen z Late Night with Jimmy Fallon

To zdjęcie ma jednak ciekawą historię. Aktor nie zawsze miał z górki. W programie wyznał, że zaledwie 3 lata wcześniej borykał się z uporczywym trądzikiem.

3 lata wcześniej miałem kilka pryszczy, a moja matka sprzedawała olej z norek. Zapytałem ją: "Mamo mam kilka pryszczy na twarzy, myślisz, że to pomoże?" "Myślę, że to świetny pomysł". Szef matki zapewniał, że ten olej wyciągnie wszystkie zanieczyszczenia. Więc nakładałem go na moją twarz. Po dwóch tygodniach miałem więcej pryszczy niż kiedykolwiek - powiedział w programie.

Mimo opłakanego stanu skóry twarzy, przyszły aktor wciąż używał oleju, bo powiedziano mu, że to "wydobędzie wszystkie zanieczyszczenia". Po miesiącu musiał już udać się do dermatologa, bo trądzik pokrywał całą jego twarz. Leki na szczęście pomogły pozbyć się kłopotu raz na zawsze. Ojciec McConaugheya chciał jednak odegrać się i zaskarżył firmę kosmetyczną produkującą pechowy olej za spowodowanie "strat emocjonalnych". I tu historia zatoczyła koło. W sądzie pokazano bowiem zdjęcia uśmiechniętego aktora z szarfą "Najprzystojniejszego".

Wiedziałem już wtedy, że przegraliśmy - powiedział ze śmiechem aktor.

Jak Wam się podoba młody McConaughey?

Matthew McConaughey.Matthew McConaughey. Screen z Late Night with Jimmy Fallon Screen z Late Night with Jimmy Fallon

Matthew McconaugheyMatthew Mcconaughey JOHN SHEARER/INVISION/AP/John Shearer JOHN SHEARER/INVISION/AP/John Shearer

Ostatnio Matthew McConaughey zasłynął z ogromnej fizycznej przemiany. Do roli w filmie "Witaj w klubie" ("Dallas Buyers Club") pożegnał się z wizerunkiem przystojniaka i schudł 20 kg. McConaughey doprowadził swój organizm na skraj wyczerpania fizycznego. Zmartwieni znajomi mówili mu: "Potrzebujesz pomocy". A on po zrzuceniu 20 kilogramów z uśmiechem na ustach odpowiadał: "Dopiero teraz jestem gotowy i mogę zagrać". Tak wyglądał w listopadzie 2012 roku.

Matthew McConaughey.Matthew McConaughey. Forum Forum

Wygląda jednak na to, że wysiłek się opłacił - plotkuje się, że aktor ma duże szanse na Oscara.

Matthew McConaughey tak błyszczy w tej roli, że z pewnością dostanie nominację - pisze "The Telegraph".

Jak dotąd "Witaj w klubie" zapewniło mu miejsce w kolejce po tegoroczne Złote Globy. Matthew McConaughey gra w filmie Rona - mężczyznę, który żyje z dnia na dzień. Wiadomość o tym, że jest nosicielem wirusa HIV, to dla niego szokujący wyrok, z którym nie chce się pogodzić. Tym bardziej, że w jego środowisku ta choroba kojarzyła się wyłącznie z homoseksualistami, a on homoseksualistą nie był. Film wejdzie do polskich kin 14 marca.

Witaj w klubie.Witaj w klubie. Materiały prasowe Materiały prasowe

Tak aktor wyglądał 4 stycznia na gali rozdania nagród Palm Springs International Film Festival.

Matthew McConaughey.Matthew McConaughey. AP AP

Obejrzyjcie wywiad Matthew McConaugheya, w którym opowiedział o roli i pokazał zdjęcie z liceum.

 

Vic

Więcej o: