Janowicz pokonał Kubota! Entuzjastyczna reakcja 'Jerzyka' i wymiana koszulek

Jerzy Janowicz wygrał z Łukaszem Kubotem.

Cała Polska żyła dzisiejszym meczem Łukasza Kubota i Jerzego Janowicza. Po zaciętej walce w końcu mamy odpowiedź na pytanie, które wszyscy sobie zadawali: kto przejdzie do półfinału Wimbledonu? Oto i ona: Jerzy Janowicz.

Na początku meczu długo żaden nie umiał zdobyć przewagi, potem jednak szala przeważyła się na korzyść 'Jerzyka'. Polacy rozegrali trzy sety (7:5, 6:4, 6:4), wszystkie bardzo emocjonujące i wyrównane, żaden z zawodników nie odpuszczał. Zwycięstwo Janowicza wcale nie było oczywiste.

Wyglądało to trochę tak, jakby konfrontacja z przyjacielem, kolegą z reprezentacji, była dla Janowicza czymś dziwnie nienaturalnym. 22-latek uwielbia prężyć muskuły, patrząc groźnie rywalowi prosto w twarz. Swoim zachowaniem na korcie deprymuje rywali, wybija ich z równowagi - czytamy na Sport.pl.

Fot. Kirsty Wigglesworth AP

Jerzy Janowicz jest pierwszym Polakiem, który wystąpi w półfinale Wimbledonu. Zmierzy się ze zwycięzcą pojedynku z Andy'm Murrayem: Fernando Verdasco. Czy ma szansę pokonać także i jego? Prognozy są optymistyczne:

Janowicz ze swoją grą ma szansę na awans do finału Wimbledonu . Bardzo podoba mi się jego styl, z mocnym serwisem, potężnymi uderzeniami z głębi kortu. Lubię też to, że na korcie się popisuje, gwiazdorzy. Tenis potrzebuje takich wyrazistych osobowości - mówiła Sport.pl Jana Novotna, mistrzyni Wimbledonu z 1998 r.

Fot. EDDIE KEOGH REUTERS

A Wy jak obstawiacie, zobaczymy Janowicza w finale?

karo

Czy Jerzy Janowicz awansuje do finału?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.