Kotek Express: Wielka kumulacja w LOTTO!; Żądają odejścia Putina; Kanadyjski narciarz zmarł podczas mistrzostw PŚ!

Dziś 10 marca. Do wakacji pozostało 110 dni!

Padnie rekord?

W puli na najwyższe wygrane Lotto może się znaleźć aż 40 mln zł. Pod warunkiem że tylko jedna osoba trafi sześć szczęśliwych liczb - oznaczałoby to rekord wysokości wygranych w grach losowych w Polsce. Już dziś wieczorem można będzie wygrać 40 mln zł i pobić rekord wygranych Lotto. Aktualnym rekordzistą jest gracz z Gdyni, który przed miesiącem wygrał blisko 34 mln zł. Tymczasem od 21 lutego nikomu nie udało się trafić "szóstki", stąd dzisiejsza kumulacja. Wyniki losowania będzie można obejrzeć na żywo o godz. 22.15.

Jak myślicie, czy komuś się uda?

Chcą odejścia Putina!

Kilkadziesiąt tysięcy przeciwników Władimira Putina zgromadziło się dziś na Nowym Arbacie, w centrum Moskwy, aby zażądać jego odejścia. Uczestnicy manifestacji domagają się również rozpisania nowych wyborów parlamentarnych i prezydenckich. Demonstracji towarzyszyły zatrzymania kilkudziesięciu protestujących. "Putin na emeryturę!", "Rosja bez Putina", "Oddajcie nam uczciwe wybory" i "Naród chce odzyskać swoje prawa" - to hasła na transparentach, które przynieśli ze sobą uczestnicy demonstracji. Według policji w demonstracji na Nowym Arbacie uczestniczyło około 10 tys. osób. Według samych uczestników - było ich 50 tysięcy. Nowy Arbat oraz przylegające ulice obstawili policjanci. Stanęły tam też autobusy z funkcjonariuszami jednostek specjalnych OMON-u. Policja zapowiadała, że nie dopuści do jakichkolwiek odstępstw od zatwierdzonego przez władze Moskwy scenariusza demonstracji.

Czy im się uda?

Dyżurny ruchu ze Starzyn musi zostać w szpitalu

Teoretycznie Andrzej N. mógłby na własne życzenie opuścić szpital, ale wszyscy wiemy, w jakich okolicznościach trafił do nas. Dlatego zespół lekarzy na to nie pozwoli - mówi dyrektor szpitala neuropsychiatrycznego w Lublińcu, w którym od tygodnia jest dyżurny ruchu ze Starzyn.

57-letni Andrzej N. został zatrzymany w ubiegłą niedzielę nad ranem - kilka godzin po tym, jak w okolicach Szczekocin zderzyły się dwa pociągi. Jeszcze przed przesłuchaniem trafił do szpitala psychiatrycznego w Lublińcu (woj. śląskie). Biegli ocenili, że nie może uczestniczyć w czynnościach śledczych. Tymczasem prokuratura chce mu przedstawić zarzut nieumyślnego doprowadzenia do katastrofy kolejowej. Zdaniem śledczych najbardziej obciąża go to, że wiedząc o awarii zwrotnicy, nie przestawił jej ręcznie, choć miał taką możliwość.

Jak rozwinie się ta sprawa?

A miało być tak nowocześnie...

Dziesięć dni temu wszyscy polscy posłowie otrzymali tablety Apple. Mieli być pierwszymi w Europie parlamentarzystami wyposażonymi w modne iPady. Tablety kosztowały półtora miliona złotych (ok 3 tys, za sztukę), ale zdaniem Kancelarii Sejmu miały przynieść spore oszczędności, np. na papierze. Program nazwano "Mobilny poseł". Miało być nowocześnie, skutecznie i oszczędnie, a wyszło tak jak zwykle. Kancelaria Sejmu za dużo myślała o oszczędnościach. Do łączenia się z internetem posłowie dostali karty SIM z miesięcznym limitem do 2 GB. Aktywnym w internecie posłom to nie wystarcza. Robert Biedroń, pomorski poseł Ruchu Palikota jest załamany. Wykorzystał już swój limit. Ze względu na blokadę nie może doładować karty na własną rękę.

Czy to był dobry pomysł?

Kanadyjski narciarz nie żyje

Nick Zoricic reprezentujący Barwy Kanady zmarł w wyniku obrażeń odniesionych po wypadku na trasie podczas zawodów Pucharu Świata w skicrossie. 29-latek po pokonaniu ostatniego wzniesienia wypadł z trasy i wpadł w sieci zabezpieczające. Kanadyjczyk został przetransportowany helikopterem do szpitala, ale nie udało się go uratować.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.