Gwiazdy na Strajku Kobiet w Warszawie. Wieniawa i Koroniewska z Kurdej-Szatan. Rusin łapie się za głowę. Mucha o kulach

Gwiazdy wspierają kobiety i nie zgadzają się z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego. Razem z obywatelami wyszły protestować w centrum Warszawy.

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego z 22 października rozwścieczył kobiety w całej Polsce. Przyszłe matki nie godzą się, by ktoś obcy podejmował decyzje za nie w przypadku płodów z nieuleczalnymi wadami. Od kilku dni na ulicach polskich miast trwają protesty. Największy miał miejsce 30 października w Warszawie. Udział wzięły w nim polskie gwiazdy.

Gwiazdy na Strajku Kobiet w Warszawie

Artyści i celebryci pochwalili się w sieci zdjęciami i nagraniami wykonanymi podczas protestów zorganizowanych w Warszawie w piątek. Wzięło  nich udział kilkadziesiąt tysięcy osób z całej Polski. Na ulicach Warszawy można było także dostrzec Julię Wieniawę z Jessicą Mercedes, czy Maćka Dowbora i Joannę Koroniewską z koleżankami po fachu - Barbarą Kurdej-Szatan i Anną Muchą. W Alejach Ujazdowskich pod budynkiem Prezesa Rady Ministrów selfie wykonała sobie Kinga Rusin, która już kilka dni temu dała wyraz swojemu oburzeniu w związku z orzeczeniem TK.

Oprócz wspomnianych wyżej osób na proteście pojawili się również m.in.: Julia Wróblewska, Tede, Sylwia Lipka, Katarzyna Glinka, Ada Fijał i Damian Kordas.

Gwiazdy doskonale zdają sobie sprawę z zagrożenia wynikającego z panującej pandemii, jednak prawa kobiet są dla nich ważniejsze. Warto zauważyć że wszyscy poszli na protest w maseczkach, których starają się nie zdejmować.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.