Pierwsze publiczne wystąpienie króla Karola od czasu diagnozy. Dobra mina do złej gry? Zdradziły go oczy

Na początku lutego oznajmiono, że król Karol III jest chory na nowotwór. Od tego czasu monarcha sporadycznie pojawiał się na spotkaniach z ważnymi politykami. W niedzielę wielkanocną pojawił się pierwszy raz publicznie od czasu diagnozy.

Król Karol III przeszedł operację przerośniętej prostaty. Później Pałac Buckingham przekazał smutne wieści o stanie zdrowia monarchy. 5 lutego poinformowano, że król cierpi na nowotwór. Od tego czasu starał się dystansować i rzadko pojawiał się publicznie. Zdarzały się jego spotkania z ważnymi politykami, lecz nie pokazywał się na publicznych wydarzeniach. Zdecydował się na to w Święta Wielkanocne

Zobacz wideo Izabela Zeiske w szpitalu. Chodzi o operację

Król Karol III pojawił się na nabożeństwie wielkanocnym. Złożył życzenia

Monarcha nie był widziany od dłuższego czasu, ze względu na chorobę. Tym razem wziął udział w nabożeństwie na zamku Windsor. Król Karol III machał do poddanych i posyłał im uśmiech. Wielu odebrało to wystąpienie jako próbę uspokojenia trudnej sytuacji. Chodzi o problemy zdrowotne w rodzinie królewskiej. Nie dość, że Karol cierpi na nowotwór, niedawno wyszło na jaw, że z podobnym problemem zmaga się księżna Kate. Monarcha pojawił się w ciemnym płaszczu, do którego dobrał niebieski krawat. Pod kaplicą świętego Jerzego Karol życzył wszystkim zgromadzonym "Wesołych Świąt". Na uroczystości nie pojawiła się księżna Kate wraz z rodziną. Postanowili obchodzić Wielkanoc w spokoju. Karol sprawiał wrażenie zadowolonego, jednak w oczach można dostrzec trudy ostatnich miesięcy. Para królewska trzymała się z dala od skupiska ludzi, by nie ryzykować zdrowiem monarchy. 

Król Karol III nie pojawił się na nabożeństwie w Wielki Czwartek. Eksperci skomentowali nieobecność 

Przez chorobę król zmuszony był do wycofania się z życia publicznego. Nie pojawił się na nabożeństwie Royal Maundy. Nagrał film, w którym wygłosił orędzie. - Mam pewne obawy. Nie jest [Król Karol III - przyp.red.] pełniejszy na twarzy. Myślę, że jest to skutek chemioterapii. Jego usta także wyglądają na cieńsze. Dla mnie jest to bardzo smutne, że widzę go w takim stanie - mówił ekspert od rodziny królewskiej, Michael Cole. Zasięgnęliśmy opinii Iwony Kielzer, autorka książek o royalsach. - Nieobecność cierpiącego na nowotwór monarchy na uroczystym nabożeństwie Royal Maundy, zwyczajowo odprawianym w Wielki Czwartek i połączonym z rozdawaniem jałmużny, nie powinna nikogo dziwić - stwierdziła. 

Król Karol IIIKról Karol III Ekspertka komentuje orędzie króla Karola III. 'Lepiej, aby poddani nie oglądali go w kiepskim stanie' / Fot. @The Royal Family Channel / YouTube / screenshot

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.