Youtuber Stuart B. ma być tymczasowo aresztowany. Postawiono mu zarzuty

Afera Pandora Gate przybiera na sile. Sprawą zajęła się prokuratura, która w piątek wystąpiła z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie Stuarta B. - youtubera, któremu postawiono zarzuty.

Afera Pandora Gate, która wypłynęła dzięki zamieszczonemu w internecie filmowi Sylwestra Wardęgi brutalnie obnażyła złe zachowania influencerów. Oliwy do ognia dolało wideo stworzone przez innego twórcę internetowego - 21-letniego Konopskyy'ego, który również zebrał materiał dowodowy, a dodatkowo w nagraniu zamieścił opinie ekspertów. W najbardziej niekorzystnej sytuacji jest Stuart B., w sieci znany jako youtuber Stuu. To właśnie jego podejrzewa się o kontakty z nieletnimi osobami. Zamieszani w Pandora Gate są również inni idole nastolatków, tacy jak, znany z "Top Model" Michał Gała czy Michał "Boxdel" Baron.

Zobacz wideo Anna Markowska ostro o aferze Pandora Gate. "Przez długi czas było akceptowane promowanie prostytucji"

Stuart B. z zarzutami. Wystąpiono o jego tymczasowe aresztowanie

Sprawa jest na tyle poważna, że zajęła się nią prokuratura. Youtuberowi postawiono już zarzuty oraz wystąpiono z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie. Poinformował o tym Polską Agencję Prasową sam podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości - Piotr Cieplucha. 

Prokuratura postawiła zarzuty jednemu z YouTuberów w tak zwanej aferze Pandora Gate. Ponadto Prokuratura Okręgowa w Warszawie wystąpiła do Sądu Okręgowego Warszawie z wnioskiem o wydanie postanowienia o tymczasowym aresztowaniu influencera - przekazał w piątek wiceminister.

Organy działają w sprawie Pandora Gate. Przeszukano mieszkania i przepytano świadków

W środę wiceminister sprawiedliwości informował o przesłuchiwaniu świadków w tej sprawie. Dodał również, że Warszawie i Szczecinie przeszukano mieszkania. Tam znaleziono m.in. komputery, laptopy, telefony czy twarde dyski. Na nich mają znajdować się treści z komunikatorów społecznych. W czwartek z kolei w mediach huczało od plotek, że zamieszany w sprawę Stuart B. został zatrzymany w Wielkiej Brytanii. Krążyły również pogłoski o jego pobiciu. Zdjęcia youtuberów znajdziecie w naszej galerii na górze strony.

Przekazują informacje o ogromnej skali przerażającego procederu seksualnego wykorzystywania nieletnich w środowisku YouTuberów. Pociągnięcie do odpowiedzialności sprawców jest jedynie kwestią czasu - mówił wówczas Piotr Cieplucha.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.