Retrogradacja Merkurego. Te znaki zodiaku powinny mieć się na baczności. Horoskop miłosny

Kolejna retrogradacja Merkurego w tym roku może dać nam mocno w kość. Sporo namiesza też Krwawy Księżyc. Jak to wszystko odbije się na naszym życiu uczuciowym? Zodiakary, miejcie się na baczności!

Więcej o astrologii znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Czujecie, że coś w waszym życiu się zmieniło? To może być - druga w 2022 roku - retrogradacja Merkurego. Pierwsze symptomy można był dostrzec już wcześniej. Od 25 kwietnia Merkury może negatywnie wpływać na nasze życia. Okres retrogradacji ma potrwać jeszcze ponad miesiąc, chociaż teoretycznie powinna się skończyć już 2 czerwca. Każda pasjonatka astrologii wie, że retrogradacja to czas zmian i wyzwań. Czy tym razem wyjdą nam na dobre? Sprawę utrudnia nadchodząca pełnia w Skorpionie, czyli Krwawy Księżyc, który pojawi się na niebie 16 maja.

Zobacz wideo Co Lena Kociszewska robi w czasie pełni księżyca? Przesądy i czary w Liście Plotka

Linda Blair, Daveigh ChaseJak dziś wyglądają dzieci z horrorów? Filmowej Samary Morgan nie poznacie

Retrogradacja Merkurego. Czym właściwie jest?

Retrogradacja Merkurego to tak naprawdę złudzenie optyczne, jednak osoby zajmujące się astrologią, przypisują mu szczególne znaczenie. Takie zjawisko można obserwować kilka razy w roku. Ruch wsteczny Merkurego uznawany jest za okres szczególnie trudny dla osób roztargnionych, niecierpliwych, działających w pośpiechu. Podczas retrogradacji porządek świata się odwraca, a w kosmosie króluje chaos. Wiosenny okres retrogradacji może szczególnie odbić się na naszym życiu miłosnym.

Retrogradacja Merkurego 2022. Co to oznacza dla tych znaków zodiaku?

Byk

W okresie retrogradacji Merkurego nad osobami spod znaku Byka będą panować emocje. Nie da się już dłużej odpychać problemów, które dręczą cię do dawna. Nie próbuj tłumić uczuć na siłę. Wykorzystaj ten czas, żeby zadbać o sienie i uporządkować swoje życia. Nie bój się o to, jak zareaguje twoja ukochana osoba. Milczenie nie sprawia, że problemy znikają - wyraź, to, co cię dręczy i zobacz, co się stanie. Pamiętaj, że nie można stworzyć udanej relacji, nie dbając przy tym o siebie.

Bliźnięta

Bliźnięta są ulubieńcami Merkurego, dlatego osoby spod tego znaku nie mają się o co martwić. Doskonale radzą sobie z chaosem, a niespodziewane sytuacje traktują jako możliwości, a nie przeszkody. Dlatego tej wiosny mogą pozwolić sobie na to, na czym znają się najlepiej - odrobinę szaleństwa. Flirt, romans, nowe znajomości - warto się na to otworzyć. A jeśli obok masz już kogoś bliskiego, poszukaj nowych ścieżek do rozwoju tego związku. Nie daj się pochłonąć nudzie!

Rak

W tym roku przed osobami spod znaku Raka wiele wyzwań. Z niektórych rzeczy trzeba będzie zrezygnować, ale wszystko to po to, żeby osiągnąć założone wcześniej cele. W życiu uczuciowym od dłuższego czasu było stabilnie, jednak Merkury potrafi nieźle namieszać. Unikaj kontaktów ze swoimi ex, ignoruj ich wiadomości. Emocji szukaj na parkiecie albo podczas wiosennych spacerów - doceń piękno natury, skoro wreszcie masz na to czas! Stawiaj na proste przyjemności, które nic nie kosztują. Zaciśnięcie pasa szybko ci się opłaci!

Lew

Jeśli właśnie zaczynasz budować nową relację, uważaj! Osoba, z którą planujesz wspólną przyszłość, może próbować odebrać ci trochę niezależności. Niektórzy potrzebują więcej kontroli, żeby poradzić sobie z wywołanym przez retrogradację Merkurego chaosem. Ale czy taki układ wyjdzie ci na dobre? Lepiej zastanów się dwa razy.

Panna

Dla osób spod tego znaku chaos panujący w kosmosie może być szczególnym wyzwaniem. Zamiast próbować rozpaczliwie ratować wszystko, co zacznie się sypać, pamiętaj o swoich długofalowych celach. Krocz powoli, ale w dobrym kierunku. Nie zapominaj, kim jesteś i jakie wartości doprowadziły cię do tego miejsca w życiu. Retrogradacja szybko minie, a ty zawsze będziesz tą samą, niezwykłą osobą.

Waga

Otaczają cię wspaniali ludzie. Zaufaj im, jeśli rzeczywistość stanie się na chwilę zbyt trudna. Jeśli nie będziesz sobie w najbliższym tygodniu radzić z emocjami, zadzwoń do przyjaciółki. Pozwól się wesprzeć. Zasługujesz na to.

Skorpion

Jesteś w ciągłym biegu, nie masz czasu dla siebie. To powoduje, że w twoim organizmie kumuluje się napięcie. Cechy partnera, które kiedyś wydawały się urocze, wkrótce będą doprowadzać cię do szału. Zamiast dalej pędzić tym emocjonalnym roller coasterem, daj sobie czas na oddech. W trudnych sytuacjach pomoże szczerość i jasne komunikowanie własnych potrzeb. Nie bój się powiedzieć "nie", jeśli coś nie jest dla ciebie komfortowe. Nie karm frustracji.

'Przyjaciółki'Szukasz przyjaciela? Zobacz, które znaki zodiaku są najlepszymi kumplami

Strzelec

Niedawno w twojej relacji pojawiła się drzazga. Retrogradacja Merkurego to okazja, żeby się jej pozbyć. Zamiast unoszenia się dumą, musisz jednak odsłonić przed partnerem swoje słabości i powiedzieć, co naprawdę czujesz. Jeśli się na to zdobędziesz, wszystko powinno skończyć się dobrze!

Koziorożec

Zamiast angażować się w sprawy innych, skup się wreszcie na sobie. W okresie retrogradacji może się pojawić szczególne rozdrażnienie. Zamiast kłócić się o masło, pomyśl, skąd bierze się ta frustracja. Sposobem, na poradzenie sobie z nim, jest uważność. Jakie emocje czujesz? Gdzie jest ich źródło? Zrób sobie prezent i daj sobie trochę czasu dla siebie.

Wodnik

Retrogradacja będzie dla ciebie wyzwaniem. Chociaż może to być trudne, staraj się zachować spokój. To nie czas na zmieniające życie decyzje. Staraj się dbać o osoby w twoim otoczeniu, bo istnieją spore szanse, że zupełnie niechcący je zranisz.

Ryby

Osoby spod tego znaku cechują się ogromną wrażliwością. To czasem bywa przytłaczające. Dlatego, jeśli czujesz, że jakaś relacja staje się dla ciebie ciężarem, zastanów się, czy warto ją dalej ciągnąć. Pamiętaj, że związki są od tego, żeby nas wzmacniać. Jeśli czujesz, że dla kogoś bliskiego tracisz cześć siebie, odejdź. To osoba kiedyś będzie ci wdzięczna.

Więcej o: