Co łączy Mateusza Gesslera i Jacka Fedorowicza? Kucharz jest jego wnukiem! Inne pokrewieństwa też mogą zaskoczyć

Sokół jest prawnukiem legendarnego poety, a Piotr Kraśko całe dzieciństwo spędził z inną dziennikarką. Nie spodziewaliście się, że te gwiazdy są ze sobą spokrewnione.

Więcej o gwiazdach przeczytasz na Gazeta.pl

Mateusz Gessler jest wnuczkiem Jacka Federowicz

Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z pokrewieństwa niektórych gwiazd. Przykładowo Mateusz Gessler jest synem Adama Gesslera i Joanny Fedorowicz-Roqueblave. Część osób może być zaskoczona kim jest jego dziadek. Jacek Fedorowicz to znany polski satyryk, aktor, prezenter telewizyjny, artysta malarz, rysownik i felietonista. Kucharz w wywiadzie dla "Flesza" wyznał, że fizycznie nigdy nie byli do siebie podobni. Co innego jeśli chodzi o charakter. Mateusz Gessler i Jacek Fedorowicz uwielbiają spokój i życie pod prąd. 

Mateusz Gessler, Jacek FederowiczMateusz Gessler, Jacek Federowicz Instagram @mateuszgessler, fot. Sławomir Kamiński

Zobacz wideo Monika Zamachowska o aferze z Kingą Rusin

Zobacz też: Barbara Kurdej poznała Rafała Szatana, kiedy miał dziewczynę. Mimo to połączyło ich głębokie uczucie, ale po ślubie "pojawiły się zgrzyty"

Kinga Rusin jest spokrewniona z Mieczysławem Foggiem

Kinga Rusin to znana polska dziennikarka i prezenterka telewizyjna. Kiedy lata temu Dariusz Michalski tworzył biografię jednego ze znanych piosenkarzy, wyjawił pewną zaskakującą informację - Kinga Rusin jest spokrewniona z Mieczysławem Foggiem!

Jest jego stryjeczną wnuczką. (...) Jednym z braci Antoniego Fogga (ojca Mieczysława) był Franciszek, jednym z sześciorga dzieci Antoniego - córka Regina Czyżewska (stryjeczna siostra Mieczysława), ta z kolei miała córkę Marię Czyżewską-Rusin, zaś jej córką jest Kinga - cytuje Michalskiego styl.fm.

Kinga Rusin, Dariusz MichalskiKinga Rusin, Dariusz Michalski Instagram @kingarusin; Cezary Aszkiełowicz

Stanisław Wyspiański to pradziadek Sokoła

Sokół jest jednym ze znanych polskich raperów. Lata temu opublikował na Facebooku wpis, który wbił internautów w fotele. Przyznał wówczas, że kiedyś nawijał tekst swojego pradziadka, a włosy stanęły mu dęba. Chodziło o wiersz Stanisława Wyspiańskiego "Niech nikt nad grobem mi nie płacze". Babcia rapera była wnuczką słynnego poety. Raper w wywiadzie dla "Playboya" wspominał lata podstawówki. Podczas apelów często był proszony o opowieści na temat pradziadka, jednak nie chciał się zaznajamiać z jego twórczością. Z czasem do tego dorósł i jest dumny z geniuszu przodka. 

Sokół, Stanisław WyspiańskiSokół, Stanisław Wyspiański Instagram @kasia.poryca fot. domena publiczna

Duet Kwiat Jabłoni poszedł w ślady swojego ojca, Kuby Sienkiewicza

Duet Kwiat Jabłoni cieszy się coraz większą popularnością, a z sukcesu dzieci jest dumny Kuba Sienkiewicz. Lider zespołu Elektryczne Gitary ma za sobą lata świetności. Teraz z uwagą obserwuje rozwój Kasi i Jacka. Muzyk przewiduje, że dzieci mogą pójść w jego ślady, jednak uważa, że powinny mieć dla siebie plan B. Ta branża bywa kapryśna i można równie szybko zaistnieć, jak i zniknąć. Kasia i Jacek rozwijają się bardzo szybko, a sam Kuba Sienkiewicz chętnie służy im dobrą radą. 

Jakub Sienkiewicz / Elektryczne Gitary, Kwiat JabłoniJakub Sienkiewicz / Elektryczne Gitary, Kwiat Jabłoni Piotr Matusiewicz/East News, fot. Wojciech Grzędziński

Piotr Kraśko i Monika Richardson są kuzynostwem

O relacji tej dwójki mogliśmy już usłyszeć. Piotr Kraśko i Monika Richardson nigdy nie ukrywali, że są sobie bliscy. Dziennikarz jest kuzynem prezenterki. Chętnie pokazują się na wspólnych wyjazdach. Z rozmowy Richadson dla "Show", wiemy, że ich babcia Jadzia nazywała go "Guziczkiem". Piotr Kraśko był piątkowym uczniem, przez co babcia często porównywała ze sobą kuzynostwo. 

Monika Richardson, Piotr KraśkoMonika Richardson, Piotr Kraśko KAPIF

Krzysztof Zalewski jest synem Stanisława Brejdyganta

Krzysztof Zalewski przez długie lata znał swojego ojca jedynie z telewizji. Do ich pierwszego spotkania nie doszło w przyjemnych warunkach. Matka Zalewskiego umierała, o czym Stanisław Brejdygant został poinformowany przez starego znajomego. Krzysztof Zalewski miał za złe ojcu, że ten nie towarzyszył mu w dzieciństwie, jednak matka zapewniała, że tę decyzję podjęli wspólnie. Choć mężczyźni potrzebowali czasu, aby się do siebie przekonać, piosenkarz zdecydował się przyjąć drugi człon nazwiska po ojcu. 

Stanisław Brejdygant, Krzysztof ZalewskiStanisław Brejdygant, Krzysztof Zalewski Fotek/REPORTER, fot. Adam Stępień

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.