Horoskop na 2022 rok. Tak wpłyną na ciebie najważniejsze astrologiczne wydarzenia. Te daty zapisz w kalendarzu

Niemal wszyscy zastanawiamy się, co przyniesie 2022 rok. Co nieco na ten temat zapisane jest w gwiazdach, a kilka istotnych dat z punktu widzenia astrologii będzie miało istotne znaczenie.

Jak wykorzystać nadchodzące zmiany? Które dni będą dla nas korzystne, a kiedy lepiej zostać w domu i nie podejmować ważnych decyzji? Astrolożka Lisa Stardust  przeanalizowała, jaki wpływa będą miały na nas nadchodzące retrogradacje i układy planet w 2022 roku oraz, które daty warto zapamiętać.

Zobacz wideo Już niedługo polecimy na Marsa? Elon Musk, geniusz i filantrop

Więcej na tematy astrologiczne przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Retrogradacja Wenus w 2022 r.

Retrogradacja Wenus rozpoczęła się już 19 grudnia 2021 i potrwa do 29 stycznia 2022. Przez ten czas mamy stać się rozważni zarówno w kwestiach finansowych, jak i sercowych. Możemy być również nieco wyczerpani, czuć poczucie braku miłości, zaufania, a także odczuć spore obciążenia finansowe. Lisa Stardust zauważa jednak, że ten czas może wpłynąć na związki także pozytywnie - wpłynąć na ponownie zaangażowanie się w uczucie. To jednak będzie wymagać dodatkowej pracy. 

Punkty gwiazdowe Wenus w 2022 r.

To jeszcze nie wszystko! Planeta Wenus przygotowała dla nas znacznie więcej "atrakcji". Czekają nas tzw. punkty gwiazdowe Wenus, które pojawiają się w momencie, gdy Słońce, Wenus i kilka gwiazd ustawiają się na niebie w taki sposób, by stworzyć kształt pięcioramiennej gwiazdy. Co to sprawia? Że zaczyna nas otaczać mistyczna energia, która będzie znacznie wzmagać nasze emocje i pragnienia.

Punkty gwiazdowe Wenus w 2022 r. pojawią się dwukrotnie:

  • 8 stycznia 2022 r., gdy Wenus będzie w Koziorożcu, podczas retrogradacji planety, zdarzy się ta wyjątkowa sytuacja. To dobry czas, by wejść w romans!
  • 22 października 2022 r., gdy Wenus będzie w Wadze, a dodatkowo dojdzie do równonocy jesiennej. To punkt gwiazdowy, który spowoduje zintensyfikowanie emocji, wpłynie też na nasze pensje. Jak? Pozytywnie!

Koniunkcje Wenus i Marsa w 2022 r.

Mars, czyli planeta, która odpowiada za akcję (i nie bez powodu nazywana "męską planetą") połączy się w 2022 r. dwukrotnie z Wenus - planetą czułości, utożsamianą mocno z kobiecością. To czas, gdy w naszych sercach na nowo rozbudzi się romantyzm! Podczas koniunkcji Wenus i Marsa warto zadbać o spotkania towarzyskie, wzmocnić relacje partnerskie, przejąć kontrolę nad swoim życiem uczuciowym. Kiedy wystąpią koniunkcje Wenus i Marsa w 2022 r.?

  • 12 lutego 2022 r., to moment, gdy planety będą w Koziorożcu. Mars będzie tutaj potężniej oddziaływał na nas, a to spowoduje, że stanie się ważniejszy i wpłynie na nasze dotychczasowe relacje i plany finansowe.
  • 12 marca 2022 r., gdy planety znajdą się w znaku Wodnika, będziemy płynąć z prądem. Podejmiemy pewne decyzje i zobowiązania, z których przyjdzie nam się wywiązać. Koniunkcja Wenus i Marsa pomoże nam odzyskać chwilę spokoju.

Retrogradacja Merkurego w 2022 r. 

W nadchodzącym roku Merkury będzie szczególnie aktywny. W 2022 r. czekają nas aż cztery retrogradacje! Co to oznacza? Awarie komunikacyjne, problemy z podróżami, błędy technologiczne. Powtórzą się sytuacje z retrogradacji w 2021 r., gdy padł m.in. cały serwis Facebook. Kiedy możemy spodziewać się retrogradacji Merkurego?

  • Od 14 stycznia do 3 lutego nastąpi pierwsza retrogradacja Merkurego w Wodniku i Koziorożcu. Ponieważ ta planetarna rotacja wsteczna zaczyna się w środku retrogradacji Wenus,  czeka nas trochę zmian. Jaki? Nasi byli mogą wrócić lub możemy odczuwać chwilowy niepokój o miłość, bądź pieniądze.
  • Druga retrogradacja wystąpi od 10 maja do 3 czerwca w znaku Bliźniąt i Byków. To dopiero połączenie! Oznacza m.in.m, że wkroczenie w teraźniejszość będzie trudne, a doświadczenie nowości niemalże nie do przejścia.
  • Trzeci retrogradacja ma mieć miejsce od 9 września do 2 października w znaku Wagi, a Merkury będzie się cofać do Panny. Nauczymy się nawiązywać relacje z innymi poprzez jasną i zwięzłą komunikację, co będzie efektem retrogradacji.
  • Czwarta retrogradacja odbędzie się od 29 grudnia do 18 stycznia 2023 roku w Koziorożcu. Poczujemy się tak, jakby nie było wystarczająco dużo czasu, aby zająć się wszystkim, co mamy do zrobienia, co oznacza, że ??musimy zreorganizować nasz czas. Czyli kolejny rok zacznie się naprawdę ciężko!

Połączenie Jowisza i Neptuna w 2022 r.

Wszechświat naprawdę nie da nam odpocząć w 2022 r. Już 12 kwietnia 2022 r. dojdzie do połączenia dwóch planet - Jowisza i Neptuna. Wówczas czekają nas niemal drugie Walentynki! To czas miłości, romantyzmu, otwierania naszych serc na bezwarunkową miłość i nowe doznania. Nic tylko się cieszyć!

Retrogradacja Marsa w 2022 r.

Jakby wszystkich retrogradacji w 2022 r. było mało, czeka nas jeszcze cofanie planety Mars. Ognista planeta, która odpowiada za pasję, wyrażanie siebie oraz energię będzie regradować, sprawiając, że poczujemy się wyczerpani i pasywni. 

Kiedy spodziewać się retrogradacji planety Mars? Rozpocznie się ona 30 października 2022 r. i potrwa do 12 stycznia 2023 r. Czyli... bardzo długo! Możemy w tym czasie czuć się chwiejni, nie wypowiadać odpowiednich słów, poczujemy wzrost niepokoju... 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.