Mata - kim tak naprawdę jest Michał Matczak? Wszystko, co wiemy o raperze

Mata to jedna z najgorętszych ksywek ostatnich miesięcy. Polski raper może poszczycić się nieprawdopodobnym sukcesem, jednak co wiadomo o życiu prywatnym Michała Matczaka?

Bądź na bieżąco z życiem gwiazd, sprawdzaj stronę główną Gazeta.pl

Mata swój pierwszy minialbum "Fumar Mata" wydał w 2018 roku, jednak głośno zrobiło się o nim dopiero za sprawą singla "Patointeligencja", który ukazał się pod koniec 2019. Utwór ten na samym YouTubie został odsłuchany do dziś ponad 50 mln razy, a jego tekst analizowały niemal wszystkie media. W styczniu 2020 roku wyszła pierwsza płyta Maty "100 dni do matury", która pokryła się czterokrotną platyną i została nagrodzona dwoma Fryderykami.

Na kolejne sukcesy raper nie musiał czekać długo. Singiel "Kiss cam (podryw roku)" z płyty "Młody Matczak" został pierwszą polskojęzyczną piosenką, która trafiła na listę utworów spoza Stanów Zjednoczonych magazynu Billboard. Mata stał się także pierwszy polskim żyjącym wokalistą, który na Spotify zdobył 2 mln słuchaczy.

Zobacz wideo Co denerwuje Danny'ego Ferreri?

Jennifer Lopez, Oprah WinfreyOprah Winfrey nie miała czego jeść, a Dolly Parton mieszkała w leśnej ruderze

Mata - wiek

Michał Matczak urodził się w 14 lipca 2000 we Wrocławiu. W 2021 roku skończył 21 lat.

Mata - dziewczyna

Podczas rozdania Fryderyków raper przekazał informację, że w jego życiu jest ktoś wyjątkowy, a utwór "Kiss cam" napisał z myślą o bardzo konkretnej osobie. Do tej pory nie udało się poznać tożsamości dziewczyny, jednak na TikToku pojawiło się nagranie, na którym - jak twierdzą fani Maty - można zobaczyć, z kim spotyka się raper.

'Big Brother'Pachniewicz jest babcią, a Michalak dyrektorką marki. Co robią gwiazdy "Big Brothera"?

Mata - mama

O ojcu rapera, profesorze prawa Marcinie Matczaku, jest w mediach dość głośno, jednak sporo osób zastanawia się, kim jest mama Michała. Młody Matczak jest synem Arletty Śliwińskiej-Matczak, która współprowadzi szkołę języka angielskiego.

Mata - studia

W 2019 roku Michał zdał maturę, a jeszcze zanim podszedł do egzaminów, udało mu się rozpocząć gigantyczną karierę muzyczną. Póki co Mata nie zdradził, czy i na jakie studia planuje pójść, jednak wygląda na to, że jak na razie skupia się na swoim sukcesie zawodowym.

Mata - McDonald's

18 października w sieci McDonald's pojawił się specjalny zestaw firmowany ksywką Maty. Można w nim znaleźć Vanilla Matcha Latte, średnie frytki i potrójnego cheeseburgera. Zestaw kosztuje 18 zł i ma być dostępny jedynie do 21 listopada 2021. Oprócz tego Matczak razem z siecią stworzyli wspólny merch, który będzie można wygrać w konkursach.

 

Mata - Instagram

Na Instagramie Michała można znaleźć jako @33mata, a jego profil obserwuje już ponad milion osób. Mimo to - a być może właśnie z tego powodu - Mata nie publikuje zbyt wiele i jest bardzo ostrożny przy dodawaniu postów, które mogłyby zdradzić za dużo o jego życiu prywatnym.

Więcej o: