Greta Thunberg śpiewa, tańczy, rickrolluje. "Wielka aktywistka, wielki człowiek, fatalna piosenkarka"

W takim wydaniu jej jeszcze nie widzieliście. Greta Thunberg na koncercie dla klimatu pojawiła się jako gość artystyczny - aktywistka zatańczyła i zaśpiewała do przeboju "Never Gonna Give Up" Ricka Astleya.

Więcej rozrywki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

16 października Greta Thunberg wzięła udział w koncercie "Climate Live" organizowanym na rzecz klimatu. Aktywistka była jednak nie tylko gościem merytorycznym, który wygłosił odpowiednią przemowę, ale i... perfomerką! Thunberg zaśpiewała i zatańczyła do hitu internetu ostatnich lat (a przy okazji przeboju lat 80.) - piosenki "Never Gonna Give Up" Ricka Astleya. Jak jej poszło? Oceńcie sami.

Zobacz też: Tiktokerka pokazuje znaki zodiaku polskich polityków, m.in. Andrzeja Dudy i Przemysława Czarnka. Internauci: Biedne byki

Zobacz wideo Młode pokolenie walczy o klimat i swoją przyszłość

Greta Thunberg śpiewa, tańczy, rickrolluje

Greta przed występem powiedziała: "Nie jesteśmy obcy w miłości". Chwile później na scenie pojawił się jej kolega, z którym wspólnie wykonała ikoniczny już utwór Ricka Astleya. Piosenka "Never Gonna Give Up" znana jest jako "rickroll" - dowcip polegający na wysyłaniu linku do rzekomo interesującego materiału filmowego, który następnie okazuje się nagraniem wideo przedstawiającym teledysk piosenki. O ofierze dowcipu mówi się najczęściej, iż została "zrickrollowana", co ochoczo wykorzystują internauci w reakcjach na wideo z rozśpiewaną Gretą. 

 

Nagranie z beztrosko bawiącą się Gretą do utworu szybko poniosło się w sieci, a komentatorzy zwracają uwagę, że nigdy wcześniej nie widzieli jej tak szeroko uśmiechniętej i szczęśliwej. Mimo tego ciężko znaleźć słowa pochwały dla jej umiejętności wokalnych. W komentarzach pod nagraniem czytamy:

Wygląda na to, że lekcje śpiewu były tymi, których Greta nie nadrabiała, kiedy nie było jej w szkole. Zostaliśmy zrickrollowani.
Wielka aktywistka, wielki człowiek, fatalna piosenkarka. Czy mogę to odzobaczyć?
Czemu hejtujecie? To tylko dla zabawy. Niech się trochę nacieszy życiem, zrobiła tak wiele dla klimatu.

Thunberg komentując występ, powiedziała dla szwedzkiej prasy:

Koniec końców jesteśmy po prostu nastolatkami, którzy wygłupiają się między sobą, a nie tylko poirytowanymi dzieciakami, jak nas często przedstawiają media.

Doda i Katarzyna FiguraDoda wspierała Figurę po rozwodzie. Zdradziła, o czym rozmawiały

Przypominamy, że matką Grety jest śpiewaczka operowa Malena Ernman, która reprezentowała Szwecję podczas 54. Konkursu Piosenki Eurowizji w 2009 roku.

 

Odziedziczyła talent po mamie?

Więcej o: