TikTok zbanował "milk crate challenge". Ten trend grozi poważną kontuzją

TikTok banuje trend "milk crate challenge". Dlaczego? Chodzi o zagrożenie zdrowia użytkowników. Właściciele aplikacji wydali oświadczenie.

TikTok jest bezdyskusyjnie najszybciej rozwijającą się platformą na świecie. Coraz nowsze trendy pozwalają na szybkie przebicie się i zyskanie popularności. Właściciele aplikacji dokładali wszelkich starań, aby serwis pozostał bezpieczny. Postanowili zbanować jedno z wyzwań.

Zobacz wideo Gwiazdy oszalały na punkcie TikToka

"Milk crate challenge" zagraża zdrowiu użytkowników TikToka

"Milk crate challenge" to trend, w którym użytkownicy układają skrzynki w piramidę, aby następnie się po nich wspiąć. Próba okazała się na tyle niebezpieczna, że sam TikTok postanowił zbanować wyzwanie.

Zabronione jest publikowane kolejnych treści, a te z błędnie napisanym hashtagiem niebawem również zostaną usunięte. Amerykańskie media donoszą, że wielu nastolatków ucierpiało na zdrowiu. TikTokowy trend może prowadzić do poważnej kontuzji, w wielu przypadkach nie obyło się bez konsultacji z ortopedą. 

TikTok wydał oświadczenie w sprawie niebezpiecznego trendu

Twórcy zdają sobie sprawę, że ich główną grupą docelową są dzieci. Aplikacja posiada obecnie 3 mld użytkowników na całym świecie. Z uwagi na bezpieczeństwo użytkowników, TikTok zlikwidował niebezpieczny trend i wydał oświadczenie.

TikTok zabrania treści promujących lub gloryfikujących niebezpieczne działania, a my usuwamy filmy i przekierowujemy wyszukiwania do naszych Wytycznych dla społeczności, aby zniechęcić do takich treści. Zachęcamy wszystkich do zachowania ostrożności w swoim zachowaniu, zarówno w Internecie, jak i poza nim.

Czym jest ban na TikToku?

Platforma posiada swój regulamin, który musi znać i przestrzegać każdy użytkownik. Złamanie zasad serwisu grozi tymczasowym zawieszeniem działań na koncie, a nawet usunięciem. Zbanowany twórca najczęściej nie ma możliwości publikowania treści przez określony czas. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.