"Milionerzy". Co to jest żurfiks? Uczestnik zrezygnował z gry o ćwierć miliona złotych

"Milionerzy". W 375. odcinku ósmego sezonu padło pytanie o żurfiks. Uczestnik podjął decyzję o rezygnacji z dalszej gry i zabrał 125 tysięcy.

"Milionerzy". W 375. odcinku ósmego sezonu padło pytanie o żurfiks. Uczestnik podjął decyzję o rezygnacji z dalszej gry i zabrał 125 tysięcy.

Zobacz wideo Agnieszka Woźniak-Starak i Ewa Drzyzga po raz pierwszy poprowadziły razem "Dzień Dobry TVN"

"Milionerzy". Pytanie o żurfiks

"Milionerzy" są jednym z najchętniej oglądanych programów rozrywkowych stacji TVN. Uczestnicy teleturnieju prowadzonego od lat przez Huberta Urbańskiego walczą o główną wygraną, którą jest milion złotych. Aby zdobyć tytułową sumę, muszą przebrnąć przez dwanaście zróżnicowanych pytań. Co więcej, do dyspozycji mają trzy koła ratunkowe: telefon do przyjaciela, pół na pół oraz zamiana pytania, a także dwa progi gwarantowane, przy drugim i siódmym pytaniu. W 375. odcinku ósmego sezonu Hubert Urbański zapytał uczestnika o to, czym jest żurfiks.

"Milionerzy". Żurfiks to:

  • a) Zagęszczacz z mąki
  • b) Utrwalacz make-upu
  • c) Towarzyskie spotkanie
  • d) Dzienne obuwie

Paweł Goleniowski z Krakowa bez większych trudności poradził sobie z pytaniami, które doprowadziły go do zdobycia kwoty 125 tysięcy złotych. Jednak w przypadku tego pytania obstawiał odpowiedź b, czyli utrwalacz do make-upu. Ta odpowiedź wydawała mu się najbardziej prawdopodobna. Jednak nie był jej w pewny, a nie dysponował już żadnym kołem ratunkowym, więc nie mógł liczyć na pomoc publiczności lub przyjaciela.

Wydaje mi się, że to co wymyśliłem, ma ręce i nogi, ale nie będę ryzykował - uczestnik postanowił zrezygnować z dalszej gry.

Prawidłowa odpowiedź na pytanie o żurfiks

Jego decyzja była rozsądna. Okazuje się, że żurfiks to dawne określenie na przyjęcie towarzyskie odbywające się w konkretnym dniu tygodnia.

Dzięki swojej decyzji uczestnik mógł zabrać ze sobą dotychczas wygrane 125 tysięcy złotych. 

Czy pytanie o żurfiks było trudne?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.