Andrzej Duda chorował na COVID-19. W najnowszym wpisie na Instagramie nawiązał do zakażenia i zaapelował do internautów

Andrzej Duda ma już za sobą COVID-19. Teraz postanowił zaapelować do internautów, by oddawali osocze i pomogli uratować chorych.

Kilka tygodni temu Andrzej Duda zakaził się koronawirusem w wyniku czego zachorował na COVID-19. Prezydent przeszedł chorobę dość łagodnie, obyło się bez pobytu w szpitalu. Do tej pory jednak Andrzej Duda nie ujawnił żadnych szczegółów związanych z zakażeniem. Teraz postanowił jednak przerwać milczenie i pokazał wymowne zdjęcie na Instagramie.

Andrzej DudaAndrzej Duda zakażony koronawirusem. "Wynik okazał się pozytywny"

Zobacz wideo

Polecamy: Andrzej Duda przeprasza za "narażenie ludzi na procedury kwarantanny". Samoizolacji poddała się także Agata Duda

Andrzej Duda oddał osocze dla chorych

Prezydent opublikował na Instagramie fotografię, na której widać, jak z jego ręki pobierana jest krew. W ten sposób Andrzej Duda zaprezentował światu, że oddaje swoje osocze, bo jest ozdrowieńcem i może uratować innych chorych. Zaapelował również do internautów, by poszli w jego ślady.

Kilka tygodni temu byłem zakażony wirusem COVID-19 i szczęśliwie wyzdrowiałem. Dziś oddałem osocze i wszystkich Was, Ozdrowieńców, do tego zachęcam! - napisał prezydent.
 

Zofia Zborowska przedłużyła włosyNajpierw "Czarna Wrona" a teraz doczepy. Zofia Zborowska szaleje z fryzurą

Zobacz też: Iga Świątek spotkała się z Andrzejem Dudą, który ma koronawirusa. Teraz ujawniła, jak się czuje. Zrobiła test

Andrzej Duda podkreślił w swoim wpisie, że chorzy potrzebują pomocy ozdrowieńców.

Wielu ludzi potrzebuje naszej pomocy! Jeśli byliście chorzy, wyzdrowieliście i Wasze organizmy wytworzyły przeciwciała, wesprzyjcie innych, potrzebujących! Wasze osocze może uratować komuś życie. Z pewnością warto! - dodał prezydent.

W niektórych ciężkich przypadkach chorych na COVID-19 osocze jest jedynym ratunkiem dla chorych.

Polecamy również: Andrzej Duda kuruje się z dala od Warszawy. W luksusowej willi ma m.in. basen i kort tenisowy

Więcej o: