Iga Świątek spotkała się z Andrzejem Dudą, który ma koronawirusa. Teraz ujawniła, jak się czuje. Zrobiła test

Iga Świątek zareagowała na wiadomości o zakażonym prezydencie, z którym spotkała się w piątek 23 października. Tenisistka zrobiła test.

W piątek 23 października Iga Świątek spotkała się z Andrzejem Dudą. Prezydent odznaczył tenisistkę Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Ceremonia odbyła się w Pałacu Prezydenckim z zachowaniem reżimu sanitarnego. W sobotę okazało się jednak, że Andrzej Duda jest zakażony koronawirusem.

Szanowni Państwo, zgodnie z zaleceniami wczoraj prezydent miał wykonany test na obecność koronawirusa. Wynik okazał się pozytywny. Prezydent czuje się dobrze. Jesteśmy w stałym kontakcie z odpowiednimi służbami medycznymi - napisał rzecznik prezydenta, Błażej Spychalski, na Twitterze.

Więcej: Andrzej Duda zakażony koronawirusem. "Wynik okazał się pozytywny". Wiemy, jak się czuje prezydent

Iga Świątek błyskawicznie zareagowała na te wieści.

Iga Świątek zrobiła test na koronawirusa

Mimo że prezydent i sportsmenka na ceremonii mieli maseczki i rękawiczki, to jednak istniało ryzyko, że Iga Świątek zakaziła się koronawirusem. Okazuje się jednak, że na razie czuje się dobrze i nie ma objawów choroby, o czym poinformowała w najnowszym wpisie na Twitterze.

Ani ja, ani członkowie mojego teamu nie mamy objawów koronawirusa. Wykonujemy testy regularnie. Zgodnie z obowiązującymi procedurami poddajemy się kwarantannie. Badania powtórzymy za trzy dni. Życzymy wszystkim dużo zdrowia, uważajcie na siebie! - napisała.

Mamy nadzieję, że zachowanie reżimu sanitarnego uchroniło sportsmenkę przez zakażeniem. W Polsce wciąż jednak rośnie liczba zakażonych, a rząd wprowadza kolejne obostrzenia. W sobotę odnotowano 13 628 zakażeń. 179 osób zmarło.

Zobacz też: Kinga Duda zamieszkała w Pałacu Prezydenckim. "Nie trzeba było jej namawiać"