Andrzej Duda zakażony koronawirusem. "Wynik okazał się pozytywny". Wiemy, jak się czuje prezydent

Andrzej Duda dzień przed wykonaniem testu na koronawirusa widział się z Igą Świątek, którą odznaczył Złotym Krzyżem Zasługi.

Szalejąca pandemia koronawirusa coraz bardziej daje się we znaki Polakom. Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, 23 października odnotowano 13 632 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Rząd stara się zapanować nad sytuacją w kraju. Premier Mateusz Morawiecki przedstawił kolejne obostrzenia mające na celu zahamowanie wzrostu liczby nowych przypadków zakażeń COVID-19. Zgodnie z nowymi obostrzeniami zamknięto siłownie i restauracje oraz wprowadzono zasady opuszczania domu dla osób w grupie ryzyka, podobne do tych, które miały miejsce podczas lockdownu wiosną, w tym także zakaz spotkań powyżej pięciu osób.

ZOBACZ TEŻ: Maryla Rodowicz zakażona koronawirusem! "Królowa ma coronę. Nawiedzili mnie kosmonauci"

Niestety, rządzącym nie udało się zatrzymać ludzi w domach. Zgodnie z decyzją Trybunału Konstytucyjnego od czwartku 22 października w Polsce niemożliwa będzie terminacja ciąży z powodu uszkodzeń lub ciężkich chorób płodu. Z tego powodu tysiące ludzi wyszło na ulicę.

CZYTAJ TAKŻE: Tak wściekłej Małgorzaty Rozenek jeszcze nie widzieliśmy. Dodała ostry wpis o wyroku TK ws. aborcji 

Andrzej Duda ma koronawirusa. Prezydent czuje się dobrze

Jak się okazuje, wirus dosięgnął nawet głowę państwa. W sobotę rano rzecznik prezydenta Błażej Spychalski poinformował na Twitterze, że prezydent Andrzej Duda jest zakażony koronawirusem:

Szanowni Państwo, zgodnie z zaleceniami wczoraj prezydent miał wykonany test na obecność koronawirusa. Wynik okazał się pozytywny. Prezydent czuje się dobrze. Jesteśmy w stałym kontakcie z odpowiednimi służbami medycznymi - czytamy.

Prezydent Andrzej Duda dzień przed wykonaniem testu odwiedził między innymi szpital na Stadionie Narodowym w Warszawie oraz spotkał się z tenisistką Igą Świątek, którą odznaczył Złotym Krzyżem Zasługi. Na szczęście prezydent stosował wszystkie środki ostrożności - podczas spotkania miał rękawiczki na dłoniach i maseczkę na twarzy.

Nie wiadomo jednak, czy Iga Świątek nie będzie musiała udać się na kwarantannę.