Andrzej Duda kuruje się z dala od Warszawy. W luksusowej willi ma m.in. basen i kort tenisowy

Andrzej Duda niedawno dowiedział się o tym, że jest zakażony koronawirusem. Prezydent przebywa obecnie w kwarantannie.

Codziennie Ministerstwo Zdrowia donosi o kolejnych tysiącach Polaków i Polek chorych na COVID-19. Kilka dni temu, w piątek, pozytywny test na koronawirusa uzyskał też prezydent Andrzej Duda. Tego samego dnia głowa państwa widziała się z Igą Świątek. Co prawda tenisistka nie zakaziła się, ale zgodnie z zaleceniami przebywa w kwarantannie.

Zobacz wideo Andrzej Duda zakażony koronawirusem. "Czuję się dobrze. Nie odczuwam żadnych symptomów"

ZOBACZ TEŻ: Iga Świątek spotkała się z Andrzejem Dudą, który ma koronawirusa. Teraz ujawniła, jak się czuje. Zrobiła test

Andrzej Duda kuruje się w luksusowej willi

Andrzej Duda również jest w kwarantannie. Nie spędza jej jednak w Pałacu Prezydenckim. Jak donosi informator "Super Expressu", polityk wyjechał do miejscowości Promnik położonej 80 kilometrów od Warszawy. Tam będzie kurował się w luksusowej willi. Według tabloidu basen, jacuzzi i kort tenisowy to tylko część udogodnień.

Kwarantanna w luksusach nie oznacza jednak, że prezydent Polski jest na urlopie. Andrzej Duda nadal będzie wywiązywał się z obowiązków zawodowych, tyle że zdalnie.

Nie wiadomo, kiedy oraz od kogo zakaził się prezydent. Nieoficjalne doniesienia mówią o tym, że mógł to być jeden z funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa. Andrzej Duda będzie w kwarantannie jeszcze przez najbliższe kilka dni, podobnie jak jego córka.

ZOBACZ TEŻ: Kinga Duda zamieszkała w Pałacu Prezydenckim. "Nie trzeba było jej namawiać"