Książę William "chce wrócić do pracy w służbie zdrowia". Jest jeden problem. "Został uziemiony na królewskim dworze"

Pandemia koronawirusa dotknęła rodzinę królewską, gdy zachorował książę Karol. Tymczasem książę William podobno postanowił zaczać działać na rzecz zdrowia poddanych.

Według nieoficjalnych informacji książę William chce powrócić do NHS (brytyjski odpowiednik NFZ) jako pilot karetki lotniczej. Dzięki temu mógłby zaangażować się w walkę z koronawirusem w Wielkiej Brytanii. Przypomnijmy, że choroba dotknęła też rodzinę królewską. Zarazili się książę Karol oraz lokaj Królowej Elżbiety II.

Kate i William pokazali, jak ich dzieci dziękują służbie zdrowia, walczącej z koronawirusem:

Zobacz wideo

Książę William chce walczyć z wirusem

Książę Cambridge przez dwa lata latał jako sanitariusz w East Anglian Air Ambulance. Podczas wizyty w siedzibie infolinii NHS w Croydon w południowym Londynie wyznał, że tęskni za tymi czasami. Informację tę przekazał informator "The Sun".

Wie, że cały kraj robi wszystko, co może i chce pomóc. Ale to jest skomplikowane, ponieważ został uziemiony w pracy. To on przejął teraz obowiązki na królewskim dworze - wyjaśnia źródło.

Kiedy książę Karol zachorował, William przejął jego obowiązki. Sytuacji nie ułatwiło też odejście Meghan Markle i księcia Harry'ego. Para mieszka już za oceanem i nie w głowie im piastowanie królewskich powinności.

Na początku marca William objął patronat nad organizacją charytatywną London Air Ambulance, która została założona w 1989 roku. Jej misją jest udzielanie natychmiastowej pomocy medycznej mieszkańcom Londynu. Jako patron książę będzie wspierać prace prowadzone przez grupę w stolicy Wielkiej Brytanii. Podczas pracy w NHS na własne oczy widział, jak London Air Ambulance ratuje życie pacjentom w krytycznym stanie.